wtv.pl
YouTuber Friz stracił prawo jazdy na 3 miesiące

YouTube.com/Karol Friz Wiśniewski

Friz stracił prawo jazdy i ubolewa nad jednym. "Policjanci mnie nie znali"

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Posiadający ponad 4 miliony subskrypcji na YouTubie Friz stracił prawo jazdy. Popularny youtuber opisał tę sytuację i był nieco rozczarowany fakt, że policjanci dokonujący zatrzymania nie wiedzieli, kim jest, gdyż mogło to uchronić go przed otrzymaniem ma

  • YouTube Friz pochwalił się, że po raz kolejny stracił prawo jazdy

  • W czasie relacjonowania spotkania z policją twórca wskazywał, że funkcjonariusze go nie znali, a zainteresowanie ze strony fanów obecnych w okolicy mogło uratować go przed otrzymaniem mandatu

Obecnie Friz i jego ekipa pojawia się w mediach głównie za sprawą lodów wydanych w kolaboracji z firmą Koral. Tym razem jednak pierwszy plan zajmuje przedsiębiorczy youtuber.

Chociaż nie można mówić, że Friz dopuścił się podobnego czynu co inny popularny twórca patoyoutuber Kamerzysta, to nadal nie należy lekceważyć zagrożenia, jakie w związku z tym powstało. Co dokładnie miało miejsce i jakie tłumaczenie przedstawił Karol Wiśniewski, czyli właśnie popularny Friz?

YouTube Friz stracił prawo jazdy

Ilość wyświetleń i komentarzy pod filmami stworzonymi przez Friza i jego Ekipę jest oszałamiająca. Pod przykładowym nagraniem o chwytliwym tytule „Oto jak straciłem ponad 100.000 PLN” widnieją dane mówiące, że został on wyświetlony ponad 3,2 mln razy.

Karol Wiśniewski jest jednym z internetowych twórców, którzy tworzą treści dla młodszej widowni. Sam idol wielu nastolatków i dzieci nie jest jednak przykładem do naśladowania.

W mediach społecznościowych pojawiła się relacja youtubera o tym, jak stracił prawo jazdy. Po raz kolejny, jednak jak z dumą przyznaje, tym razem nie musi ponownie zdawać egzaminu, a jedynie „poczekać” na jego odzyskanie.

Fani dowiedzieli się, że zatrzymanie przez policję miało miejsce w okolicach świąt. To właśnie wtedy Friz wracał od Weroniki, czyli Wersow, członkini jego Ekipy. Przyznał, że funkcjonariusze poruszali się nieoznakowaną insygnią i jechali z naprzeciwka. - Nie wiedziałem, że mogą mierzyć w trakcie jazdy z naprzeciwka - oświadczył youtuber.

Karol Wiśniewski opisał swoje zatrzymanie przez policję

W swojej relacji podkreśla, że policjanci przeprowadzający kontrolę i zatrzymanie zachowali się w sposób nie tylko profesjonalny, ale również uprzejmy. Friz poinformowany został, że przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Opisując całe zdarzenie w mediach społecznościowych, dodawał, że powiedział policji, iż rozumie swoje przewinienie, ale się nie zgadza i nie przyjmuje mandatu zaproponowanego przez funkcjonariuszy. - Ale nie wiedziałem, że prawko zabierają i tak, mimo nieprzyjęcia - przekazywał Friz.

Nie obyło się oczywiście bez dodania, że przechodzący obok fani rozpoznali w nim słynnego youtubera. W czasie zatrzymania mieli oni podchodzić do jego auta i pukać w szyby prosząc o zrobienie sobie zdjęcia. Wskazywał, że chociaż bardziej to przeszkadzało niż pomagało. - To paradoksalnie mogło mnie uratować od mandatu i straty prawka, ale policjanci mnie nie znali.

Twarde prawo, ale prawo

Niestety Karol Wiśniewski musiał pogodzić się z tym, że popularność i zaskakujący sukces lodów Ekipy nie przełożył się na możliwość lekceważenia przepisów prawa. Friz w dalszej części poinformował, że biorąc pod uwagę, że istotnie przekroczył prędkość i udał się na komisariat, gdzie przyjął mandat.

Postanowił przeprosić za swoje zachowanie i przekazał swoim fanom, że „nie warto dla kilkunastu dodatkowych minut ryzykować miesięcy bez prawka”. Na koniec dodał, że oglądający go powinni pamiętać, że „nie warto zap*******ć”.

Bardziej brzmi to, jak chwalenie się „śmieszną historią” niż faktyczne dzielenie się realną skruchą w związku ze stworzeniem zagrożenia. Pamiętajmy, że takie historie są uznawane za „śmieszne” do czasu, gdy nie wydarzy się realna tragedia.

Trudno zrozumieć, jak Friz, który tworzy dla młodego odbiorcy, nie zdaje sobie sprawy z tego, że ciąży na nim jeszcze większa wizerunkowa presja. Dzielenie się tą opowieścią w tak bagatelizujący sposób może sprawić, że jego fani zaczną postrzegać przekraczanie prędkości, jako coś, co powinno być odbierane jako „fajne” i przysparzające popularności.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: YouTube.com @Karol Friz Wiśniewski / Pudelek

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Mariusza Adama Ryjka

Czytaj więcej >