wtv.pl > Polityka > Kraków. Służby ruszyły na pomoc mieszkańcom, liczy się każde wsparcie
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:59

Kraków. Służby ruszyły na pomoc mieszkańcom, liczy się każde wsparcie

Kraków
krakow.pl

Kraków. Po czwartkowych ulewach mieszkańcy potrzebują pilnej pomocy. MOPS i Zarząd Budynków Komunalnych działają od rana. Przekazano gazowe kuchenki, prowiant i ciepłe posiłki.

W nocy z 5 na 6 sierpnia w Bieżanowie doszło do przepełnienia zbiornika retencyjnego. Wylała także rzeka Serafa, co doprowadziło do lokalnych podtopień. Cała dzielnica jest sparaliżowana.

Kraków. Mieszkańcy po ulewie wymagają pilnej pomocy

Przy ulicy Działkowej bloki mieszkalne są w pełni odcięte przez wodę.

MOPS i ZBK już nad ranem zaczęli kierować pomoc do poszkodowanych. Wsparcie będzie zapewniane co najmniej do poniedziałku. Do mieszkańców trafiają produkty żywnościowe, gorącą wodę oraz ciepłe posiłki. Dodatkowo Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie dostarczył mieszkańcom kuchenki gazowe.

Poniżej publikujemy zdjęcia przedstawione przez oficjalny profil Krakowa.

>
>
>
>

Czwartkowa ulewa wywołała ponad tysiąc interwencji straży pożarnej. Działania służb sprowadzały się do wypompowywania wody z piwnic oraz usuwania konarów z ulic.

Ofiary nawałnicy mogą wnioskować o pomoc do MOPS-u. Wnioski może składać każdy, kto poniósł straty w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

O wsparcie ubiegać się można w przypadku poniesienia strat uniemożliwiających zaspokojenie podstawowych potrzeb. Należy podkreślić, że otrzymanie pomocy nie jest uwarunkowane wykazywanym dochodem.

Dalsza część materiału pod wideo.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: krakow.pl

Tagi: Kraków