wtv.pl > Polska > Piła. Dziewczynki wymyśliły skandaliczną zabawę. Jest nagranie
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:16

Piła. Dziewczynki wymyśliły skandaliczną zabawę. Jest nagranie

Piła
materiały policyjne

W komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Pile poinformowano, że działania funkcjonariuszy wynikały z powielanych w mediach społecznościowych nagrań. Obecnie materiały zostały zgromadzone przez służby i będą stanowić obciążający materiał dowodowy. W mediach społecznościowych już usunięto wszelkie filmy z udziałem nastolatek. 

Piła jest miastem ulokowanym na terenie północno-zachodniej części kraju, na terenie województwa wielkopolskiego. Gminę zamieszkuje blisko 72 949 osób.

Piła. 7 nieletnich dziewczyn zatrzymanych za skandaliczną zabawę

Na filmie można było dostrzec dziewczyny, kładące się na środku najbardziej ruchliwych ulic Piły. "Sytuacja, która została opublikowana w sieci, nie była jednak jedynym wybrykiem, którego dopuściły się nieletnie" - zapewniają policjanci.

Prace nad zatrzymaniem nastolatek podjęli członkowie Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii. Według służb mundurowych zatrzymane stanowiły zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

Przepisy naruszało 7 dziewcząt w wieku od 11 do 13 lat. W wyniku szeroko zakrojonego śledztwa ustalono, że nastolatki używały wulgaryzmów wobec przypadkowych osób, pluły na mieszkańców Piły, spożywały alkohol, a także wchodziły bez pukania do przypadkowych domów, by pod pretekstem skorzystania z toalety dokonać kradzieży.

Uczennice sprawiały liczne problemy wychowawcze w szkole. Wobec jednej z dziewczynek równolegle trwa postępowanie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej pracownika oświaty. 

Komenda Powiatowa Policji w Pile zapewniła o postawieniu nastolatek przez Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości będą musieli orzec o zastosowaniu adekwatnych środków wychowawczych względem nieletnich.  

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [KPP Piła]

Tagi: Piła Polska
Powiązane