wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

WP nieoficjalnie: Władze PiS odbyły pilne spotkanie

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Władze PiS odbyły w południe zwołane przez Jarosława Kaczyńskiego tajne spotkanie przy Nowogrodzkiej, wynika z doniesień Wirtualnej Polski. Narada miała dotyczyć m.in. kryzysu wewnątrz koalicji rządzącej oraz sytuacji epidemicznej w Polsce.

  • Jarosław Kaczyński miał zwołać pilne spotkanie władz Prawa i Sprawiedliwości

  • W trakcie narady dyskutowano na temat problemów wewnątrz koalicji Prawa i Sprawiedliwości, wprowadzenia Nowego Ładu czy pieniędzy niezbędnych do odbudowy będącej w kryzysie gospodarki

W miniony wtorek Jarosław Kaczyński i Ryszard Terlecki mieli spotkać się z europosłami Prawa i Sprawiedliwości, będących członkami grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, wynika z doniesień WP.

Politycy mieli omawiać odejście zarządzanego przez Viktora Orbana Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej oraz ewentualne nawiązanie współpracy z partią węgierskiego przywódcy.

Według informacji portalu w środę Jarosław Kaczyński zwołał z kolei zebranie władz partii. W naradzie przy ulicy Nowogrodzkiej, będącej swoistym centrum dowodzenia Prawa i Sprawiedliwości, zebrało się prezydium partii, w tym wspomniany wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Pilne spotkanie władz PiS

Środowe spotkanie członków PiS miało dotyczyć konfliktu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy oraz pogarszającej się sytuacji epidemicznej w naszym kraju.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, do których dotarła Wirtualna Polska, mieli otwarcie skarżyć się na działania koalicjantów partii rządzącej. Jako budzące wątpliwości aktywności wskazano m.in. transfer byłej już posłanki Lewicy Moniki Pawłowskiej, która zdecydowała się przejść do prowadzonego przez Jarosława Gowina Porozumienia czy coraz śmielsze poczynania Zbigniewa Ziobro, który krytykuje decyzje podejmowane przez Mateusza Morawieckiego.

W trakcie spotkania władz PiS poruszono też rzekomo sprawę Nowego Ładu, programu, który według pierwotnych założeń miał zostać zaprezentowany w sobotę 20 marca.

Przypomnijmy, że wobec rozwoju epidemii Jarosław Kaczyński zdecydował się przesunąć prezentację. Część komentatorów zwracała uwagę, że zmusiła go do tego nie tyle pandemia, ile kolejne publikacje dotyczące majątku Daniela Obajtka.

Nie jest jasne, kiedy możemy spodziewać się opublikowania szczegółów programu partii rządzącej. Wprowadzenie Nowego Ładu wymagałoby bowiem większości w Sejmie. Wobec problemów wewnątrz koalicji ta może jednak okazać się trudna do osiągnięcia.

Członkowie PiS mieli ponadto dyskutować nad Krajowym Planem Odbudowy oraz Funduszem Odbudowy, w których sprawie głosowanie miałoby odbyć się już w kwietniu. Nieoficjalnie wiadomo, że ratyfikacji sprzeciwią się jednak m.in. ziobryści, przypomina wspomniany portal.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >