wtv.pl > Polska > Kraków: straż miejska interweniowała ws. zatrzaśniętego w nagrzanym samochodzie dziecka
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:19

Kraków: straż miejska interweniowała ws. zatrzaśniętego w nagrzanym samochodzie dziecka

Kraków
MARIUSZ GRZELAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Kraków: matka przez przypadek zatrzasnęła swoje dziecko w samochodzie. Przerażona kobieta wezwała straż miejską i straż pożarną. Dziecko zostało uratowane, a strażnicy miejscy po raz kolejny przestrzegli przed tym, by ani na chwilę nie zostawiać dzieci ani zwierząt w samochodach w tak upalnych temperaturach.

Na szczęście dziecku nic się nie stało, a kobieta mogła odetchnąć z ulgą.

Kraków: kobieta przez przypadek zatrzasnęła dziecko w samochodzie

We czwartek ok. godz. 9:30 krakowski dyżurny odebrał zgłoszenie od zrozpaczonej matki. Kobieta przez przypadek zatrzasnęła w samochodzie własne dziecko razem z kluczykami. Ze względu na narastający upadł, robiło się coraz niebezpieczniej.

Na miejscu zjawiły się straż miejska i straż pożarna, które szybko odpowiedziały na wezwanie. Strażacy, by dostać się do środka pojazdu, wybili w nim szybę i wyciągnęli dziecko, a następnie przekazali je matce.

Dziecku na szczęście nic się nie stało. Takie sytuacje ze względu na falę upałów są coraz niebezpieczniejsze.

Nie zamykajmy nikogo w samochodzie

Wielu kierujących często kusi zrobienie szybkich zakupów i zostawienie psa lub dziecka w samochodzie. O ile w inne pory roku nie jest to aż takim problemem, o tyle latem, w trakcie fali upałów, może skończyć się tragicznie.

Samochody nagrzewają się bardzo szybko i stają się tykającymi bombami dla wszystkich, którzy przebywają w ich wnętrzu. Bardzo łatwo w takiej sytuacji o przegrzanie i odwodnienie, co może prowadzić do omdlenia, a nawet do śmierci.

W takiej sytuacji pozostawione zwierzę lub dziecko nie może nic zrobić. Pomóc mogą za to przechodnie. Strażnicy miejscy apelują, by w takich sytuacjach reagować bez zastanowienia.

Jeśli widzimy, że w samochodzie w upalny dzień siedzi samo dziecko lub zwierzę, możemy wybić szybę i je stamtąd wyciągnąć. W tym przypadku bardziej liczy się zdrowie i życie niż wartość samochodu.

To nie koniec upałów. Patrząc na prognozy na najbliższe miesiące, będzie można się ich spodziewać przez całe lato.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: MARIUSZ GRZELAK/East News - zdjęcie ilustracyjne