wtv.pl
Jarosław Gowin nie ukrywa nadziei na zasilenie Zjednoczonej Prawicy przez Pawła Kukiza

Jakub Kaminski/East News

Dołączy do Zjednoczonej Prawicy? Jedna z głównych twarzy polskiej polityki ma zmienić front

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jarosław Gowin na antenie Polsat News podzielił się zaskakującym stwierdzeniem na temat politycznej działalności Pawła Kukiza. Muzyk, który od jakiegoś czasu przemierza korytarze Sejmu, już niedługo dołączy do Zjednoczonej Prawicy? Lider Porozumienia nie ukrywa nadziei, że tak właśnie będzie.

Deklaracja Jarosława Gowina na temat dalszych losów Pawła Kukiza na polskiej scenie politycznej wywołała niemałe zainteresowanie. Były lider zespołu Piersi jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków w kraju.

Dołączenie Pawła Kukiza do Zjednoczonej Prawicy byłoby ważne dla obozu rządzącego, który ostatnio dość mocno osłabł. Co prawda sondaże, przeprowadzone po głosowaniu z Lewicą w kwestii europejskich funduszy, zaczęły rosnąć, lecz widmo potrzeby działania wisi nad całą Zjednoczoną Prawicą.

Jarosław Gowin mówi o dołączeniu Pawła Kukiza do obozu Zjednoczonej Prawicy

Na antenie Polsat News Jarosław Gowin przekazał, iż środowiska Pawła Kukiza od dawna prowadzi rozmowy z obozem rządzącym. Sam lider Porozumienia wskazuje, że nadzieje związane z tym nie są małe.

W rozmowie z dziennikarzami Jarosław Gowin jasno podkreśla, iż wczorajsza uwaga Jarosława Kaczyńskiego ma szanse się ziścić. Mowa oczywiście o wskazaniu, że prezes PiS chce, by pod Polskim Ładem było więcej niż pięć podpisów (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Nowe informacje na temat sytuacji zawodowej Tomasza Komendy

Tomasz Komenda nie pracuje już u braci Collins. Wydano oświadczenie

CZYTAJ DALEJ

Były minister szkolnictwa wyższego wskazał, że cieszyłby się, gdyby pod Polskim Ładem „Paweł Kukiz złożył podpis”. Obecnie pod dokumentem przedstawionym wczoraj podpisał się Jarosław Kaczyński, Elżbieta Witek, Mateusz Morawiecki, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro.

Jarosław Gowin w odniesieniu do działań Pawła Kukiza i jego ewentualnego poparcia działań PiS i Porozumienia oraz Solidarnej Polski powiedział, że radością byłoby nie tylko poparcie przez Pawła Kukiza Polskiego Ładu. — [...] oczywiście cieszyłbym się [...] generalnie, gdyby Zjednoczona Prawica się poszerzyła — stwierdził jasno.

Obóz rządzący prowadzi rozmowy. Czy przyniosą ze sobą duże decyzje?

Prócz ukłonu w stronę Pawła Kukiza, Jarosław Gowin na antenie Polsat News podkreślił, iż działania mające obecnie miejsce nie są tajemnicą. Obóz rządzący ma nie ukrywać, że rozmawia z innymi politykami.

Nie jest żadną tajemnicą, że od wielu tygodni trwają rozmowy między Zjednoczoną Prawicą [...] a środowiskiem Pawła Kukiza — powiedział w czasie rozmowy na wizji wicepremier Jarosław Gowin.

Sam Paweł Kukiz nie zdecydował się na odniesienie do tych rewelacji. W czasie swoich ostatnich występów medialnych nie przekazywał żadnych sygnałów wskazujących na to, iż już niedługo będzie można znaleźć go w szeregach Zjednoczonej Prawicy.

Nie znaczy to jednak, iż taki transfer nie jest możliwy. W ostatnich tygodniach polska scena polityczna (a właściwie posłanka Monika Pawłowska) udowodniła, że możliwe jest przejście z partii lewicowej do partii prawicowej. Była działaczka Lewicy jest obecnie członkinią Porozumienia Jarosława Gowina.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: RMF FM / Polsat News

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >