wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

WP nieoficjalnie: Władze PiS odbyły pilne spotkanie

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Władze PiS odbyły w południe zwołane przez Jarosława Kaczyńskiego tajne spotkanie przy Nowogrodzkiej, wynika z doniesień Wirtualnej Polski. Narada miała dotyczyć m.in. kryzysu wewnątrz koalicji rządzącej oraz sytuacji epidemicznej w Polsce.

  • Jarosław Kaczyński miał zwołać pilne spotkanie władz Prawa i Sprawiedliwości

  • W trakcie narady dyskutowano na temat problemów wewnątrz koalicji Prawa i Sprawiedliwości, wprowadzenia Nowego Ładu czy pieniędzy niezbędnych do odbudowy będącej w kryzysie gospodarki

W miniony wtorek Jarosław Kaczyński i Ryszard Terlecki mieli spotkać się z europosłami Prawa i Sprawiedliwości, będących członkami grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, wynika z doniesień WP.

Politycy mieli omawiać odejście zarządzanego przez Viktora Orbana Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej oraz ewentualne nawiązanie współpracy z partią węgierskiego przywódcy.

Według informacji portalu w środę Jarosław Kaczyński zwołał z kolei zebranie władz partii. W naradzie przy ulicy Nowogrodzkiej, będącej swoistym centrum dowodzenia Prawa i Sprawiedliwości, zebrało się prezydium partii, w tym wspomniany wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Pilne spotkanie władz PiS

Środowe spotkanie członków PiS miało dotyczyć konfliktu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy oraz pogarszającej się sytuacji epidemicznej w naszym kraju.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, do których dotarła Wirtualna Polska, mieli otwarcie skarżyć się na działania koalicjantów partii rządzącej. Jako budzące wątpliwości aktywności wskazano m.in. transfer byłej już posłanki Lewicy Moniki Pawłowskiej, która zdecydowała się przejść do prowadzonego przez Jarosława Gowina Porozumienia czy coraz śmielsze poczynania Zbigniewa Ziobro, który krytykuje decyzje podejmowane przez Mateusza Morawieckiego.

W trakcie spotkania władz PiS poruszono też rzekomo sprawę Nowego Ładu, programu, który według pierwotnych założeń miał zostać zaprezentowany w sobotę 20 marca.

Przypomnijmy, że wobec rozwoju epidemii Jarosław Kaczyński zdecydował się przesunąć prezentację. Część komentatorów zwracała uwagę, że zmusiła go do tego nie tyle pandemia, ile kolejne publikacje dotyczące majątku Daniela Obajtka.

Nie jest jasne, kiedy możemy spodziewać się opublikowania szczegółów programu partii rządzącej. Wprowadzenie Nowego Ładu wymagałoby bowiem większości w Sejmie. Wobec problemów wewnątrz koalicji ta może jednak okazać się trudna do osiągnięcia.

Członkowie PiS mieli ponadto dyskutować nad Krajowym Planem Odbudowy oraz Funduszem Odbudowy, w których sprawie głosowanie miałoby odbyć się już w kwietniu. Nieoficjalnie wiadomo, że ratyfikacji sprzeciwią się jednak m.in. ziobryści, przypomina wspomniany portal.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WP

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >