wtv.pl > Jarosław Gowin

Jarosław Gowin

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 08:57 Początek końca Zjednoczonej Prawicy? Gowin nic nie wiedział o lex TVN

Jarosław Gowin zabrał głos w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, popularnie określanej jako lex TVN. Jego zdaniem przyjęcie dokumentu dotknie rynek inwestycyjny. Poza tym wicepremier podkreślił, że o planowanych zmianach żaden z koalicjantów go nie poinformował.

Jarosław Gowin
19.03.2022 08:53 Jarosław Gowin: w niedzielę powiem, z kim i jak chcę zmieniać Polskę

Jarosław Gowin już w niedzielę ogłosi z kim i jak będzie współpracować do następnych wyborów. 26 czerwca ruszył kongres Porozumienia. Szykuje się wyjście z rządu?Jarosław Gowin przedstawił propozycje programowe Porozumienia. Hasłem pakietu zmian jest "Polska od nowa".Przy tworzeniu nowego programu pracowało ponad 100 ekspertów w ramach aż 14 konferencji programowych, które odbywały się w całym kraju.

Porozumienie planuje wystawić kandydata na prezydenta?
19.03.2022 08:48 Zaskakująca deklaracja ze strony Porozumienia. Chodzi o wybory

Konfliktu na linii Porozumienie - Prawo i Sprawiedliwość, ciąg dalszy. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych wyobrach prezydenckich Porozumienie wystawi swojego własnego kandydata, niezależnie od Prawa i Sprawiedliwości. Rozwiązanie zasugerował w programie "Tłit" Wirtualnej Polski poseł Michał Wypij.

Jarosław Gowin nie ukrywa nadziei na zasilenie Zjednoczonej Prawicy przez Pawła Kukiza
19.03.2022 08:47 Dołączy do Zjednoczonej Prawicy? Jedna z głównych twarzy polskiej polityki ma zmienić front

Jarosław Gowin na antenie Polsat News podzielił się zaskakującym stwierdzeniem na temat politycznej działalności Pawła Kukiza. Muzyk, który od jakiegoś czasu przemierza korytarze Sejmu, już niedługo dołączy do Zjednoczonej Prawicy? Lider Porozumienia nie ukrywa nadziei, że tak właśnie będzie.Deklaracja Jarosława Gowina na temat dalszych losów Pawła Kukiza na polskiej scenie politycznej wywołała niemałe zainteresowanie. Były lider zespołu Piersi jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków w kraju.Dołączenie Pawła Kukiza do Zjednoczonej Prawicy byłoby ważne dla obozu rządzącego, który ostatnio dość mocno osłabł. Co prawda sondaże, przeprowadzone po głosowaniu z Lewicą w kwestii europejskich funduszy, zaczęły rosnąć, lecz widmo potrzeby działania wisi nad całą Zjednoczoną Prawicą.

Jarosław Gowin wyjawił, jak rządzący będą zachęcać Polki i Polaków do dłuższej pracy
19.03.2022 08:47 Ulgi podatkowe miałyby zachęcić Polaków do dłuższej pracy. Gowin zdradził szczegóły nowego planu PiS

W najnowszym wywiadzie dla „Pulsu Biznesu” Jarosław Gowin zdecydował się uchylić rąbka tajemnicy na temat planów rządzących. Wiadomości przekazane przez lidera Porozumienia dotyczą sposobów do zachęcania Polek i Polaków do tego, by jak najdłużej znajdowali się na rynku pracy.Słowa Jarosława Gowina to zapowiedź tego, co PiS może chcieć przekazać w czasie nadchodzącej konferencji i prezentacji „Nowego Ładu”. Polityk Zjednoczonej Prawicy postanowił odsłonić nieco kart przed oficjalnym wystąpieniem partii rządzącej.Okazuje się, że Jarosław Gowin wprost mówi o tym, że rząd będzie chciał zachęcać rodaków do tego, by nie przechodzili na emeryturę wraz z osiągnięciem wieku emerytalnego.

Szef Porozumienia Jarosław Gowin domaga się zdymisjonowania trzech ministrów z ugrupowania.
19.03.2022 08:42 Porozumienie Gowina żąda dymisji w rządzie. Nieoficjalnie wiadomo, że Kaczyński nie wyraża zgody

Według nieoficjalnych doniesień we wtorkowy wieczór lider Porozumienia Jarosław Gowin przekazał dokumenty z wnioskiem o dymisję ministrów wydalonych uprzednio z ugrupowaniaWedług informacji Onetu polityk nie interweniował u premiera Morawieckiego, a bezpośrednio u Jarosława KaczyńskiegoPrezes PiS miał stanowczo odmówićLider Porozumienia ma oczekiwać jak najszybszego odwołania ministra spraw kontaktu z samorządami oraz wiceministrów finansów i aktywów państwowych, a zatem Michała Cieślaka, Jacka Żalka i Zbigniewa Gryglasa.Według polityków popierających Gowina w sporze wewnątrz partii rozwiązanie pomogłyby złagodzić konflikt, zwłaszcza że, jak wskazuje RMF FM, kolejni politycy Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że to Gowin, a nie Adam Bielan jest obecnie szefem formacji.Podobny pogląd wyraził w poniedziałek goszczący na antenie radia szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. – Mam nadzieję, że napięcia i nieporozumienia zostaną jak najszybciej wyjaśnione i nie przełożą się na funkcjonowanie Zjednoczonej Prawicy – mówił.

wtv
19.03.2022 08:27 Padła konkretna data otwarcia galerii handlowych. Będą pierwsze w kolejności

Wicepremier zapowiedział, że otwarcie galerii handlowych nastąpi 1 lutegoStanie się to, jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniuWielu przedsiębiorców zamierza otworzyć swoją działalność już 18 styczniaJeśli wierzyć słowom wicepremiera, otwarcie galerii handlowych powinno nastąpić już wkrótce.

wtv
19.03.2022 08:26 Czy obostrzenia będą luzowane po 31 stycznia? Ważny komunikat Gowina

Przedstawiciel rządu Zjednoczonej Prawicy odniósł się do rewelacji, według których część ograniczeń może zostać zniesionych już od 1 lutegoJarosław Gowin przyznał, że jest zwolennikiem formuły, która pozwoliłaby na stopniowe odmrażanie gospodarkiZdaniem wicepremiera jako pierwsze do działania powrócić mogą galerie handloweJarosław Gowin gościł w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. W trakcie rozmowy z prowadzącym zapewnił, że konsultacje w sprawie poluzowania wprowadzonych wobec epidemii koronawirusa restrykcji cały czas trwają.Lider koalicjanta PiS przekazał, że pora na ogłoszenie decyzji przyjdzie na początku przyszłego tygodnia. – Prosimy na razie o uzbrojenie się w cierpliwość – apelował.Zdaniem Gowina wysyłanie nie do końca potwierdzonych sygnałów byłoby nie w porządku wobec przedsiębiorców.

wtv
19.03.2022 08:25 WP: Gowin zlecił przygotowanie analizy, która ma trafić do Kaczyńskiego

6 lutego powstać miała analiza prawna problemów prawnych w PorozumieniuAdam Bielan i popierający go politycy wskazują, że Jarosław Gowin nie spełnił warunków formalnych, zatem nie jest dłużej prezesem partiiJarosław Gowin nie zgadza się z tym stwierdzeniem i udowadnia, że brak przesłanek statutowych do odebrania mu sprawowanej funkcjiAnalizę prawną świadczącą na korzyść Jarosława Gowina wykonał prof. Marcin Wiącek z Uniwersytetu WarszawskiegoWirtualna Polska dotarła do dokumentu, który ma wyjaśniać zawiłości sporu w Porozumieniu. Wojna o władzę między Jarosławem Gowinem i Adamem Bielanem trwa.Nic nie wskazuje, aby Jarosław Gowin pozwolił na odebranie sobie funkcji przewodniczącego partii wchodzącej w skład koalicji Zjednoczonej Prawicy. Zlecił stworzenie analizy prawnej udowadniającej, że to właśnie on może rościć sobie prawo do prezesury.

wtv
19.03.2022 08:24 Protest mediow. Kolejnych 4 polityków opuszcza Porozumienie

Jak podaje "GW", Porozumienie nie poprze podatku od reklam, jaki ma objąć media. W między czasie trwają konflikty o władze w partiiPartia posiada 16 parlamentarzystów. Jutro ma dojść do wyrzucenia 4 z nich. Wciąż umożliwia to partii negocjowanie z Jarosławem Kaczyńskim"Sprawą wyrzucenia jutro zajmie się sąd koleżeński" - deklaruje reporter RMF FMPorozumienie Jarosława Gowina, według nieoficjalnych informacji ma sprzeciwić się opodatkowaniu mediów. Mogłoby doprowadzić to do upadku projektu Ministerstwa Finansów. Już dwa dni temu rzeczniczka ugrupowania deklarowała, iż "z niepokojem analizuje zapisy projektu". "Prezydium Porozumienia (stronnictwo J.Gowina) zdecydowało o zawieszeniu i wnioskuje o wyrzucenie z partii: Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa, Włodzimierza Tomaszewskiego, Michała Cieślaka. Sprawą wyrzucenia jutro zajmie się sąd koleżeński" - poinformował dziennikarz RMF FM.????RMF FM: Prezydium Porozumienia (stronnictwo J.Gowina) zdecydowało o zawieszeniu i wnioskuje o wyrzucenie z partii: @JacekZalek, @ZGryglas, @TomaszewskiWlod, Michała Cieślaka. Sprawą wyrzucenia jutro zajmie się sąd koleżeński. @RMF24pl— Patryk Michalski (@patrykmichalski) February 12, 2021

wtv
19.03.2022 08:24 8 polityków wydalonych z Porozumienia Jarosława Gowina

W sobotę Krajowy Sąd Koleżeński wydalił z Porozumienia Jarosława Gowina 8 członkówWśród nich znaleźć można m.in. Zbigniewa Gryglasa, Jacka Żabka, czy Michała CieślakaTrzem wydalonym członkom cofnięto również rekomendacje do zasiadania w rządowych ławachNa oficjalnym profilu Porozumienia Jarosława Gowina zamieszczono informacje na temat zmian personalnych w partii. Zadecydowano o tym, że 8 osób zostaje wydalonych z ich szeregów.Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że Porozumienie Jarosława Gowina przechodzi poważny wewnętrzny kryzys związany z buntem przeciwko założycielowi partii. Teraz przekazano wiadomości na temat decyzji Krajowego Sądu Koleżeńskiego.

wtv
19.03.2022 08:24 Donald Tusk żartobliwie podpisał swoje zdjęcie z Gowinem. "Przechodzi na dobrą stronę, ale się nie cieszy"

"Wicepremier w trakcie tajnego spotkania przechodzi na dobrą stronę, ale się nie cieszy" - czytamy we wpisie Donalda Tuska. Ironia dotyczyła zaskakujących informacji o rzekomych spotkaniach na linii Tusk-Gowin. Obaj mieli negocjować przejście koalicjanta Jarosława Kaczyńskiego do Koalicji Obywatelskiej.Wicepremier w trakcie tajnego spotkania przechodzi na dobrą stronę, ale się nie cieszy. pic.twitter.com/3AsUBSjl4q— Donald Tusk (@donaldtusk) February 13, 2021

wtv
19.03.2022 08:24 Adam Bielan z wnioskiem do sądu. Ogromny spór w Porozumieniu

Trwa spór o kierownictwo w PorozumieniuAdam Bielan złożył w tej sprawie wniosek do sąduTwierdzi, że kadencja Gowina wygasła w 2018 rokuTymczasem wyrzuceni z Porozumienia ministrowie pozostają na stanowiskachJak podaje Wirtualna Polska, w piątek europoseł Adam Bielan poinformował PAP o wkroczeniu na drogę sądową w związku ze sporem o kierownictwo w Porozumieniu.- Do sądu okręgowego został już złożony wniosek informujący o uchwale sądu koleżeńskiego ws. wygaszenia kadencji prezesa Porozumienia Jarosława Gowina i powierzeniu jego obowiązków przewodniczącemu konwencji krajowej, jako osoby uprawnionej do reprezentowania partii na zewnątrz - przywołuje wypowiedź Bielana Wirtualna Polska.Posłowie buntujący się przeciwko Gowinowi twierdzą, że z uwagi na pominięcie głosowania jego kadencja na stanowisku szefa Porozumienia wygasła w roku 2018., a jego obowiązki przejął przewodniczący konwencji krajowej partii, czyli - Adam Bielan.Ponadto - jak podaje onet.pl - Bielan i spółka twierdzą, że w październiku 2020 roku Jarosław Gowin w sposób niezgodny ze statutem Porozumienia rozszerzył zarząd partii, w związku z czym decyzje podejmowane przez uzupełniony zarząd miałyby być nieważne.

wtv
19.03.2022 08:24 Sroka o Porozumieniu: "posłowie nie pozostaną długo w rządzie"

Magdalena Sroka była gościem programu "Graffiti" w Polsat NewsRzeczniczka Porozumienia Jarosława Gowina przekazała, że już niedługo trzej wydaleni z partii posłowie stracą swoje ministerialne tytułyPolityczka wskazała, że chociaż nie następuje to tak szybko, jak miało to nie ulega wątpliwości, że jest to pewneW ostatnim czasie w Porozumieniu Jarosława Gowina doszło do sporych zmian kadrowych. Z szeregów partii wydaleni zostali kolejni po Kamilu Bortniczuku posłowie. Do tej pory jednak trzech ministrów, którzy stracili akredytację — nie straciło swoich posad.Byli członkowie Porozumienia nie mogą jednak być pewni swojej przyszłości na obecnych stanowiskach. Rzeczniczka ich byłej partii Magdalena Sroka przekazała w czasie programu "Graffiti" na Polsat News, że już niedługo ich dymisja stanie się faktem.

wtv
19.03.2022 08:22 WP nieoficjalnie: Władze PiS odbyły pilne spotkanie

Jarosław Kaczyński miał zwołać pilne spotkanie władz Prawa i SprawiedliwościW trakcie narady dyskutowano na temat problemów wewnątrz koalicji Prawa i Sprawiedliwości, wprowadzenia Nowego Ładu czy pieniędzy niezbędnych do odbudowy będącej w kryzysie gospodarkiW miniony wtorek Jarosław Kaczyński i Ryszard Terlecki mieli spotkać się z europosłami Prawa i Sprawiedliwości, będących członkami grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, wynika z doniesień WP.Politycy mieli omawiać odejście zarządzanego przez Viktora Orbana Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej oraz ewentualne nawiązanie współpracy z partią węgierskiego przywódcy.Według informacji portalu w środę Jarosław Kaczyński zwołał z kolei zebranie władz partii. W naradzie przy ulicy Nowogrodzkiej, będącej swoistym centrum dowodzenia Prawa i Sprawiedliwości, zebrało się prezydium partii, w tym wspomniany wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

wtv
19.03.2022 08:19 Minister podał konkretne terminy szczepień w pracy

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Jarosław Gowin przedstawił plan szczepienia w miejscach pracy. Wicepremier zaznaczył przy tym, że program ma objąć przede wszystkim duże oraz średnie przedsiębiorstwa.Minister rozwoju, pracy i technologii dodał, że przeprowadził już rozmowy dotyczące realizacji szczepień ze środowiskami biznesowymi. Konsultacje określił jako "bardzo konkretne" oraz "pełne precyzyjnie formułowanych pytań".

wtv
19.03.2022 08:19 Jest najnowszy sondaż. Koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości nie mogą liczyć na miejsce w Sejmie

Najnowszy sondaż udowadnia, że to Porozumienie i Solidarna Polska potrzebują Prawa i Sprawiedliwości, a nie na odwrótW przypadku rozłamu Zjednoczonej Prawicy, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro nie mieliby szans na znalezienie się w SejmieRozłam ZP pozbawiłby partię Jarosława Kaczyńskiego zaledwie 3 % głosówJeśli koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości mają jeszcze jakieś wątpliwości, rozwiać powinien je najnowszy sondaż. Bez Jarosława Kaczyńskiego nie uzyskają nawet jednego sejmowego fotela.

Jarosław Gowin przekazał, że Rada Ministrów zdecydowała o przedłużeniu obowiązywania Tarczy Branżowej na marzec i kwiecień.
19.03.2022 08:18 Jarosław Gowin: Pomoc dla firm z Tarczy Branżowej przedłużona i poszerzona

Korzystając z mediów społecznościowych, wicepremier Jarosław Gowin przekazał informacje, z których wynika, że pomoc dla przedsiębiorstw w ramach tzw. Tarczy Branżowej zostanie przedłużona oraz poszerzona.

Nieoficjalne informacje mówią o odejściu z PiS nawet 10 posłów
19.03.2022 08:18 Nieoficjalne: aż 10 posłów pożegna się z klubem PiS? Kłopoty w Zjednoczonej Prawicy

Onet nieoficjalnie dowiedział się, że odejście z PiS ma rozważać nawet 10 posłów Rozmowy z nimi prowadzić ma Lech Kołakowski, który do niedawna również reprezentował partię rządzącąDruga kadencja rządów PiS jest zdecydowanie mniej spokojna niż pierwsza. Konflikty wewnętrzne coraz częściej przebijają się do opinii publicznej i zajmują pierwsze strony gazet.Okazuje się, że prowadzony przez Jarosława Kaczyńskiego PiS borykać się może z widmem znacznego osłabienia w Sejmie. Nieoficjalne informacje kuluarowe mówią, że niedługo z listy partii rządzącej zniknie nawet 10 posłów.

W czasie konwencji partia Jarosława Gowina pojawił się zaskakujący wątek rozdziału państwa od Kościoła
19.03.2022 08:18 Konwencja Porozumienia. Mówił o rozdziale Kościoła od państwa

Wysoce prawdopodobne jest to, że prezesowi PiS nie spodobają się słowa, jakie padły dziś w trakcie konwencji partii Porozumienie Jarosława Gowina. Polityk wchodzący w skład Zjednoczonej Prawicy wypowiedział się na temat konieczności rozdziału Kościoła od państwa.Stanowcze i jasne stanowisko ugrupowania Jarosława Gowina jest sporym zaskoczeniem. Nie tylko ze względu na fakt, iż jest on osobą wierzącą, której wyborcy również w większości reprezentują katolicką część społeczeństwa.Wyznanie to jest przede wszystkim zaskoczeniem z powodu jego dokładności. Politycy, szczególnie bazujący na tradycyjnych wartościach jak wiara, unikają poruszania tego tematu i kultywują tradycje chrześcijańskie. Wplatają je również do swoich programów, chcąc zapewnić wyborców o swoim profilu.

Wicepremier Jarosław Gowin wypowiedział się na temat znoszenia obostrzeń.
19.03.2022 08:18 Gowin zdradził, że hotelarstwo i gastronomia mogą być branżami odmrażanymi w pierwszej kolejności

Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin wypowiedział się na temat możliwego terminu zakończenia lockdownu, sugerując, że pierwsze kroki w tym kierunku będzie można uczynić już na początku maja.Jak podaje Radio ZET, według wicepremiera aktualne obostrzenia - które póki co mają obowiązywać do 25 kwietnia - prawdopodobnie przedłużone zostaną jednak do końca miesiąca, co ma zapobiec konsekwencjom wyjazdów na majówkę dla służby zdrowia.Przypomnijmy, że branża hotelarska ma pozostać zamknięta do 3 maja. Wicepremier Jarosław Gowin zadeklarował, że w dłuższej perspektywie, dzięki postępom w szczepieniach, to właśnie branże hotelarska i gastronomiczna "odmrażane" będą w pierwszej kolejności.

Dotacje dla Tadeusza Rydzyka
19.03.2022 08:17 Pojawiły się nowe doniesienia o dawnych dotacjach dla biznesu o. Rydzyka

W czasie, gdy Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego zarządzał Jarosław Gowin, fundacje i ośrodki edukacyjne związane z Tadeuszem Rydzykiem otrzymywać miały ogromne dotacje finansoweChodziło m.in. o stypendia socjalne oraz dostosowywanie uczelni do potrzeb osób niepełnosprawnychIlość przekazanych pieniędzy sięga prawie 3,5 mln złOgromne sumy pieniędzy wypływały z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rzecz działalności Tadeusza Rydzyka.

19.03.2022 08:17 Gastronomia wróci do życia, razem z hotelami, galeriami i ogródkami restauracyjnymi. Jest data

Jak podaje Business Insider, podczas poniedziałkowego spotkania z przedstawicielami Rady Przedsiębiorczości, które dobiegło końca około godziny 13, minister rozwoju, pracy i przedsiębiorczości oraz wicepremier Jarosław Gowin dał zielone światło dla poluzowania obostrzeń gospodarczych dla niektórych branż tuż po majówce. "Odmrożenie" od 4 maja dotyczyłoby handlu oraz gastronomii (z ograniczeniem działalności do ogródków restauracyjnych).W tym samym terminie otwarte zostałyby także hotele, w których obowiązywałby jednak reżim sanitarny oraz maksymalne obłożenie rezerwacji na poziomie 50 procent.Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk potwierdził, że w środę - po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego - poznamy decyzje dotyczące "odmrażania" poszczególnych branż.

Jarosław Gowin poinformował o zakażeniu koronawirusem. "I mnie w końcu dopadło...”.
19.03.2022 08:15 Jarosław Gowin ma koronawirusa

Za pośrednictwem mediów społecznościowych szef Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii poinformował o otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. I mnie w końcu dopadło..., przekazał Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin
19.03.2022 08:15 Gowin trafił do szpitala. Wiadomo jaki jest jego stan zdrowia

Jarosław Gowin trafił do szpitala. Pojawiły się już doniesienia dotyczące jego stanu zdrowia.

  • 1
  • 2