wtv.pl > Kraków

Kraków

Stolica województwa małopolskiego.

Kraków
14.06.2022 02:02 Kraków. Ostrzeżenia pogodowe, służby w stanie gotowości

Kraków. Jacek Majchrowski postawił służby w stan najwyższej gotowości. Późną nocą przez miasto mogą przetoczyć się nawalne opady deszczu. Trwają kontrole i oczyszczanie krat przed kolektorami. Zastępca Majchrowskiego, Jerzy Muzyk poinformował o niepokojących prognozach. 8 sierpnia w nocy może dojść do ataku żywiołu. - Prognozy przewidują, że najbliższej nocy może spaść nawet 40 mm deszczu na metr kwadratowy - deklarował samorządowiec.

Nie żyje
14.06.2022 02:02 Zmarł przewodniczący małopolskiej Solidarności i radny Wojciech Grzeszek

W wieku 67 lat odszedł Wojciech Grzeszek, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący małopolskiej "Solidarności" oraz działacz antykomunistycznej opozycji z czasów PRL-u. Wojciech Grzeszek nie żyje Informacja o śmierci znaczącego polityka pojawiła się w mediach społecznościowych marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego. Z wielkim bólem i żalem przyjąłem informację o śmierci przewodniczącego klubu i wiceprzewodniczącego sejmiku, przewodniczącego zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” śp. Wojciecha Grzeszka - powiadomił samorządowiec - Składałam wyrazy najszczerszego współczucia dla najbliższych i przyjaciół Wojtka. Z wielkim bólem i żalem przyjąłem informację o śmierci przewodniczącego klubu i wiceprzewodniczącego sejmiku, przewodniczącego zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” śp. Wojciecha GrzeszkaSkładałam wyrazy najszczerszego współczucia dla najbliższych i przyjaciół Wojtka.— Witold Kozłowski (@Kozlowski_W) June 25, 2021 Grzeszek odszedł w wieku 67 lat po długiej walce z chorobą. Przez dziesiątki lat bardzo angażował się w życie społeczne i polityczne swojego regionu. Urodził się w 1954 r. Od 1976 r. pełnił funkcję specjalisty ds. organizacji zarządzania w Drukarni Narodowej w Krakowie, by już cztery lata później zaangażować się w sprawę "Solidarności". Diałacz i ceniony polityk Po ogłoszeniu stanu wojennego w 1981 r. zajmował się kolportażem podziemnych wydawnictw. Z "Solidarnością" związany był również w wolnej Polsce - od 2001 r. pełnił funkcję przedstawiciela jej małopolskiego oddziału w Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. Wojciech Grzeszek był również radnym sejmiku wojewódzkiego, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Pełnił tam funkcje przewodniczącego Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej oraz wiceprzewodniczącego Komisji Ochrony Zdrowia W 2015 r. Instytut Pamięci Narodowej uhonorował go tytułem "świadka historii". Śmierć śp. Wojciecha Grzeszka mocno mnie dotknęła i przeszyła bólem serca wielu Małopolan, którym od zawsze wiernie służył. Będzie nam bardzo brakować Jego życzliwości, silnego zaangażowania na rzecz potrzebujących i tak wielu cennych spostrzeżeń - napisał o zmarłym wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Poznań: zwłoki mężczyzny przed blokiem. W akcji policja i prokuratorNie żyje Ryszard Bacciarelli, aktor filmowy i teatralny. Był potomkiem nadwornego malarza ostatniego króla PolskiNie żyje dziennikarz TVP, Tomasz Nowakźródło: twitter.com, krakowwpigulce.pl, gazetakrakowska.pl, malopolska.uw.gov.pl, wtv.pl Zdjęcie ilustracyjne: Legolasek/pixabay.com

Kraków
14.06.2022 02:02 Było krok od tragedii, ale pojawili się strażacy. Ocalili mężczyznę przed samobójstwem

Kraków. Próba samobójcza, strażacy schodzący z dachu po lince, sąsiedzi bijący brawo, to zaledwie część zamieszania, z jakim musieli zmierzyć się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Zaskakujące nagranie. Kraków na stałe zapisał się do polskiego krajobrazu jako niezwykle spokojna miejscowość. Wszystko wskazuje na to, że podjęto próbę przełamania stereotypu. Media społecznościowe właśnie okrążają nagrania rodem z Hollywood. Brawurowa akcja strażaków mogę przyczynić się do odmienienia wizerunku stolicy małopolski. Jeden ze świadków zdarzenia przy krakowskiej ulicy poznańskiej wszystko nagrywał. Krótki filmik z platformy TikTok zawędrowały prosto na Twittera. Wszystko za sprawą konta "Remizapl".

Akcja policji (zdjęcie ilustracyjne)
12.06.2022 02:01 Kraków. W zalewie Bagry utonął 45-latek

W zalewie Bagry odnaleziono ciało 45-letniego mieszkańca Nowego Targu. Zwłoki mężczyzny wyłowili krakowscy strażacy, których o sprawie powiadomiła policja.Zgłoszenie dotyczące utonięcia mężczyzny w Bagrach wpłynęło do służb we wczesnych godzinach porannych w czwartek 8 lipca. W rozmowie z "Gazetą Krakowską" informacje o odnalezionych zwłokach potwierdzili strażacy, którzy wyłowili ciało z wody.– Zostaliśmy zadysponowani na prośbę policji nad zalew Bagry – przekazali. Na miejsce wysłano zastęp i nurków.

Dworzec w Krakowie
19.03.2022 09:20 Koszmar na dworcu w Krakowie. Siedzą w upale, nie mają jedzenia i wody. Godzinami czekają na podróż

Ogromne problemy na dworcu PKP w Krakowie. Około 200 osób w upale, bez wody czeka na dojazd autobusów zastępczych. Wciąż muszą zmierzyć się z podróżą do Gdyni.Koszmar pasażerów na dworu w Krakowie . Jak podają reporterzy Wirtualnej Polski, pasażerowie pociągu do Gdyni musieli godzinami czekać na pasażerów z Podhala, którzy do Krakowa jadą komunikacją zastępczą. Autobusy wpadły w korki, wioząc turystów z Zakopanego do Krakowa, by następnie zabrać kolejną pulę pasażerów do Gdyni. Wydłużający się czas oczekiwania upływa w fatalnych warunkach.

Kraków
19.03.2022 09:19 Kraków: straż miejska interweniowała ws. zatrzaśniętego w nagrzanym samochodzie dziecka

Kraków: matka przez przypadek zatrzasnęła swoje dziecko w samochodzie. Przerażona kobieta wezwała straż miejską i straż pożarną. Dziecko zostało uratowane, a strażnicy miejscy po raz kolejny przestrzegli przed tym, by ani na chwilę nie zostawiać dzieci ani zwierząt w samochodach w tak upalnych temperaturach.Na szczęście dziecku nic się nie stało, a kobieta mogła odetchnąć z ulgą.

fot-ważne
19.03.2022 09:18 Utrudnienia dla kierowców na A4. Prace potrwają do połowy sierpnia

Wobec prowadzonych prac remontowych jedna z jezdni autostrady A4 w kierunku Rzeszowa została wyłączona z ruchu. Kierowcy mają do dyspozycji tylko lewy pas. Utrudnienia mogą potrwać nawet do połowy sierpnia.W piątkowy poranek, 2 lipca o godzinie 10:00 na autostradzie A4 rozpoczęto III etap prowadzonych prac remontowych, donosi portal krakowwpigulce.pl.

Wypadek busa
19.03.2022 09:18 Przynajmniej 6 osób rannych w wypadku busa na A4. Na miejscu śmigłowce LPR

Bus zderzył się z autem osobowym na A4. Część autostrady została całkowicie zablokowana przez służby. Na miejscu pojawiły się śmigłowce LPR. Utrudnienia potrwają przynajmniej kilka godzin. 2 helikoptery i 9 karetek na A4Przynajmniej sześć osób odniosło rany w wyniku wypadku do jakiego doszło 3 lipca ok. godz. 8 rano na trasie A4 w kierunku Krakowa. Na miejscu pojawiły się śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz dziewięć karetek, które przetransportowały poszkodowanych do szpitala. W wypadku uczestniczył samochód dostawczy Mercedes Sprinter typu bus oraz auto osobowe marki Volkswagen. - Wszystko wskazuje na to, że samochód osobowy, który jechał w kierunku Krakowa poruszał się za samochodem dostawczym z osobami, które podróżowały również w kierunku Krakowa. Doszło do kolizji tych pojazdów i w wyniku tego uderzenia, nastąpiło przewrócenie samochodu dostawczego. Pojazd sunął nawet kilkaset metrów bokiem po autostradzie, natomiast auto, które w niego uderzyło wylądowało na barierach energochłonnych oddzielających pasy ruchu - powiedział w rozmowie z WTV obecny na miejscu asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji. Wszyscy poszkodowani w wyniku kolizji to osoby, które podróżowały samochodem dostawczym. Znaczne utrudnienia na autostradzieSłużby przybyłe na miejsce podjęły decyzję o tymczasowym zamknięciu fragmentu autostrady A4 na wysokości Tarnowa w obu kierunkach. - Autostrada jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Kierujemy ruchem na Tarnów Centrum na DK 94, a w drugą stronę na węźle w Brzesku również na DK 94 - przekazał nam oficer prasowy tarnowskiej policji. Utrudnienia na trasie potrwają przynajmniej kilka godzin. Źródło: wtv.plŹródło zdjęcia: Marek Bazak/East News - zdjęcie ilustracyjne

Jarosław O.
19.03.2022 09:17 Zakonnik trafi do więzienia za wykorzystywanie nieletnich. Ofiar może być więcej

Jarosław O., paulin w 2009 roku dopuścił się molestowania nastolatków w parafii w Szalowej. Sąd skazał go na 2,5 roku bezwzględnego więzienia. Sama parafia znana jest m.in. z działań księdza Mariana W., który pojawił się w filmie braci Sekielskich.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 09:08 Kraków. Nie żyje motocyklista, który zderzył się z osobówką

Kraków. We wtorek 14 września motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Zginął na miejscu.

Policja i CBA
19.03.2022 09:07 B. wiceprezydent Krakowa i cztery inne osoby związane z administracją zatrzymane przez CBA. Wkrótce usłyszą zarzuty

Była wiceprezydent Krakowa oraz cztery inne osoby związane z administracją zostały zatrzymane we wspólnej akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego i policji. Wkrótce usłyszą zarzuty przekroczenia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowych. Urzędnicy mieli wykorzystywać swoje wpływy do ułatwiania deweloperom otrzymania korzystnych decyzji. CBA i policja zatrzymują byłą wiceprezydent Na rządowej stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawiła się informacja o sukcesie akcji przeprowadzonej przez instytucję wraz z policją w Krakowie. Służby zatrzymały pięć osób, które podejrzewane są o przestępstwa korupcyjne polegające na przekroczeniu uprawnień i przyjmowaniu korzyści majątkowych w zamian za określone działania. Wśród zatrzymanych jest była wiceprezydent Krakowa, Prezydent i Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, były Dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, a także zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Łapówki za korzystne rozstrzygnięcia spraw administracyjnych. Pięć osób zatrzymanych przez @CBAgovPL i @kwpkrakow. Wśród zatrzymanych https://t.co/GtVrYGtg9i. Prezydent i Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie oraz była wiceprezydent Krakowa. #CBA https://t.co/DfYCqKNlib— CBA (@CBAgovPL) September 9, 2021 Wydział Komunikacji Społecznej CBA informuje, że prowadzone jest śledztwo w sprawie "przekroczenia uprawnień oraz przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną". Zarzuty już wkrótce Śledczy zdobyli dowody, które wyraźnie wskazują na udział wyżej wymienionych urzędników w przestępstwach korupcyjnych, do których dochodziło w latach 2018-2019. Jak napisano w komunikacie, była wiceprezydent Krakowa wykorzystywała swoje koneksje w Wydziałach krakowskiego magistratu w celu wydawania decyzji sprzyjających deweloperom obsługiwanym przez prywatną spółkę. CBA zapowiada, że tuż po tym jak czynności procesowe zostaną sfinalizowane, pięciu urzędników usłyszy zarzuty. Wskazano również, że to nie koniec śledztwa w sprawie, a jedynie pierwsza z podjętych czynności. - Czynności wykonuje i CBA, i nasz wydział korupcji. Prokuratura rozdziela zakres działań i przesłuchań. Policja zatrzymała dziś trzy osoby, CBA - dwie. Wykonujemy przesłuchania. Dzisiaj osoby zatrzymane doprowadzane są sukcesywnie do prokuratury, przesłuchiwane i stawiane są im zarzuty - przekazał w rozmowie z WTV Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dodał również, że sprawa jest rozwojowa. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Zmarł Michał Wojciechowski. Ceniony działacz PSL, członek Rady Naczelnej ugrupowania i sołtysNowa siła w Sejmie, sondaż mówi wprost. Partia rolników z dwukrotnie większym poparciem niż PSLRząd zatwierdził projekt ustawy o rekompensatach dla przedsiębiorców objętych stanem wyjątkowym. Na jakie wsparcie mogą liczyć?Źródło: wtv.pl, cba.gov.pl

Nie żyje
19.03.2022 09:06 Proboszcz wawelskiej Katedry nie żyje. Odejście duchownego uczczono dźwiękiem Dzwonu Zygmunta

W wieku 67 lat zmarł ks. prałat Zdzisław Sochacki, proboszcz Katedry na Wawelu. W czwartek po godz. 17 rozległ się dźwięk Dzwonu Zygmunta, mający upamiętnić odejście cenionego duchownego. Kapłan był wyjątkowo zaangażowany w ochronę katedry, grobów królów i pary prezydenckiej. Proboszcz Katedry na Wawelu nie żyje W czwartek po godz. 17 przed wawelską Katedrą dał się słyszeć głośny dźwięk Dzwonu Zygmunta, dający o sobie znać tylko w wyjątkowych sytuacjach. W istocie, okoliczności były niecodzienne - w wieku 67 lat odszedł niezwykle ceniony proboszcz parafii archikatedralnej św. Stanisława i św. Wacława, ks. prałat Zdzisław Sochacki. Duchowny w ostatnim czasie przebywał w szpitalu, ale jak przekazał TVN24 metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, wszyscy spodziewali się, że wyjdzie z niego lada dzień. - Spodziewaliśmy się, że dzisiaj, najpóźniej jutro, opuści szpital - powiedział biskup - Tymczasem odszedł, głęboko wierzymy, do domu Ojca - dodał. Kapłan, który ukochał Katedrę Służbę w wawelskiej Katedrze ks. Sochacki rozpoczął w 2007 r., mianowany na funkcję proboszcza przez kardynała Stanisława Dziwisza. Duchowny bardzo zaangażował się w opiekę nad kościołem. Szczególną troską otaczał groby spoczywających w świątyni królów oraz pary prezydenckiej: Lecha i Marii Kaczyńskich. Kapłan czuwał nad realizowanym dzięki finansowaniu Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa procesem renowacji sarkofagów i krypt władców, bohaterów narodowych i poetów, znajdujących się w świątyni. Za czasu posługi ks. Sochackiego przeprowadzono modernizację monitoringu kościelnego oraz założono alarmy przeciwpożarowe, które w szybkim tempie potrafią zlokalizować zagrożenie. Ks. prałat podkreślał, że powołanie jest łaską od Boga, której nie należy się obawiać mimo wielu doświadczeń i nowych wyzwań czekających na współczesnych kapłanów. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTVDoradca Czarnka o zmianach w edukacji: mają służyć tępej propagandzie rodem z TVP Info. Już niedługo może stracić stanowiskoAwaria w banku Credit Agricole. Transakcje kartą ściągane były z kont dwukrotnie. Wystosowano oficjalny komunikatBrak podwyżek 500 plus i 300 plus w 2022 roku. Rząd chwali się Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym, nawet 12 tys. zł na dzieckoŹródło: tvn24.pl, wtv.pl

Pixabay/_Alicja_
19.03.2022 09:06 Nie żyje Jacek Bednarczyk. Krakowski fotograf miał 59 lat

Nie żyje Jacek Bednarczyk, który przez lata fotografował życie Krakowa i Małopolski. Fotoreporter zmarł wieczorem 1 września w wieku 59 lat. Przez 30 lat był związany z Polską Agencją Prasową. Uwieczniał wydarzenia kulturalne, a także znane osobistości m.in. Wisławę Szymborską i Czesława Miłosza.

kraków - powódź
19.03.2022 09:05 Alarm przeciwpowodziowy w Krakowie. Fala wezbraniowa na Wiśle

Ulewne deszcze, które od kilku dni przechodzą nad Małopolską, doprowadziły do niebezpiecznego wzrostu poziomu rzek w Krakowie. W mieście ogłoszono już alarm przeciwpowodziowy. IMGW zapowiada kolejne ulewy.Tylko we wtorek małopolscy strażacy wyjeżdżali do akcji przeszło stukrotnie. Ogromna część interwencji dotyczyła Krakowa. To efekt ulewnych deszczy, które od kilku dni przechodzą nad regionem.Na Wiśle powstała fala wezbraniowa, która stale się przemieszcza. Władze Krakowa spodziewają się dalszych wzrostów poziomu wody.

MARCIN SMULCZYNSKI/East News
19.03.2022 09:03 Wieprz. Zderzyły się dwa samochody, kierowca był pijany

Wieprz (pow. wadowicki). Doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Pasażerowie są zakleszczeni. Na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR).

Kraków
19.03.2022 09:00 Kraków. Marsz Równości przeszedł przez stolicę Małopolski

Kraków. W sobotę, o godzinie 17 w stolicy Małopolski stawiły się tłumy. Społeczność LGBTQ+ oraz sojusznicy ruszyli przez samo centrum miasta. W Marszu Równości udział wzięło kilka tysięcy osób. Trasa liczy aż pięć kilometrów, a jej początek wyznaczono pod hotelem Cracovia. Zgromadzenie ruszyło prosto na Rynek Główny.

LUKASZ GAGULSKI/East News
19.03.2022 09:00 Kraków. Na ulice wyjedzie więcej tramwajów i autobusów

Kraków. Choć trwają wakacje, to Zarząd Transportu Publicznego (ZTM) zdecydował się zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów i tramwajów. W ten sposób chce zachęcić mieszkańców do bardziej ekologicznego podróżowania.

Nie żyje
19.03.2022 08:59 Siergiej Kowalow nie żyje. Zasłużony obrońca praw człowieka miał 91 lat

Nie żyje Siergiej Kowalow. Rosyjski dysydent z czasu Związku Radzieckiego, pierwszy tamtejszy rzecznik praw człowieka oraz honorowy obywatel miasta Krakowa odszedł w wieku 91 lat. Kowalow znany był z krytykowania zarówno rządów Borysa Jelcyna, jak i Władimira Putina.

Kraków
19.03.2022 08:59 Kraków. Służby ruszyły na pomoc mieszkańcom, liczy się każde wsparcie

Kraków. Po czwartkowych ulewach mieszkańcy potrzebują pilnej pomocy. MOPS i Zarząd Budynków Komunalnych działają od rana. Przekazano gazowe kuchenki, prowiant i ciepłe posiłki. W nocy z 5 na 6 sierpnia w Bieżanowie doszło do przepełnienia zbiornika retencyjnego. Wylała także rzeka Serafa, co doprowadziło do lokalnych podtopień. Cała dzielnica jest sparaliżowana.

Kraków
19.03.2022 08:59 Kraków. Niepokojące zdjęcia po nawalnej ulewie, wylała rzeka

Kraków. Dramatyczne skutki wczorajszej ulewy. Łowcy Burz pokazali porażające zdjęcie zalanej dzielnicy Bieżanów. Łowcy Burz opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcia Michała Czechowskiego. Na materiale widać, jak wygląda krakowska dzielnica Bieżanów po intensywnych opadach deszczu.

Ulewa w Krakowie
19.03.2022 08:59 Ulewy w Krakowie. Poszkodowani mogą uzyskać konkretne wsparcie, tłumaczymy jak

Ofiary ulew w Krakowie mogą ubiegać się o pomoc. Urzędnicy nie będą patrzeć na poziom dochodów. Tłumaczymy, krok po kroku, co zrobić, żeby uzyskać wsparcie po starciu z żywiołem. 5 sierpnia w Krakowie odnotowano gigantyczne ulewy. Nawalne opady deszczu zalały ulice i skrzyżowania. Wystąpiły podtopienia. W rozmowie z wtv.pl, Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie poinformował nas o skutkach ulew.

Zalany Kraków
19.03.2022 08:59 Wyjątkowo dotkliwa ulewa w Krakowie. Jest ofiara śmiertelna

Tragiczne skutki ulewy w Krakowie. Woda zalała drogi i budynki mieszkalne. Straż pożarna zmuszona została do ewakuowania kilku osób. Jest również jedna ofiara śmiertelna. Najgroźniej ubiegłej nocy było w dzielnicy Bieżanów.

Kraków
19.03.2022 08:59 Kraków. Silna ulewa, przewaliło drzewo na tramwaj

Kraków. Drzewo nagle przewaliło się na tramwaj. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem, 5 sierpnia, po godzinie 21:20, przy ulicy Westerplatte, w Krakowie.

Kraków
19.03.2022 08:58 Poważna awaria w Krakowie. Tramwaje nie będą kursować aż do niedzieli

Kraków. Poważna awaria tramwajów. Zarząd Dróg Miasta Kraków wydał pilny komunikat. Aż do niedzieli pasażerowie nie skorzystają z komunikacji.Do zdarzenia doszło 5 sierpnia w godzinach popołudniowych. Komunikat wydano już o 15:30. Jak podali krakowscy urzędnicy, do awarii doszło z przyczyn energetycznych. Przy ulicy Witosa przepalił się kabel, zasilający podstacje.

Kraków
19.03.2022 08:58 Kraków: straż miejska znalazła leżącego na trawniku nastolatka. Był nagi od pasa w dół

Kraków: straż miejska poinformowała o niecodziennym zdarzeniu. W samym centrum miasta w trawie znalazła nieprzytomnego nastolatka, który był nagi od pasa w dół. Chłopak był kompletnie pijany.Badane będą dokładnie okoliczności tego zdarzenia.

Pixabay/krzysztofniewolny - zdjęcie ilustracyjne
19.03.2022 08:58 Prognoza pogody dla Małopolski. Gdzie spadnie grad?

Z prognozy IMGW dla Krakowa wynika, że w najbliższych dniach mogą pojawić się burze z gradem. Równie niekorzystne są przewidywania dla innych powiatów województwa małopolskiego. Lepiej dobrze się przygotować.

Kraków
19.03.2022 08:57 Kraków. Próbował zabić policjanta, teraz usłyszał zarzuty

Kraków. 47-latek wylewał odchody za okno. Na miejsce ruszyła policja. Mężczyzna nagle rzucił się na funkcjonariusze. Ranił go nożem w brzuch i okolice klatki piersiowej. Teraz wraz z mamą usłyszeli zarzuty. Jak podaje małopolska policja, do zdarzenia doszło 22 lipca w okolicach godziny 13:00. Służby zostały wezwane do mężczyzny, który wylewał nieczystości przez okno jednego z bloków w rejonie Mistrzejowic.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 08:56 Kraków. Nietrzeźwy skakał po radiowozie. Zatrzymała go policja

Kraków. Nietrzeźwy mężczyzna postanowił wejść na dach radiowozu. Po chwili zaczął tańczyć i skakać, ale ostatecznie został zatrzymany. To nie pierwsza tego typu sytuacja.

  • 1
  • 2