wtv.pl > Polska > Fatalny finał niebezpiecznej zabawy chłopców w woj. podkarpackim. Utopił się 13-latek
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:15

Fatalny finał niebezpiecznej zabawy chłopców w woj. podkarpackim. Utopił się 13-latek

Zgoda. Utonął 13-letni chłopiec, który wraz z kolegami wszedł na taflę cienkiego lodu.
(zdj. ilustracyjne) piqsels.com

Szczegóły zdarzenia za jarosławską policją przytacza internetowy serwis Polsatu News. Według doniesień służb do tragedii doszło w sobotni wieczór. Na lokalną komendę trafiło zawiadomienie, według którego pod trzema chłopcami, którzy wyszli na zbiornik wodny w miejscowości Zgoda, załamał się lód.

W chwili, gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, w okolicy pracowały już służby ratownicze.

Zgoda. „Krucha tafla lodu załamała się pod chłopcami”

Ze zgromadzonego w trakcie wczesnego postępowania materiału wynika, że trzej nieletni mieszkańcy powiatu jarosławskiego wyszli na staw w okolicach godziny 18. Po chwili cienka tafla załamała się pod chłopcami.

12-latkowi udało się wyjść na brzeg o własnych siłach i pomóc swojemu rówieśnikowi wydostać się z wody. Kolejnego próbował chwycić za kaptur. Niestety po chwili 13-latek zniknął pod powierzchnią wody – przekazali przedstawiciele policji, cytowani przez wspomniany portal.

Mundurowi podali, że strażacy, którzy zeszli na lód, dostrzegli chłopca, po czym wyciągnęli go na brzeg. Natychmiast podjęto reanimację 13-latka, a następnie przetransportowano go do szpitala.

Niestety, mimo starań odpowiednich służb życia nastolatka nie udało się uratować. Wyjaśnianie wszystkich okoliczności zdarzenia pozostaje w toku.

Należy pamiętać, że wobec przedwiosennego ocieplenia lód na zbiornikach wodnych staje się kruchy i wyjście na niego wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem. O rozwagę apeluje również policja.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Polsatnews.pl

Tagi: Polska
Powiązane