wtv.pl
Grzegorz Markowski zwrócił się od fanów

(zdjęcie wykadrowane) TRICOLORS/East News

Stan Grzegorza Markowskiego się pogarsza. Musiał odwołać koncerty

28 Kwietnia 2021

(Ostatnia zmiana: 30 Października 2021)

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Perfect i Grzegorz Markowski to kanon polskiej muzyki rockowej. Chociaż zespół już wcześniej zapowiadał, że okres ich obecności na scenie dobiega końca, to fani nie mogli spodziewać się, że lider formacji przekaże tak zaskakujące wiadomości. Artyst

  • Na profilu Patrycji Markowskiej pojawił się osobisty wpis Grzegorza Markowskiego

  • Lider zespołu Perfect przekazał, że nie jest już w stanie koncertować tak jak kiedyś

  • Wskazał, że pandemia koronawirusa jest powodem nieustannego przekładania zaplanowanych koncertów w ramach trasy pożegnalnej „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”

  • Dodatkowo wokalista wskazał, że zespół nie spotyka się nawet na próbach. Jest to bezpośrednio związane z tym, że stan zdrowia Grzegorza Markowskiego uległ znacznemu pogorszeniu

W sieci pojawiła się niespodziewana wiadomość od Grzegorza Markowskiego. Lider Perfectu postanowił zwrócić się do fanów i przedstawić, jak obecnie wygląda sytuacja. Wielu amatorów rockowego zespołu będzie zdruzgotanych słowami wokalisty.

Chociaż od początku pandemii Perfect i Grzegorz Markowski nie koncertują, to fani nadal liczyli na to, że będą mogli bawić się na pożegnalnej trasie koncertowej. Niestety wszystko wskazuje na to, że taka opcja właśnie zniknęła z planszy.

Stan zdrowia Grzegorza Markowskiego. Muzyk opublikował w sieci osobisty wpis

Słowa Grzegorza Markowskiego pojawiły się na profilu na Facebooku jego córki, Patrycji Markowskiej. Na samym początku wpisu podkreślił on, jak wiele razy śpiewał wraz z publicznością słowa „Chciałbym być sobą”. Wskazał, że są to nie tylko zwykłe wspólne koncerty, ale również wspólne chwile.

Najbardziej zaskakujące stwierdzenie padło jednak później. Grzegorz Markowski podzielił się wiadomością na temat dalszych losów zespołu Perfect. Jest to bezpośrednio związane z jego stanem zdrowia.

Okazuje się bowiem, że ikona polskiej muzyki ma coraz większe problemy zdrowotne. Ze słów lidera Perfectu wynika, że miały one nasilić się w ostatnim czasie, nie jest jednak wyjaśnione, czy jest związane to z pandemią koronawirusa.

- Całe moje życie to był Perfect i było to… perfekcyjnie dobre życie… [...] Z ciężkim sercem chcę Was teraz przeprosić, ale nie mogę udawać, że nic się nie zmieniło i że jestem w stanie zagrać z zespołem dla Was tak jak grałem przez lata - przeczytać można w osobistym wpisie Grzegorza Markowskiego na profilu Patrycji Markowskiej.

Lider Perfectu tłumaczy, dlaczego nie jest w stanie grać już koncertów

Fani mogą być zaniepokojeni szczerym wyznaniem muzyka. Wprost wskazuje on, że obiecane przed pandemią koncerty pożegnalne nieustannie są przekładane.

Dodatkowo Grzegorz Markowski podkreślił, że obecnie zespół Perfect nie spotyka się na próbach. Dodaje, że brak prób przed koncertami wiąże się z tym, że samo widowisko Perfectu nie będzie już tak perfekcyjne. 

Właśnie w tym momencie muzyk podkreśla, że bezpośrednio związane jest to z jego stanem zdrowia. - Przekładamy zaplanowane ponad rok temu koncerty [...]. Przesuwamy, zmieniamy i jednocześnie, co ważne, nie gramy, nie próbujemy razem. Bez tego nie da się wyjść i zaszaleć. A to z uwagi m.in. na mój stan zdrowia, który się ostatnio pogorszył - szczerze wyznaje Grzegorz Markowski.

Jesienią 2020 r. Perfect wydał pożegnalny utwór

Jeszcze w październiku 2019 roku Perfect informował, że nadchodzi ostatni z projektów muzycznych w karierze zespołu. W zeszłym roku w okolicach lutego rozpocząć miała się pożegnalna trasa zespołu.

Świętująca 40-lecie zespołu trasa miała nazywać się „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”. Miała być jednocześnie pożegnaniem z fanami, którzy towarzyszyli Grzegorzowi Markowskiemu i reszcie Perfectu przez wiele lat muzycznej kariery.

Pandemia koronawirusa zmieniła jednak wcześniejsze plany. Wszystko wskazuje na to, że wydany jesienią 2020 r. utwór „Głos” będzie ostatnim dziełem ikony polskiej muzyki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko pilnie potrzebowało pomocy

  • Onet: Są dowody obciążające Morawieckiego i Dworczyka. Chodzi o wybory kopertowe

  • Wiadomo już, co z komuniami i weselami 2021. Wiceminister Semeniuk przekazała informacje

Źródło: Facebook.com @patrycjamarkowska / RMF FM

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >
TRICOLORS/EAST NEWS

Gwiazdy

Zmarł Wiesław Gołas, ceniony aktor znany z wielu wybitnych ról. Rodzina ujawnia smutne szczegóły

Czytaj więcej >