wtv.pl > Polska

Polska

Dyplomata
19.03.2022 08:17 Polski dyplomata ewakuowany z Indii do kraju. Skomplikowana akcja służb zakończona sukcesem

Informacje o pilnej akcji polskich służb przekazali dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej. Indie właśnie pobiły światowe rekordy liczby pozytywnych wyników testu na obecność koronawirusa w ciągu doby. Nasz dyplomata również zakaził się wirusem. Niestety ciężki przebieg choroby oraz fatalna sytuacja służby zdrowia wymusiła zadecydowanie o ewakuacji do Polski.

Adam Smorawiński
19.03.2022 08:17 Nie żyje Adam Smorawiński. Kierowca rajdowy miał 93 lata

Adam Smorawiński był kierowcą rajdowym. Uczestniczył między innymi w rajdzie Monte Carlo. Sportowiec współtworzył i inicjował budowę Toru Poznań. Jeszcze 4 lata temu zmarły otrzymał tytuł Superseniora Poznańskiego Sportu. "Ze smutkiem i żalem informujemy, iż w dniu dzisiejszym odszedł na wieczny spoczynek śp. Adam Smorawiński" - czytamy w komunikacie, opublikowanym na stronie Automultiklubu Wielkopolskiego. "Cześć Jego pamięci! Rodzinie i Bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia w tych trudnych chwilach" - dodali przedstawiciele klubu, do którego przez wiele lat należał właśnie Adam Smorawiński.Ze smutkiem i żalem informujemy, iż w dniu dzisiejszym odszedł na wieczny spoczynek śp. Adam Smorawiński, wieloletni...Opublikowany przez Automobilklub Wielkopolski Sobota, 24 kwietnia 2021

YouTuber Friz stracił prawo jazdy na 3 miesiące
19.03.2022 08:17 Friz stracił prawo jazdy i ubolewa nad jednym. "Policjanci mnie nie znali"

YouTube Friz pochwalił się, że po raz kolejny stracił prawo jazdyW czasie relacjonowania spotkania z policją twórca wskazywał, że funkcjonariusze go nie znali, a zainteresowanie ze strony fanów obecnych w okolicy mogło uratować go przed otrzymaniem mandatuObecnie Friz i jego ekipa pojawia się w mediach głównie za sprawą lodów wydanych w kolaboracji z firmą Koral. Tym razem jednak pierwszy plan zajmuje przedsiębiorczy youtuber.Chociaż nie można mówić, że Friz dopuścił się podobnego czynu co inny popularny twórca patoyoutuber Kamerzysta, to nadal nie należy lekceważyć zagrożenia, jakie w związku z tym powstało. Co dokładnie miało miejsce i jakie tłumaczenie przedstawił Karol Wiśniewski, czyli właśnie popularny Friz?

Sieć obiega nagranie z "bitwy" o lody Ekipy
19.03.2022 08:16 Tłumy dzieci w Lidlu "biją się" o lody Ekipy

W sieci pojawiło się nagranie dokumentujące szał klientów jednego z Lidlów w związku z pojawieniem się w ofercie lodów EkipyOd dziś do środy (lub do wyczerpania zapasów) lody Ekipy dostępne będą w sieci niemieckich dyskontów oraz w ofercie BiedronkiFilm dokumentuje, jak klienci chcący kupić limitowane lody przepychają się i wieszają na zamrażarceNa Twitterze pojawił się film, gdzie widać, jak dużą ekscytację wywołują lody Ekipy. Produkt sprawił, że w jednym z Lidlów przy lodówkach miały miejsce sceny porównywane już z legendarną wręcz „bitwą” o karpia, która była hitem internetu kilka lat temu.Okazuje się, że lody Ekipy to marketingowy strzał w dziesiątkę. Niemniej uwiecznione zachowanie fanów internetowych twórców jest nie tylko zastanawiające, ale może zaowocować niebezpiecznymi wydarzeniami.

Pol'And'Rock Festival 2021 w nowej formie
19.03.2022 08:16 Pol’and’Rock Festival 2021 w nowej formule. Zmieniono miejsce i wprowadzono limity

Pol'and'Rock Festival 2021 odbędzie się w formule hybrydowejNa koncertach będzie mogła bawić się ograniczona ilość osób - pozostali będą mogli obserwowac występy w internecieWydarzenie odbędzie się w Makowicach, w województwie zachodniopomorskimBawić się na występach pod sceną podczas Pol'and'Rock Festival 2021 przyjdzie jedynie ograniczonej ilości osób.

Anna Przybylska film
19.03.2022 08:16 Adriana Kalska opublikowała zdjęcia. Fani od razu zaczęli pisać: "Jak Ania Przybylska!"

Na Instagramie Adriany Kalskiej pojawiło się zdjęcie, na którym aktorka do złudzenia przypomina Annę PrzybylskąSzybko pojawiły się pogłoski, że być może jest to zdjęcie z planu filmu o Annie Przybylskiej, który powstawać ma dla TVPAnna Kalska zdała się sugerować w jednym z komentarzy, że mediom najprawdopodobniej musi się nudzić, skoro kuszą się o tak daleko idące interpretacjeStrata Anny Przybylskiej pogrążyła w smutku cały polski show-biznes.

Grzegorz Markowski zwrócił się od fanów
19.03.2022 08:16 Stan Grzegorza Markowskiego się pogarsza. Musiał odwołać koncerty

Na profilu Patrycji Markowskiej pojawił się osobisty wpis Grzegorza MarkowskiegoLider zespołu Perfect przekazał, że nie jest już w stanie koncertować tak jak kiedyśWskazał, że pandemia koronawirusa jest powodem nieustannego przekładania zaplanowanych koncertów w ramach trasy pożegnalnej „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”Dodatkowo wokalista wskazał, że zespół nie spotyka się nawet na próbach. Jest to bezpośrednio związane z tym, że stan zdrowia Grzegorza Markowskiego uległ znacznemu pogorszeniuW sieci pojawiła się niespodziewana wiadomość od Grzegorza Markowskiego. Lider Perfectu postanowił zwrócić się do fanów i przedstawić, jak obecnie wygląda sytuacja. Wielu amatorów rockowego zespołu będzie zdruzgotanych słowami wokalisty.Chociaż od początku pandemii Perfect i Grzegorz Markowski nie koncertują, to fani nadal liczyli na to, że będą mogli bawić się na pożegnalnej trasie koncertowej. Niestety wszystko wskazuje na to, że taka opcja właśnie zniknęła z planszy.

5-letni Szymon utonął w studzience kanalizacyjnej.
19.03.2022 08:16 5-latek utonął po wpadnięciu do studzienki. Jest decyzja ws. urzędniczki

Sprawa śmierci 5-letniego Szymona z Białogardu sięga czerwca 2017 roku. Bawiący się na placu zabaw chłopiec zmarł, utonąwszy w studzience kanalizacyjnej, której nie zabezpieczono pokrywą.Otwór znajdował się około 20 metrów od miejsca zabawy malca. Szymon przez cały czas był obserwowany z okna przez swojego ojca.

Autor "Dziewczyn z Dubaju" szykuje książkę o męskiej prostytucji.
19.03.2022 08:16 Piotr Krysiak szykuje nową książkę. Twierdzi, że z usług w Dubaju mieli korzystać Tomek "Orlen", były minister z PiS-u i Zbigniew S.

Zakończywszy współpracę z Telewizją Polską, Krysiak wziął się za pisanie. Po fiasku pierwszej książki dziennikarz rozpoczął pracę nad kolejną, a pomysł na opisanie historii pięknych Polek, nierzadko modelek czy celebrytek, które trafiały do łóżek szejków, zrodził się po uzyskaniu policyjnych akt w sprawie ekskluzywnych prostytutek."Dziewczyny z Dubaju" ukazały się w roku 2018. Reportaż sprzedał się w przeszło 270 tys. egzemplarzy, a premierę opartego na książce Krysiaka filmu (w reżyserii Marii Sadowskiej) zapowiedziano na 2021 rok.28 kwietnia Piotr Krysiak powraca z kolejną książką. Tym razem pisarz postanowił zająć się męską prostytucją. Panowie mają zarabiać lepiej od swych koleżanek po fachu, 10-dniowa impreza seksualna ma pozwolić na zarobienie nawet kilkunastu tysięcy dolarów, a w tle przewijają się polscy politycy czy celebryci, którzy korzystali z usług escortów.

Grzegorz Markowski i zespół
19.03.2022 08:16 Grzegorz Markowski poinformował o złym stanie zdrowia. Reszta zespołu odpowiada

Członkowie zespołu Perfect powiadomili, że nic im nie wiadomo na temat złego stanu zdrowia Grzegorza MarkowskiegoWbrew zapowiedziom wokalisty poinformowano, że zespół nie zamierza rezygnować z pożegnalnej trasyWystępy mają się odbywać w zmienionej formie i bez udziału Grzegorza MarkowskiegoGrzegorz Markowski nie chce już grać koncertów, ale Perfect nie zamierza wycofywać się z trasy.

Mama Małgorzaty Kożuchowskiej podzieliła się niebezpieczną historią z dzieciństwa aktorki
19.03.2022 08:16 Małgorzata Kożuchowska była w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Omal nie zginęła tragicznie

Trudno znaleźć w Polsce osobę, która nie kojarzy Małgorzaty Kożuchowskiej. Kiedyś jej kariera była nierozerwalnie związana z serialem TVP „M jak miłość”. Aktorce udało się jednak zerwać z wizerunkiem Hanki Mostowiak i z sukcesem kontynuować pojawianie się na ekranie w przeróżnych rolach.Mama Małgorzaty Kożuchowskiej postanowiła podzielić się historią z jej dzieciństwa. Wszystko wskazuje na to, że gdyby nie przypadek i czujność matki to aktorka mogła tragicznie zginąć w dzieciństwie.

Post dotyczący luksusowych apartamentów z wizerunkiem Michała Wójcika został usunięty ze względu na hejt
19.03.2022 08:16 Niedawno Michał Wójcik zbierał pieniądze na chorą ukochaną. Pojawił się przy luksusowym apartamencie, został usunięty przez hejt

Kabareciarz Michał Wójcik został mocno skrytykowany przez fanówW zeszłoroczne wakacje prosił o pomoc pieniężną w związku z kosztami leczenia na raka swojej obecnej partenerkiFani w trzy dni uzbierali niezbędne 150 tys. złotychNiedawno na Facebooku pojawił się wpis dewelopera, który sugerował, iż członek Ani Mru Mru stał się właścicielem jednego z luksusowych mieszkańPod postem pojawiła się lawina hejtu i oburzenia związana z zakupem i niedawnego braku środków na pokrycie kosztów leczenia rakaWpis został usunięty, a deweloper zaznaczył, że Michał Wójcik ma swoim wizerunkiem promować inwestycje i zachęcać do zakupu lokaliIstnieje szansa, że ostatnie wydarzenia mocno wpłyną na sympatyczny wizerunek Michała Wójcika. Kabareciarz znalazł się w ogniu krytyki w związku z postem dewelopera budującego luksusowe apartamenty nad morzem.Zapewne normalnie nikt nie byłby oburzony faktem, że Michał Wójcik, który jest czynnie aktywny zawodowo, kupuje sobie nowe mieszkanie. Tutaj kluczowy jest jednak fakt, że jeszcze kilka miesięcy temu zwrócił się do fanów z prośbą o pomoc, a dziś kupuje mieszkania, gdzie cena za metr wynosić ma aż 14 tys. złotych.

Piła
19.03.2022 08:16 Piła. Dziewczynki wymyśliły skandaliczną zabawę. Jest nagranie

W komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Pile poinformowano, że działania funkcjonariuszy wynikały z powielanych w mediach społecznościowych nagrań. Obecnie materiały zostały zgromadzone przez służby i będą stanowić obciążający materiał dowodowy. W mediach społecznościowych już usunięto wszelkie filmy z udziałem nastolatek. Piła jest miastem ulokowanym na terenie północno-zachodniej części kraju, na terenie województwa wielkopolskiego. Gminę zamieszkuje blisko 72 949 osób.

Brytyjska mutacja
19.03.2022 08:15 Brytyjska mutacja koronawirusa w województwie pomorskim

Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w rozmowie z Polską Agencją Prasową wskazał wprost "Brytyjska mutacja koronawirusa opanowała województwo pomorskie"Mutacja ma obejmować nawet 80% osób zakażonych. Wariant brytyjski jest o wiele bardziej zakaźny. Na ciężki przebieg są narażeni nie tylko seniorzyWojewództwo najprawdopodobniej już znajduje się w szczycie trzeciej fali zachorowań- Brytyjska mutacja koronawirusa opanowała województwo pomorskie - wyjaśnił Karpiński dla Polskiej Agencji Prasowej. Wyliczył też, ile zakażeń w regionie stanowią przypadki brytyjskiej mutacji. - Brytyjska mutacja COVID-19 stanowi nawet 80 proc. zakażeń w regionie - dodawał medyk, deklarując, iż na Pomorzu już wystąpił szczyt trzeciej fali zachorowań. Wciąż nie wiadomo, kiedy konkretnie dojdzie do obniżenia dziennej liczby zakażeń.

Lotnisko w Zielonej Górze zdecydowało o wstrzymaniu lotów w związku z panującą w kraju trudną sytuacją epidemiczną.
19.03.2022 08:15 Lotnisko Zielona Góra-Babimost zawiesza wszystkie loty przez sytuację pandemiczną

W komunikacie Państwowych Portów Lotniczych podano, że rejsy lotnicze z lotniska w Zielonej Górze zostaną wstrzymane od 15 marca, od godziny 12:00. Według pierwotnych założeń decyzja ma obowiązywać do 27 marca.

Zgoda. Utonął 13-letni chłopiec, który wraz z kolegami wszedł na taflę cienkiego lodu.
19.03.2022 08:15 Fatalny finał niebezpiecznej zabawy chłopców w woj. podkarpackim. Utopił się 13-latek

Szczegóły zdarzenia za jarosławską policją przytacza internetowy serwis Polsatu News. Według doniesień służb do tragedii doszło w sobotni wieczór. Na lokalną komendę trafiło zawiadomienie, według którego pod trzema chłopcami, którzy wyszli na zbiornik wodny w miejscowości Zgoda, załamał się lód.W chwili, gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, w okolicy pracowały już służby ratownicze.

Mariusz Szczygieł odwiedził grób Zofii Czerwińskiej z butelką alkoholu
19.03.2022 08:15 Rocznica śmierci Zofii Czerwińskiej. Dziennikarz udał się na jej grób

Wiele osób było zdziwionych, widząc post Mariusza Szczygła, który odwiedził grób Zofii Czerwińskiej z butelką wysokoprocentowanego trunku. Należy jednak pamiętać, że aktorka nie należała do osobowości przeciętnych oraz że dziennikarza łączyła z nią wyjątkowo mocna przyjacielska więź.Trudno uwierzyć, że minęły dwa lata od śmierci Zofii Czerwińskiej. Grupa przyjaciół, z którymi artystka spędzała sporo czasu, postanowiła udać się na Cmentarz Komunalny Północny w Warszawie.

Określany jako adwokat księży pedofilów Michał Kelm może uniknąć kary mimo trzyletniego zakazu wykonywania zawodu.
19.03.2022 08:15 Kontrowersyjna sprawa. Adwokat księży wykorzystujących dzieci, mimo że z dyscyplinarką, może nie zostać pociągnięty do odpowiedzialności

Zatajając współpracę z kurią i księdzem Kanią, adwokat zgłosił się do ofiary księdza pedofila, po czym nakłonił ją do udzielenia mu pełnomocnictwa i w efekcie zawarcia ugody z duchownymMichała Kelma skazano na trzyletni zakaz wykonywania zawodu. Postępowanie w sprawie Kelma zawiesił jednak Wyższy Sąd Dyscyplinarny AdwokaturySprawa przedawni się już w kwietniuMichał Kelm dał się poznać jako wielokrotny reprezentant Kościoła w sprawach dotyczących wykorzystywania nieletnich wewnątrz instytucji. Adwokat bronił m.in. znanej z głośnego reportażu Justyny Kopińskiej siostry Bernadetty, która sterowała Ośrodkiem Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek w Zabrzu. W placówce przez lata dochodziło do gwałcenia dzieci.Podobnych przypadków była prawdziwa mnogość. Jedną z najgłośniejszych spraw, w której udział brał mecenas Kelm, było postępowanie dotyczące księdza Pawła Kani. Duchownego skazano na siedem lat więzienia za seksualne wykorzystywanie nieletnich chłopców.

W niedzielę IPN opublikował apel o pomoc w identyfikacji dziewczyny ze zdjęcia.
19.03.2022 08:15 Wiadomo, kim jest dziewczyna ze zdjęcia IPN. W końcu zagadka została rozwikłana

14 marca na oficjalnym facebookowym profilu Instytutu Pamięci Narodowej opublikowano zdjęcie młodej kobiety.Postanowiliśmy poznać historię nieznajomej dziewczyny sfotografowanej ponad 70 lat temu na jednej z angielskich ulic. Chcielibyśmy dowiedzieć się, czy pozostała na emigracji, czy też może wróciła do zniszczonej wojenną pożogą Ojczyzny, w której na dobre szalał stalinowski terror, poinformował IPN.Fotografia pochodzi z teczki zatytułowanej „Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie”, przekazanej do zasobu archiwalnego IPN z WSI w Warszawie. Podejrzewano, że zdjęcie mogło zostać wykonane w Londynie, Edynburgu, Glasgow bądź St. Andrews.Odpowiedzi na pytanie nie dostarczyła kwerenda archiwalna w Archiwum IPN, wobec czego o pomoc zdecydowano się poprosić użytkowników internetu.

WHO zaapelowało o walkę ze smogiem. Naukowcy mówią o nawet 8-krotnym przekroczeniu norm zanieczyszczeń powietrza.
19.03.2022 08:15 WHO pilnie alarmuje Polaków. Jakość powietrza u nas jest tragiczna

Według ustaleń WHO, których szczegóły przytacza serwis o2.pl, w ubiegłym roku zaledwie 24 spośród 106 monitorowanych przez Światową Organizację Zdrowia krajów spełniało normy dotyczące jakości powietrza.Jak wynika z badań ekspertów, w niektórych regionach poziom zanieczyszczenia przekraczał normy WHO sześcio-, a nawet ośmiokrotnie.

Aleksandra Koncewicz Rulewska
19.03.2022 08:14 Nie żyje znana polska aktorka, Aleksandra Koncewicz-Rulewska

Aleksandra Koncewicz-Rulewska zmarła w wieku 90 lat. Pierwsze kroki na scenie artystycznej stawiała już w 1951 roku. Znana jest z produkcji takich jak "Plebania", "Na Wspólnej", "07 zgłoś się", a także "Matki, żony i kochanki". Artystka od zawsze jednak uwielbiała pracę na deskach teatrów.Przykre informacje podała "Rzeczpospolita".