wtv.pl
Jarosław Gowin wyjawił, jak rządzący będą zachęcać Polki i Polaków do dłuższej pracy

Piotr Molecki/East News

Ulgi podatkowe miałyby zachęcić Polaków do dłuższej pracy. Gowin zdradził szczegóły nowego planu PiS

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

W najnowszym wywiadzie dla „Pulsu Biznesu” Jarosław Gowin zdecydował się uchylić rąbka tajemnicy na temat planów rządzących. Wiadomości przekazane przez lidera Porozumienia dotyczą sposobów do zachęcania Polek i Polaków do tego, by jak najdłużej znajdowali się na rynku pracy.

Słowa Jarosława Gowina to zapowiedź tego, co PiS może chcieć przekazać w czasie nadchodzącej konferencji i prezentacji „Nowego Ładu”. Polityk Zjednoczonej Prawicy postanowił odsłonić nieco kart przed oficjalnym wystąpieniem partii rządzącej.

Okazuje się, że Jarosław Gowin wprost mówi o tym, że rząd będzie chciał zachęcać rodaków do tego, by nie przechodzili na emeryturę wraz z osiągnięciem wieku emerytalnego.

Wywiad Jarosława Gowina dostarcza informacji na temat planów rządu

Były minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin, w czasie swojej rozmowy z „Pulsem Biznesu” opowiedział o tym, co chce osiągnąć Porozumienie w kontekście „Nowego Ładu”.

Polityk wskazał, iż to właśnie jego partia lobbuje za tym, by do zapisów „Nowego Ładu” wprowadzono specjalne zapisy gwarantujące przywileje dla osób, które mimo takiej możliwości nie zdecydowały się przejść na emeryturę.

konferencja nik

Prezentacja raportu NIK dotyczącego wyborów kopertowych

CZYTAJ DALEJ

Lider Porozumienia podkreśla jednak, że w przypadku tej propozycji w żadnym razie nie ma chodzić o systemowe przesunięcie wieku emerytalnego. Jarosław Gowin wskazuje, iż są to jedynie propozycje benefitów, które otrzymać miałyby osoby pozostające aktywne na rynku pracy.

O jakich korzyściach mowa?

Wiele osób czekających na możliwość przejścia na emeryturę może być trudno przekonać, iż warto przełożyć okres rezygnacji z pracy zawodowej na późniejszy termin. Słowa i zapewnienia Jarosława Gowina to zmienią?

Relacja lidera Porozumienia pozwala wskazywać na to, iż „Nowy Ład” nie będzie jedynie projektem Prawa i Sprawiedliwości, a całej Zjednoczonej Prawicy. Zagadnienia dotyczące przedłużenia aktywności zawodowej mają być obowiązkiem partii Jarosława Gowina.

Ze słów ministra dowiedzieć można się, iż najprawdopodobniej osoby, które odłożą decyzję o emeryturze na później, będą mogły liczyć na ulgi podatkowe. Jarosław Gowin wskazuje, że działania skierowane do tej grupy docelowej to niż innego jak korzyści.

Rząd chce zachęcać do odkładania emerytury na później

Nie tylko słowa Jarosława Gowina wskazują na to, jaki kierunek przyjmą działania rządzących w kwestii osób zbliżających się do wieku emerytalnego. Wzmianki o tym, iż PiS będzie chciał zachęcić do dłuższej pracy bez wydłużania wieku emerytalnego, są jasne.

Wnioski takie można wyciągnąć również z Krajowego Planu Odbudowy. To właśnie tam znaleźć można wiadomości na temat „efektywnego wydłużania wieku emerytalnego”. W jego ramach powstać miałaby sieć szkoleń oraz zachęt mających zaowocować odkładaniem przez Polaków emerytury w czasie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Puls Biznesu / money.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >