wtv.pl
Jarosław Gowin

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Gowin trafił do szpitala. Wiadomo jaki jest jego stan zdrowia

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

W niedzielę Jarosław Gowin poinformował na swoim Twitterze, że otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Okazało się, że gorzej znosi chorobę i wicepremier musiał trafić do szpitala. Lekarze podają, że jego stan jest stabilny. Prawdopodobnie do zaka

Jarosław Gowin trafił do szpitala. Pojawiły się już doniesienia dotyczące jego stanu zdrowia. 

Jarosław Gowin zachorował na koronawirusa i trafił do szpitala

Jarosław Gowin wrócił przed paroma dniami z powrotem do Polski po tym, jak 11 marca spotkał się z przedstawicielami rządu francuskiego w ramach wizyty poprzedzającej tę Mateusza Morawieckiego u Emanuella Macrona.

Dzięki temu Gowin miał szansę porozmawiać z Brunem Le Maire’em, francuskim ministrem gospodarki, Angelem Gurrią,  sekretarzem generalnym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz przewodniczącym Senatu, Gerardem Larcherem. 

Nikt nie spodziewał się jednak, że z tej wizyty wróci chory. To właśnie najpewniej w Paryżu złapał koronawirusa.

Przed wylotem w podróż dyplomatyczną musiał wykonać test na koronawirusa - ten okazał się negatywny. Ponownie musiał zwrócić się do lekarzy już po powrocie. W niedzielę dowiedział się, że ustalono u niego pozytywny wynik.

- I mnie w końcu dopadło... Cieszę się, że dopiero teraz i że przez minione 5 miesięcy mogłem budować pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Wielkie podziękowania dla lekarzy! Dbajcie o siebie i swoich Bliskich. Kto może, niech się szczepi! Wkrótce pokonamy to świństwo! - pisał na swoim Twitterze w niedzielę. 

Dziś Polskę obiegła informacja o tym, że Jarosław Gowin trafił do szpitala. Lekarze twierdzą, że jego stan jest stabilny.

Chorzy członkowie polskiego rządu

Jak na razie spośród osób bezpośrednio związanych z polskim rządem jedynie Gowin trafił do szpitala z powodu koronawirusa. Jacek Sasin czy Łukasz Szumowski (u którego perypetie z testem pokazały problemy z przepływem informacji) przeszli chorobę dość łagodnie. 

Jarosław Gowin znajduje się jednak w grupie ryzyka ze względu na swój wiek. W grudniu tego roku skończy 60 lat - w tym wieku zdrowie nie jest już tak dobre. Możliwe jednak, że wizyta w szpitalu była jedynie prewencyjna i mająca zapobiec pogorszeniu stanu wicepremiera. 

Gowin nie palił też papierosów - za czasów posłowania w PO pokazywał nawet projekty mające na celu zakaz palenia w przestrzeni publicznej. To jednak nie oznacza, że jego płuca nie były przez lata narażone na bierne palenie ani kwestię zanieczyszczonego polskiego powietrza. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [onet.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >