wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Protest mediow. Kolejnych 4 polityków opuszcza Porozumienie

12 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Porozumienie Jarosława Gowina zrzesza 16 posłów, wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy. Ugrupowanie zmaga się jednak z kolejnymi konfliktami personalnymi. Przekazano najnowsze informacje o wyrzuceniu 4 parlamentarzystów.

  • Jak podaje "GW", Porozumienie nie poprze podatku od reklam, jaki ma objąć media. W między czasie trwają konflikty o władze w partii

  • Partia posiada 16 parlamentarzystów. Jutro ma dojść do wyrzucenia 4 z nich. Wciąż umożliwia to partii negocjowanie z Jarosławem Kaczyńskim

  • "Sprawą wyrzucenia jutro zajmie się sąd koleżeński" - deklaruje reporter RMF FM

Porozumienie Jarosława Gowina, według nieoficjalnych informacji ma sprzeciwić się opodatkowaniu mediów. Mogłoby doprowadzić to do upadku projektu Ministerstwa Finansów. Już dwa dni temu rzeczniczka ugrupowania deklarowała, iż "z niepokojem analizuje zapisy projektu". 

"Prezydium Porozumienia (stronnictwo J.Gowina) zdecydowało o zawieszeniu i wnioskuje o wyrzucenie z partii: Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa, Włodzimierza Tomaszewskiego, Michała Cieślaka. Sprawą wyrzucenia jutro zajmie się sąd koleżeński" - poinformował dziennikarz RMF FM.

Rozłam w Porozumieniu Jarosława Gowina. 4 posłowie mają zostać wyrzuceni z partii

Warto podkreślić, że Porozumienie 9 lutego odwołało Magdalenę Srokę z funkcji rzeczniczki prasowej. Jej obowiązki przejął właśnie Włodzimierz Tomaszewski. Co ciekawe, posłanka zaprzeczyła, jakoby miała stracić posadę. Wiąże się to także z konfliktem dotyczącym przywództwa w zrzeszeniu. 

W klubie Prawa i Sprawiedliwości zasiada 234 parlamentarzystów. Nawet pod wyrzuceniu 4 posłów Porozumienia Jarosława Gowina, koalicjant wciąż może doprowadzić do zawetowania inicjatywy. Podatek od reklam spotkał się także ze sprzeciwem Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Konfederacja także nie poprze kolejnego podatku na przedsiębiorców. 

Jeszcze tydzień temu z Porozumienia wyrzucono pierwszego posła, Kamila Bortniczuka. Oznacza to, że Porozumienie zrzesza 11 szabel. Zakładając, że cała opozycja wraz z nimi sprzeciwi się podatkowi od reklam, ustawa upadnie już w pierwszym czytaniu. 

W ugrupowaniu trwa konflikt o to, kto przewodzi partii. Adam Bielan uważa, że od 3 lat Jarosław Gowin nie przewodzi partii przez wzgląd na nie przeprowadzenie głosowania. Zgodnie ze statutem obowiązki lidera miał pełnić właśnie europarlamentarzysta, który pełnił obowiązki przewodniczącego konwencji krajowej.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Orędzie Tomasza Grodzkiego w TVP. Marszałek uderzył w Telewizję Polską na jej antenie

  • Nie żyje Larry Flynt. Zmarł w wieku 78 lat

  • Jabłonowski zadzwonił do TVN-u i zwyzywał recepcjonistkę. Skandaliczne zachowanie polskich "patriotów"

Źródło: [Gazeta Wyborcza/RMF FM]

Podobne artykuły

(screen) Kancelaria Premiera

Polityka

Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję z samego rana. Tematem bezpieczeństwo drogowe

Czytaj więcej >

Polityka

Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiego

Czytaj więcej >

Polityka

Znamienne słowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. "Nie wolno ci zwątpić w wolność"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Początek końca Zjednoczonej Prawicy? Gowin nic nie wiedział o lex TVN

Czytaj więcej >

Polityka

Babcia Kasia spotkała się na światłach z Antonim Macierewiczem. Do sieci trafiło zdjęcie

Czytaj więcej >

Polityka

"Wiadomości" TVP odpowiedziały na materiał "Faktów". Padły poważne zarzuty

Czytaj więcej >