wtv.pl > Polityka > Ulgi podatkowe miałyby zachęcić Polaków do dłuższej pracy. Gowin zdradził szczegóły nowego planu PiS
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:47

Ulgi podatkowe miałyby zachęcić Polaków do dłuższej pracy. Gowin zdradził szczegóły nowego planu PiS

Jarosław Gowin wyjawił, jak rządzący będą zachęcać Polki i Polaków do dłuższej pracy
Piotr Molecki/East News

W najnowszym wywiadzie dla „Pulsu Biznesu” Jarosław Gowin zdecydował się uchylić rąbka tajemnicy na temat planów rządzących. Wiadomości przekazane przez lidera Porozumienia dotyczą sposobów do zachęcania Polek i Polaków do tego, by jak najdłużej znajdowali się na rynku pracy.

Słowa Jarosława Gowina to zapowiedź tego, co PiS może chcieć przekazać w czasie nadchodzącej konferencji i prezentacji „Nowego Ładu”. Polityk Zjednoczonej Prawicy postanowił odsłonić nieco kart przed oficjalnym wystąpieniem partii rządzącej.

Okazuje się, że Jarosław Gowin wprost mówi o tym, że rząd będzie chciał zachęcać rodaków do tego, by nie przechodzili na emeryturę wraz z osiągnięciem wieku emerytalnego.

Wywiad Jarosława Gowina dostarcza informacji na temat planów rządu

Były minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin, w czasie swojej rozmowy z „Pulsem Biznesu” opowiedział o tym, co chce osiągnąć Porozumienie w kontekście „Nowego Ładu”.

Polityk wskazał, iż to właśnie jego partia lobbuje za tym, by do zapisów „Nowego Ładu” wprowadzono specjalne zapisy gwarantujące przywileje dla osób, które mimo takiej możliwości nie zdecydowały się przejść na emeryturę.

Lider Porozumienia podkreśla jednak, że w przypadku tej propozycji w żadnym razie nie ma chodzić o systemowe przesunięcie wieku emerytalnego. Jarosław Gowin wskazuje, iż są to jedynie propozycje benefitów, które otrzymać miałyby osoby pozostające aktywne na rynku pracy.

O jakich korzyściach mowa?

Wiele osób czekających na możliwość przejścia na emeryturę może być trudno przekonać, iż warto przełożyć okres rezygnacji z pracy zawodowej na późniejszy termin. Słowa i zapewnienia Jarosława Gowina to zmienią?

Relacja lidera Porozumienia pozwala wskazywać na to, iż „Nowy Ład” nie będzie jedynie projektem Prawa i Sprawiedliwości, a całej Zjednoczonej Prawicy. Zagadnienia dotyczące przedłużenia aktywności zawodowej mają być obowiązkiem partii Jarosława Gowina.

Ze słów ministra dowiedzieć można się, iż najprawdopodobniej osoby, które odłożą decyzję o emeryturze na później, będą mogły liczyć na ulgi podatkowe. Jarosław Gowin wskazuje, że działania skierowane do tej grupy docelowej to niż innego jak korzyści.

Rząd chce zachęcać do odkładania emerytury na później

Nie tylko słowa Jarosława Gowina wskazują na to, jaki kierunek przyjmą działania rządzących w kwestii osób zbliżających się do wieku emerytalnego. Wzmianki o tym, iż PiS będzie chciał zachęcić do dłuższej pracy bez wydłużania wieku emerytalnego, są jasne.

Wnioski takie można wyciągnąć również z Krajowego Planu Odbudowy. To właśnie tam znaleźć można wiadomości na temat „efektywnego wydłużania wieku emerytalnego”. W jego ramach powstać miałaby sieć szkoleń oraz zachęt mających zaowocować odkładaniem przez Polaków emerytury w czasie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Puls Biznesu / money.pl

Powiązane