wtv.pl
Jarosław Gowin nie ukrywa nadziei na zasilenie Zjednoczonej Prawicy przez Pawła Kukiza

Jakub Kaminski/East News

Dołączy do Zjednoczonej Prawicy? Jedna z głównych twarzy polskiej polityki ma zmienić front

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Jarosław Gowin na antenie Polsat News podzielił się zaskakującym stwierdzeniem na temat politycznej działalności Pawła Kukiza. Muzyk, który od jakiegoś czasu przemierza korytarze Sejmu, już niedługo dołączy do Zjednoczonej Prawicy? Lider Porozumienia nie ukrywa nadziei, że tak właśnie będzie.

Deklaracja Jarosława Gowina na temat dalszych losów Pawła Kukiza na polskiej scenie politycznej wywołała niemałe zainteresowanie. Były lider zespołu Piersi jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków w kraju.

Dołączenie Pawła Kukiza do Zjednoczonej Prawicy byłoby ważne dla obozu rządzącego, który ostatnio dość mocno osłabł. Co prawda sondaże, przeprowadzone po głosowaniu z Lewicą w kwestii europejskich funduszy, zaczęły rosnąć, lecz widmo potrzeby działania wisi nad całą Zjednoczoną Prawicą.

Jarosław Gowin mówi o dołączeniu Pawła Kukiza do obozu Zjednoczonej Prawicy

Na antenie Polsat News Jarosław Gowin przekazał, iż środowiska Pawła Kukiza od dawna prowadzi rozmowy z obozem rządzącym. Sam lider Porozumienia wskazuje, że nadzieje związane z tym nie są małe.

W rozmowie z dziennikarzami Jarosław Gowin jasno podkreśla, iż wczorajsza uwaga Jarosława Kaczyńskiego ma szanse się ziścić. Mowa oczywiście o wskazaniu, że prezes PiS chce, by pod Polskim Ładem było więcej niż pięć podpisów (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Nowe informacje na temat sytuacji zawodowej Tomasza Komendy

Tomasz Komenda nie pracuje już u braci Collins. Wydano oświadczenie

CZYTAJ DALEJ

Były minister szkolnictwa wyższego wskazał, że cieszyłby się, gdyby pod Polskim Ładem „Paweł Kukiz złożył podpis”. Obecnie pod dokumentem przedstawionym wczoraj podpisał się Jarosław Kaczyński, Elżbieta Witek, Mateusz Morawiecki, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro.

Jarosław Gowin w odniesieniu do działań Pawła Kukiza i jego ewentualnego poparcia działań PiS i Porozumienia oraz Solidarnej Polski powiedział, że radością byłoby nie tylko poparcie przez Pawła Kukiza Polskiego Ładu. — [...] oczywiście cieszyłbym się [...] generalnie, gdyby Zjednoczona Prawica się poszerzyła — stwierdził jasno.

Obóz rządzący prowadzi rozmowy. Czy przyniosą ze sobą duże decyzje?

Prócz ukłonu w stronę Pawła Kukiza, Jarosław Gowin na antenie Polsat News podkreślił, iż działania mające obecnie miejsce nie są tajemnicą. Obóz rządzący ma nie ukrywać, że rozmawia z innymi politykami.

Nie jest żadną tajemnicą, że od wielu tygodni trwają rozmowy między Zjednoczoną Prawicą [...] a środowiskiem Pawła Kukiza — powiedział w czasie rozmowy na wizji wicepremier Jarosław Gowin.

Sam Paweł Kukiz nie zdecydował się na odniesienie do tych rewelacji. W czasie swoich ostatnich występów medialnych nie przekazywał żadnych sygnałów wskazujących na to, iż już niedługo będzie można znaleźć go w szeregach Zjednoczonej Prawicy.

Nie znaczy to jednak, iż taki transfer nie jest możliwy. W ostatnich tygodniach polska scena polityczna (a właściwie posłanka Monika Pawłowska) udowodniła, że możliwe jest przejście z partii lewicowej do partii prawicowej. Była działaczka Lewicy jest obecnie członkinią Porozumienia Jarosława Gowina.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: RMF FM / Polsat News

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >