wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Krystyna Pawłowicz nadal toczy wojnę z Jurkiem Owsiakiem. "Nie daję na WOŚP"

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Na Twitterze Krystyny Pawłowicz pojawił się kolejny szeroko komentowany wpis. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości postanowiła przypomnieć swoje stanowisko względem Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy — nie należy ono do pozytyw

  • Na Twitterze Krystyny Pawłowicz pojawił się wpis krytykujący Jerzego Owsiaka oraz WOŚP

  • Sędzina TK wskazała, że nie będzie wspierać zbiórki i uargumentowała to tym, że fundacja jest upolityczniona lewicowo

  • Jerzemu Owsiakowi zarzuciła dodatkowo, że ten wykorzystuje do swoich celów dzieci

Media społecznościowe są dla Krystyny Pawłowicz niesamowicie ważnym medium komunikacyjnym. Z okazji zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowiła przypomnieć swojego stanowisko względem działalności Jerzego Owsiaka.

Trudno czasem nadążyć za tempem wypowiedzi Krystyny Pawłowicz na Twitterze. Sędzina Trybunału Konstytucyjnego postanowiła przypomnieć, że nie będzie wspierać WOŚP-u i argumentując tę decyzję, nie wzbiła się na wyżyny merytoryczności.

Krytyczny post Krystyny Pawłowicz na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jakiś czas temu Krystyna Pawłowicz obiecywała, że opuści Twittera i przeniesie się na inne medium oferujące podobny zakres usług (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<). Swoich słów jednak nie dotrzymała i dzięki temu czytając jej kolejne wpisy, wciąż możemy zastanawiać się, co autor miał na myśli.

Z jej najnowszego wpisu w mediach społecznościowych płynie wyjątkowo jasny przekaz. Nie brakuje argumentów będących charakterystycznych elementem wypowiedzi temperamentnej byłej posłanki PiS, obecnie sędziny Trybunału Konstytucyjnego.

Krystyna Pawłowicz nigdy nie ukrywała, że szanuje prawo do własnego zdania, jednak analizując wypowiedzi i zachowanie sędziny można dojść do wniosku, iż kończy się ono w momencie, gdy ktoś ma inne zdanie i poglądy niż ona sama. Niestety charytatywna działalność Jerzego Owsiaka i ogrom dzieci, które dzięki niemu uzyskały pomoc, nie jest dla posłanki powodem do schowania animozji i włączenia się we wspólną akcję mogącą pomóc kolejnym osobom.

- 31 stycznia J.OWSIAK, przy wykorzystaniu dzieci, będzie zbierał pieniądze na swą UPOLITYCZNIONĄ LEWICOWĄ fundację (pisownia oryginalna - przyp. red.) - grzmi na Twitterze Krystyna Pawłowicz. Do wpisu pełnego złości dołączyła dodatkowo jasną deklarację.

Polityka i waśnie ponad pomocą drugiemu człowiekowi

Trudno zrozumieć co tak dokładnie Krystyna Pawłowicz rozumie poprzez oskarżanie Jerzego Owsiaka o "wykorzystywanie dzieci" przy zbieraniu pieniędzy w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowanie to wolontariat, na który dość często zgłaszają się dzieci, które w szpitalach korzystały ze sprzętu zakupionego przez WOŚP.

Największe zdziwienie budzi jednak wysyłana przez sędzinę TK nienawiść i sprzeciw wobec działalności charytatywnej realnie wpływającej na poprawę sytuacji w polskich szpitalach. Raczej dalekie jest to od chrześcijańskiej postawy, o którą tak zaciekle walczy Krystyna Pawłowicz.

- NIE DAJĘ na WOŚP, ani na J.OWSIAKA ! WSPIERAM dobroczynność CARITAS ! #NieDajęNaOwsiaka (pisownia oryginalna - przyp. red.) - zakończyła swój wpis Krystyna Pawłowicz. I o ile wspieranie Caritas również jest dobrym pomysłem, o tyle krytyka działalności WOŚP z powodu niezgadzania się ze światopoglądem jej założyciela wydaje się wręcz absurdalna, jeśli nawet nie szkodliwa.

W komentarzach rozpętała się prawdziwa burza

Pod postem zamieszczono już blisko 300 komentarzy i trudno znaleźć wypośrodkowane wypowiedzi. Są one zarówno skrajnie popierające stanowisko Krystyny Pawłowicz bądź skrajnie je krytykujące. Część wskazuje, że Jerzy Owsiak i WOŚP robi to, co powinno być wykonywane przez resort zdrowia. 

- To podłość i bezczelność! Jak Pani nie wstyd! Jako matka wcześniaka, którego życie ratował sprzęt #WOŚP, wiem doskonale ile ta fundacja zrobiła dobrego! Pani nie wie jak to jest bać się o zdrowie dziecka, ale przypominam, że WOŚP zbiera też pieniądze dla osób starszych jak Pani! - przeczytać można w jednym z komentarzy pod wpisem sędziny TK. Pozostaje mieć nadzieję, że Krystyna Pawłowicz zreflektuje się i chociażby nie będzie oczerniać charytatywnej akcji z powodów osobistych.

Źródło: Twitter.com @KrystPawlowicz

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >