wtv.pl > Polityka > Czy obostrzenia będą luzowane po 31 stycznia? Ważny komunikat Gowina
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:26

Czy obostrzenia będą luzowane po 31 stycznia? Ważny komunikat Gowina

wtv
WTV.pl
  • Przedstawiciel rządu Zjednoczonej Prawicy odniósł się do rewelacji, według których część ograniczeń może zostać zniesionych już od 1 lutego

  • Jarosław Gowin przyznał, że jest zwolennikiem formuły, która pozwoliłaby na stopniowe odmrażanie gospodarki

  • Zdaniem wicepremiera jako pierwsze do działania powrócić mogą galerie handlowe

Jarosław Gowin gościł w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. W trakcie rozmowy z prowadzącym zapewnił, że konsultacje w sprawie poluzowania wprowadzonych wobec epidemii koronawirusa restrykcji cały czas trwają.

Lider koalicjanta PiS przekazał, że pora na ogłoszenie decyzji przyjdzie na początku przyszłego tygodnia. – Prosimy na razie o uzbrojenie się w cierpliwość – apelował.

Zdaniem Gowina wysyłanie nie do końca potwierdzonych sygnałów byłoby nie w porządku wobec przedsiębiorców.

Jarosław Gowin: „Ja jestem zwolennikiem stopniowego rozmrażania gospodarki”

Dopytywany o własny punkt widzenia w kwestii branży, które powinny zostać uruchomione jako pierwsze, wicepremier zaznaczył, że jest zwolennikiem stopniowego rozmrożenia przy jednoczesnym zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Wskazując, że decyzje powinny być podejmowane w interwałach dwutygodniowych, tak jak ma to miejsce w innych krajach europejskich, między innymi w Niemczech, zaznaczył, że w jego opinii funkcjonowanie sklepów wielkopowierzchniowych może zostać przywrócone.

Wkrótce możemy spodziewać się zatem ponownego uruchomienia galerii handlowych.

Pytany o siłownie, kluby fitness czy baseny, Gowin przekazał, że musi reprezentować stanowisko całego rządu i nie może sobie pozwolić na prezentowanie osobistych opinii.

Przyznał jednak, że na siłowni czy basenie ryzyko zakażenia się nie jest większe niż w przypadku innych placówek. – Chodzi przede wszystkim o to, żebyśmy w tych czasach dramatycznego kryzysu dla całego świata skoncentrowali się na takich formach aktywności, które minimalizują ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa – dodał.

Gość WP zaznaczył, że rząd stara się ograniczyć skalę „niekoniecznych kontaktów społecznych”.

Dziennikarz portalu usiłował dowiedzieć się, czy w nieoficjalnych doniesieniach, według których gastronomia może zostać uruchomiona dopiero na przełomie maja i czerwca, jest pewna doza prawdy. Zdaniem Jarosława Gowina rewelacje nie mają jednak żadnego potwierdzenia. Ponownie zaznaczył przy tym, że wszelkie decyzje będą podejmowane w dwutygodniowych interwałach.

źródło: WP

Artykuły polecane przez redakcję WTV: