wtv.pl > Gospodarka > Jarosław Gowin: Pomoc dla firm z Tarczy Branżowej przedłużona i poszerzona
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:18

Jarosław Gowin: Pomoc dla firm z Tarczy Branżowej przedłużona i poszerzona

Jarosław Gowin przekazał, że Rada Ministrów zdecydowała o przedłużeniu obowiązywania Tarczy Branżowej na marzec i kwiecień.
flickr.com/Piotr Drabik (CC BY 2.0)

Korzystając z mediów społecznościowych, wicepremier Jarosław Gowin przekazał informacje, z których wynika, że pomoc dla przedsiębiorstw w ramach tzw. Tarczy Branżowej zostanie przedłużona oraz poszerzona.

Jarosław Gowin: Rząd przedłuży tarczę

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie o pomocy za marzec i kwiecień dla 63 branż, w tym dodatkowych 17 kodów PKD, najbardziej obecnie poszkodowanych przez pandemię, czytamy na Twitterze ministra rozwoju, pracy i technologii.

Jak przypomina internetowy serwis radia RMF FM, w minionym tygodniu zarządzany przez Gowina resort zapewnił, że oferowane przez państwo środki pomogą 420 tys. przedsiębiorców, którzy zatrudniają łącznie blisko 1,5 mln osób.

Pomoc za marzec ma wynieść około 3 miliardów złotych. Kwota zostanie przynajmniej podwojona w kwietniu, gdy do przedsiębiorców popłynie 7 miliardów złotych.

Przypomnijmy, że wspomniana tarcza ma służyć jako narzędzie pozwalające przetrwać firmom, której najmocniej ucierpiały w wyniku wprowadzanych przez rząd obostrzeń.

Przedsiębiorstwa, które objęto pomocą, zostaną zwolnione ze składek ZUS.

Firmy liczyć mogą również na świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność, a także 5 tys. zł dla mikro oraz małych przedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów.

Możliwe jest ponadto uzyskanie wynoszącej 2 tys. zł dopłaty do wynagrodzeń dla pracowników, podaje rmf24.pl.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter / rmf2.pl

Powiązane