wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Donald Tusk żartobliwie podpisał swoje zdjęcie z Gowinem. "Przechodzi na dobrą stronę, ale się nie cieszy"

14 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Za pośrednictwem mediów Donald Tusk opublikował stare zdjęcie z Jarosławem Gowinem. Wówczas politycy współtworzyli Radę Ministrów. Obecnie lider Porozumienia udaje, że nie pamięta kilku lat działań na rzecz Platformy Obywatelsk

"Wicepremier w trakcie tajnego spotkania przechodzi na dobrą stronę, ale się nie cieszy" - czytamy we wpisie Donalda Tuska. Ironia dotyczyła zaskakujących informacji o rzekomych spotkaniach na linii Tusk-Gowin. Obaj mieli negocjować przejście koalicjanta Jarosława Kaczyńskiego do Koalicji Obywatelskiej.

W mediach społecznościowych Donald Tusk przedstawił fotografię sprzed lat

Atmosfera rozmów na linii opozycja-Gowin jest kreowana od kilku tygodni. Jeszcze dwa dni temu spekulowano o debatowaniu wraz z Borysem Budką nad odrzuceniem ustawy nakładającej podatek od reklam. W debacie publicznej nie brakuje też apeli do Porozumienia o pojednanie z Koalicją Obywatelską. 

Kariera Jarosława Gowina w parlamencie zdaje się imponować. Od 2005 roku polityk zasiadał w Senacie, Sejmie i Radzie Ministrów. Jeszcze wcześniej, bo w latach 90., społecznik był związany ze środowiskiem Unii Wolności. 16 lat temu z ramienia Platformy Obywatelskiej osiągnął mandat senatorski. 

W 2007 roku członek partii Donalda Tuska dostał się do Sejmu, zastępując znanego wszystkim Jana Rokitę, który zrezygnował z dalszego udziału w kampanii wyborczej. Do 2010 roku Gowin zasiadał w zarządzie PO. Rok później uzyskał reelekcję, jednak ze znacznie mniejszym poparciem. 

Rok 2011 dla polityka oznaczał wejście w skład drugiego rządu Donalda Tuska, gdzie sprawował funkcję ministra sprawiedliwości. Mało kto pamięta, że konserwatysta w 2013 roku chciał przejąć stanowisko lidera Platformy Obywatelskiej. Po odniesieniu porażki parlamentarzysta opuścił swoją partię. 

Już w 2015 roku Jarosław Gowin wszedł do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, by objąć stery w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego. Prędko doczekał się osadzenia na urząd wiceprezesa Rady Ministrów. Obecnie sprawuje funkcję ministra rozwoju, pracy i technologii. 

Dziś trwa poważny konflikt o rolę lidera Porozumienia. Od kilku lat w ugrupowaniu nie doszło do wyborów na funkcję przewodniczącego, co zdaniem części członków ma być równoznaczne z przekazaniem władzy przewodniczącemu konwencji krajowej. Jest nim europarlamentarzysta Adam Bielan.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 13. emerytura. Dodatkowe środki trafią na konta seniorów już w kwietniu

  • TVP przegrało sprawę z prof. Mikołajem Spodarykiem. Musi wpłacić 10 tys. na WOŚP

  • Gorzki wpis Pauliny Młynarskiej o prywatnych mediach

Źródło: [Twitter/Donald Tusk/Wikipedia]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >