wtv.pl
Mariusz Szczygieł odwiedził grób Zofii Czerwińskiej z butelką alkoholu

TRICOLORS/East News

Rocznica śmierci Zofii Czerwińskiej. Dziennikarz udał się na jej grób

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Mariusz Szczygieł odwiedził mogiłę swojej bliskiej przyjaciółki Zofii Czerwińskiej. Ceniony dziennikarz postanowił uczcić pamięć cenionej artystki toastem. Tę dwójkę łączyła szczególnie zażyła więź i reporter stwierdził, że takie uczc

Wiele osób było zdziwionych, widząc post Mariusza Szczygła, który odwiedził grób Zofii Czerwińskiej z butelką wysokoprocentowanego trunku. Należy jednak pamiętać, że aktorka nie należała do osobowości przeciętnych oraz że dziennikarza łączyła z nią wyjątkowo mocna przyjacielska więź.

Trudno uwierzyć, że minęły dwa lata od śmierci Zofii Czerwińskiej. Grupa przyjaciół, z którymi artystka spędzała sporo czasu, postanowiła udać się na Cmentarz Komunalny Północny w Warszawie.

Zdjęcie Mariusza Szczygłą znad grobu Zofii Czerwińskiej wywołało spore zamieszanie

Mariusz Szczygieł znany przede wszystkim ze swoich fenomenalnych reportaży postanowił odwiedzić grób Zofii Czerwińskiej. Dziennikarz podzielił się na Instagramie zdjęciem, które wywołało skrajne emocje.

Wśród obserwatorów dziennikarza, którzy dobrze znają przyjacielską więź, która łączyła pisarza oraz aktorkę Zofię Czerwińską są zachwyceni sposobem uczczenia pamięci artystki. W mediach jednak nie brakuje nagłówków potępiających podobne praktyki.

- To by się Zosieńce podobało. „Łzy pisarza” nad jej grobem. - Tylko nie wypij wszystkich łez, zanim do mnie przyjdziesz - powiedziałaby. Albo jeszcze inaczej swoim wrzaskliwym tonem: - Łez nie zapomnij! Na cmentarz idziesz! - przeczytać można na początku postu Mariusza Szczygła na Instagramie.

Zofia Czerwińska zmarła dwa lata temu

Odejście artystki Zofii Czerwińskiej było sporym zaskoczeniem, gdyż zawsze imponowała swoimi zapasami energii oraz pozytywnym podejściem do życia. Zmarła jednak nagle 13 marca 2019 r. po operacji kręgosłupa

- Ostatnio mieliśmy spotkanie w większym gronie aktorskim. Zosia powiedziała nam, że idzie do szpitala. Bała się. Powiedziała mi, że ma przeczucie, że może tej operacji nie przeżyć. Dodała, że chce się ze wszystkimi pożegnać. I tak zrobiła - przekazywał ówcześnie przyjaciel Zofii Czerwińskiej.

Przyjaciele zdecydowali uczcić pamięć legendarnej aktorki na swój własny sposób, który zapewne przypadłby jej do gustu. W poście Mariusza Szczygła nie zabrakło podkreśleń właśnie tego, że jest to gest, który zapewne zyskałby aprobatę aktorki. W poście dziennikarza pojawiło się stwierdzenie, że nawet po śmierci Zofia Czerwińska nie opuszcza swoich znajomych i pojawia się w snach.

- Chciałem Państwu donieść, że ta aktywna, zażywna i energetyczna Zosia nie próżnuje. Robi wszystko, żeby wciąż występować. Wczoraj w nocy wystąpiła u @volensme : - Śniło mi się że jechałem na cudzym rowerze, który miałem naprawić. [...] Potem wszedłem na schody, a na klatce schodowej jakiś koleś wielki i z szałem w oczach rzucił się na mnie. Ale byłem już z Zosią Czerwińską, która udawała, że jestem jej mężem i mnie puścił [...] myślałem, że to sytuacja bez wyjścia [...], ale pojawiła się ona i nawet byłem dumny - przekazywał Mariusz Szczygieł na Instagramie.

Alkohol i grób? Nie jest to nowe połączenie

Oburzenie dotyczące alkoholu obecnego na cmentarzu może dziwić, szczególnie iż nie jest to połączenie, które powinno szokować. W wielu kulturach bliscy zmarłych osób czczą ich pamięć właśnie toastami.

Najbliższą kulturą, z którą niemal każdy Polak miał styczność i która wiąże celebrowanie pamięci zmarłych bliskich przy pomocy alkoholu — są Romowie. To właśnie w czasie Wszystkich Świętych na mogiłach Romów spotkać się można z radością i polewaniem mogił trunkami. Ma to podkreślać radość, że zmarli bliscy są już bliżej stwórcy.

Źródło: o2 / Instagram.com @szczygiel_mariusz

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Jacek Kurski odpowiedział na zarzuty pod adresem swojej żony, Joanny

  • TVN ugiął się pod krytyką, dotyczącą reemisji wywiadu Meghan i Harry`ego

  • Jarosław Kaczyński nie dostanie w tym roku 14. emerytury

Podobne artykuły

Przekazano informacje o śmierć Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Gwiazdy

W wieku 93 lat zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >