wtv.pl > Polska > Nie żyje Adam Smorawiński. Kierowca rajdowy miał 93 lata
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:17

Nie żyje Adam Smorawiński. Kierowca rajdowy miał 93 lata

Adam Smorawiński
pixabay.com/E P

Adam Smorawiński był kierowcą rajdowym. Uczestniczył między innymi w rajdzie Monte Carlo. Sportowiec współtworzył i inicjował budowę Toru Poznań. Jeszcze 4 lata temu zmarły otrzymał tytuł Superseniora Poznańskiego Sportu. "Ze smutkiem i żalem informujemy, iż w dniu dzisiejszym odszedł na wieczny spoczynek śp. Adam Smorawiński" - czytamy w komunikacie, opublikowanym na stronie Automultiklubu Wielkopolskiego. 

"Cześć Jego pamięci! Rodzinie i Bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia w tych trudnych chwilach" - dodali przedstawiciele klubu, do którego przez wiele lat należał właśnie Adam Smorawiński.

Ze smutkiem i żalem informujemy, iż w dniu dzisiejszym odszedł na wieczny spoczynek śp. Adam Smorawiński, wieloletni...

Opublikowany przez Automobilklub Wielkopolski Sobota, 24 kwietnia 2021

Nie żyje Adam Smorawiński. Ceniony kierowca rajdowy zmarł w wieku 93 lat 

Na ten moment nie wyznaczono terminu ceremonii pogrzebowej Adama Smorawskiego. "O terminie i miejscu pogrzebu poinformujemy, jak tylko będą one znane" - czytamy w komunikacie klubu sportowego. Wpis wywołał wiele komentarzy. "To był mój pierwszy wyścigowy idol" - wspomina jeden z internautów. 

"Niezwykle sympatyczny, wesoły i pomocny człowiek - tak go zapamiętam. Ostatni raz rozmawiałem z nim na temat Porsche" - dodaje inny użytkownik społecznościowego medium. 

93-latek aż 13-krotnie utrzymywał funkcję mistrza Polski w wyścigach i rajdach samochodowych. 7-krotnie reprezentował Polskę i Poznań w słynnym rajdzie Monte Carlo. W wyścigach i rajdach samochodowych wystąpił aż 56 razy. - Mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwym człowiekiem. Właściwie spełniłem wszystkie swoje marzenia - miał powiedzieć Smorawiński, cytowany przez Patryka Mikiciuka. 

Smutne wieści z Poznania ... zmarł Pan ADAM SMORAWIŃSKI niezwykle sympatyczny, wesoły i pomocny człowiek - tak go...

Opublikowany przez Patryk Mikiciuk Sobota, 24 kwietnia 2021

"Pamiętam ten wyścig, podczas przyśpieszania przód tej białej Carrery unosił się do góry. Pamiętam też RMC gdy BMW 2002 TI zameldowało się pierwsze w Poznaniu na Śródce na małej stacji CPN" - przypomina internauta pod jednym z wpisów. "Wielka strata dla sportu regionu a najbardziej bliskich .Będzie go nam brakować" - dodaje kolejny. 

Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Money.pl | WTV

Tagi: Polska
Powiązane