wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Sroka o Porozumieniu: "posłowie nie pozostaną długo w rządzie"

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka na antenie Polsat News w programie "Graffiti" zapewniła, że już niedługo faktem stanie się zdymisjonowanie trzech posłów, którzy zostali wydaleni z partii. Polityczka przekazała, że chociaż

  • Magdalena Sroka była gościem programu "Graffiti" w Polsat News

  • Rzeczniczka Porozumienia Jarosława Gowina przekazała, że już niedługo trzej wydaleni z partii posłowie stracą swoje ministerialne tytuły

  • Polityczka wskazała, że chociaż nie następuje to tak szybko, jak miało to nie ulega wątpliwości, że jest to pewne

W ostatnim czasie w Porozumieniu Jarosława Gowina doszło do sporych zmian kadrowych. Z szeregów partii wydaleni zostali kolejni po Kamilu Bortniczuku posłowie. Do tej pory jednak trzech ministrów, którzy stracili akredytację — nie straciło swoich posad.

Byli członkowie Porozumienia nie mogą jednak być pewni swojej przyszłości na obecnych stanowiskach. Rzeczniczka ich byłej partii Magdalena Sroka przekazała w czasie programu "Graffiti" na Polsat News, że już niedługo ich dymisja stanie się faktem.

Magdalena Sroka zapowiada rychłe dymisje byłych członków Porozumienia

Cały spór w Porozumieniu nie pozostaje obojętny dla wizerunku problemów w całej Zjednoczonej Prawicy. Już wcześniej rzecznika partii Jarosława Gowina wskazywała, że Adam Bielan działał za zgodą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Wiele osób wskazywało, że po wydaleniu z Porozumienia Jarosława Gowina 8 polityków, w tym trzech ministrów (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<) jeszcze mocniej uwydatniły się problemy koalicji rządzącej. Po straceniu rekomendacji ze strony byłej partii Michał Cieślak, Jacek Żalka oraz Zbigniew Gryglas nie pożegnali się ze swoimi ministerialnymi tekami, co było do tej pory standardem.

W rozmowie w programie "Graffiti" na antenie Polsat News Magdalena Sroka przekonywała, że już niedługo ma to ulec zmianie. Zdaniem rzeczniczki Porozumienia nie jest to kwestia dyskusyjna.

- Obowiązuje nas umowa koalicyjna. Odwołanie ministrów wykluczonych z partii nie nastąpi w tak szybkim czasie jakbyśmy chcieli, ale finalnie będzie miało to miejsce - oświadczyła w Polsat News Magdalena Sroka w rozmowie z Grzegorzem Kępką.

Niedługo nastąpi zebranie liderów Zjednoczonej Prawicy

Grzegorz Kępka zapytał o informacje mówiące o tym, że Jarosław Kaczyński miał niejako zablokować dymisję trzech byłych członków Porozumienia, którzy stracili poparcie swojej byłej już partii. Magdalena Sroka odpowiedziała, iż "oficjalnego stanowiska nie ma. Mimo wszystko jestem spokojna, że ci panowie zostaną wkrótce odwołani".

W czasie swojej wizyty w "Graffiti" reprezentująca Porozumienie polityczka wskazała, iż niedługo ma dojść do zebrania koalicji rządzącej, gdzie jej liderzy mają rozwiązać powstały impas. Swoje dotychczasowe stanowisko stracić ma minister-członek RM Michał Cieślak, Jacka Żalka pełniący funkcję wiceministra funduszy i polityki regionalnej oraz Zbigniew Gryglas wiceminister aktywów państwowych.

Z problemami na temat zmian ministerialnych w ramach partyjnych barw boryka się nie tylko Porozumienie. Również Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro musi zdecydować kim obsadzić miejsce po zdymisjonowanym Januszu Kowalskim.

Nie tylko Porozumienie, Solidarna Polska również musi zastąpić zdymisjonowanego ministra

- Sytuacja rozwija się dosyć dynamicznie. Teraz, jak rozumiem, Solidarna Polska będzie desygnowała na miejsce Janusza Kowalskiego innego ze swoich członków. Do różnic zdań w Zjednoczonej Prawicy dochodziło, dochodzi i pewnie będzie dochodzić - przekazała rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka.

Zapewnienia reprezentantki partii Jarosława Gowina wpisują się w narrację Zjednoczonej Prawicy. Politycy koalicji rządzącej nieustannie zaprzeczają, jakoby była ona zagrożona, a wewnętrzne tarcia miały doprowadzić do jej rozpadu. To czy, ministrowie usunięci z Porozumienia stracą w końcu swoje posady, nie zostało oficjalne potwierdzone przez Mateusza Morawieckiego.

Źródło: Polsat News 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

-

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >