wtv.pl
Sieć obiega nagranie z "bitwy" o lody Ekipy

Twitter.com @PolanskiL_

Tłumy dzieci w Lidlu "biją się" o lody Ekipy

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Firma Koral we współpracy z youtuberem Frizem stworzyła lody Ekipy. Są one hitem sprzedaży, a fani internetowego twórcy i jego tytułowej Ekipy nieustannie dopytują o dostawy lodów. Okazuje się, że zainteresowanie produktem przerosło o

  • W sieci pojawiło się nagranie dokumentujące szał klientów jednego z Lidlów w związku z pojawieniem się w ofercie lodów Ekipy

  • Od dziś do środy (lub do wyczerpania zapasów) lody Ekipy dostępne będą w sieci niemieckich dyskontów oraz w ofercie Biedronki

  • Film dokumentuje, jak klienci chcący kupić limitowane lody przepychają się i wieszają na zamrażarce

Na Twitterze pojawił się film, gdzie widać, jak dużą ekscytację wywołują lody Ekipy. Produkt sprawił, że w jednym z Lidlów przy lodówkach miały miejsce sceny porównywane już z legendarną wręcz „bitwą” o karpia, która była hitem internetu kilka lat temu.

Okazuje się, że lody Ekipy to marketingowy strzał w dziesiątkę. Niemniej uwiecznione zachowanie fanów internetowych twórców jest nie tylko zastanawiające, ale może zaowocować niebezpiecznymi wydarzeniami.

Koral we współpracy z Frizem wyprodukował lody Ekipy

W internecie nie milknie dyskusja na temat fenomenu lodów Ekipy. Przedsiębiorczy i uwielbiany przez młodzież oraz dzieci Friz postanowił przekuć popularność w kolejną formę zarabiania pieniędzy.

Od niedawna w sklepach zaczęły pojawiać się lody Ekipy stworzone we współpracy z firmą Koral. Nikt chyba jednak nie przypuszczał, że produkt wywoła tak skrajną reakcję fanów. Nadużyciem nie będzie stwierdzenie, że wręcz „rzucili” się oni na sklepy, gdzie trafiły lody Ekipy.

Nagranie z „bitwy” o lody Ekipy w Lidlu

Na Twitterze pojawiło się nagranie z jednego ze sklepów Lidl. Widać na nim ludzi stłoczonych przy jednej z zamrażarek. Na pierwszy plan rzuca się fakt, że część z tych osób to zwyczajnie dzieci, na które napierają osoby znajdujące się w dalszych rzędach.

Co wywołało tak wielkie zainteresowanie? Oczywiście lody Ekipy. Na nagraniu zaobserwować można, jak dzieci wieszają się na zamrażarkach, chcąc dosięgnąć kolorowego opakowania lodów. Z boku napierają kolejni ludzie pragnący siegnąć do kosza zamrażarki.

Szczęśliwcy, którym udało się złapać na kilka sztuk produktu firmy Koral, zadowoleni przeciskają się i idą w kierunku kasy. Sama „bitwa” o lody Ekipy wydawać się może komiczna, jednak uwieczniona histeria mogła przynieść ze sobą niebezpieczne wydarzenia.

Dzieci znajdujące się przy lodówkach mogły zostać nie tylko ściśnięte, ale nawet narażone na okaleczenia wynikłe z potencjalnego pęknięcia szyby zamrażalki. Nie może zostać wykluczone również ryzyko wystąpienia ataku paniki w przypadku pozbawienia możliwości wydostania się z tłumu.

W sieci natknąć się można na aukcje papierków po lodach Ekipy

To nie koniec tego zastanawiającego fenomenu. Okazuje się, że fani Friza są skorzy zapłacić spore pieniądze nawet za sam papierek lodów Ekipy. Chociaż wydaje się to fake newsem, wystarczy w wyszukiwarce Allegro wyszukać licytacje „kolekcjonerskich” papierków lodów Koral stworzonych w kolaboracji z youtuberem.

Źródło: screen allegro.pl

Ceny papierków są mocno zróżnicowane. Nie brakuje licytacji za kilkadziesiąt złotych, ale również te opiewające na kilka — czy nawet kilkanaście — tysięcy nie są rzadkością. Co najważniejsze niemal pod każdą z nich znaleźć można informacje, iż ktoś jest gotowy uiścić żądaną przez sprzedającego cenę.

Co ciekawe dopiero od dziś produkt ten dostępny jest w sieciach Lidl oraz Biedronka. Wcześniej spotkać je można było tylko i wyłącznie w mniejszych sklepach. Dyrektor marketingu firmy Koral, Piotr Gąsiorowski w rozmowie z Gazetą Wyborczą deklaruje, że nawet przy produkcji około miliona sztuk dzienne nie są w stanie pokryć spływających do nich zamówień poszczególnych sklepów.  

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Nauka hybrydowa. Wielu uczniów wraca dziś do szkoły w klasach I-III

  • Biedronka zapłaci 60 mln kary za wprowadzanie w błąd. Chodzi o kraj pochodzenia

  • Miał wymienić 3 kraje spoza Ameryki. Zaczął wyliczać kontynenty i jeszcze się zirytował

Źródło: Twitter.com @PolanskiL_ / Gazeta Wyborcza / koral.com.pl

Podobne artykuły

Polska

Szykuje się szybkie znoszenie obostrzeń? Michał Dworczyk wyjawia konkrety

Czytaj więcej >
Abp. Jędraszewski o Kościele i państwie

Polska

Abp Jędraszewski grzmi: "Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce". Dodaje, że podstawą demokracji jest prawo Boże

Czytaj więcej >
Mandat za toi owo

Polska

Więcej patroli policji na ulicach w czasie majówki

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Polska

Rydzyk prześladowany jak w reżimie Łukaszenki? Ziobro broni redemptorystę

Czytaj więcej >
W ciągu 24 godzin zwolniono aż trzech redaktorów naczelnych dzienników należących do Polska Press.

Polska

Jednego dnia zatrudniono 3 redaktorów naczelnych do Polska Press, a nikt nie łączy wątków

Czytaj więcej >
Widzowie „Rancza” znali ich z roli dopasowanego małżeństwa, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna

Polska

Aktorzy „Rancza” się pobili. Dużo nieprzyjemności: „Został uderzony”

Czytaj więcej >