wtv.pl > Pogoda > Kraków. Ostrzeżenia pogodowe, służby w stanie gotowości
Alan Wysocki
Alan Wysocki 14.06.2022 02:02

Kraków. Ostrzeżenia pogodowe, służby w stanie gotowości

Kraków
Kraków.pl/Bogusław Świerzowski

Kraków. Jacek Majchrowski postawił służby w stan najwyższej gotowości. Późną nocą przez miasto mogą przetoczyć się nawalne opady deszczu. Trwają kontrole i oczyszczanie krat przed kolektorami.

Zastępca Majchrowskiego, Jerzy Muzyk poinformował o niepokojących prognozach. 8 sierpnia w nocy może dojść do ataku żywiołu.

- Prognozy przewidują, że najbliższej nocy może spaść nawet 40 mm deszczu na metr kwadratowy - deklarował samorządowiec.

Kraków. Służby w stanie najwyższej gotowości

Od godziny 23:00 do 6:00 między 8 a 9 sierpnia przez stolicę Małopolski przejdą gwałtowne ulewy i burze. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownym wzrostem poziomu wody w zbiornikach.

Władze Krakowa nie chcą dopuścić do sytuacji, jaka miała miejsce w ubiegły czwartek. Priorytetem dla służb będzie zabezpieczenie mieszkańców Bieżanowa i osiedla Złocień.

Trwają kontrole i czyszczenie krat przed kolektorami, by uniknąć lokalnych podtopień. Zabezpieczono aż 1500 worków z piaskiem. Strażaków wyposażono w dodatkowe, wysokiej jakości pompy.

-Podjęto także decyzję o rozłożeniu jeszcze przed załamaniem pogody przez straż pożarną magistrali, która umożliwi odpompowanie wody zbierającej się w rejonie ulicy Udzieli - informują władze Krakowa.

W stan gotowości postawiono także pracowników straży miejskiej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Urzędnicy będą na bieżąco nieść pomoc ewentualnym ofiarom ulew. . Dalsza część artykułu pod wideo.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, zdjęcie główne: Kraków.pl/Bogusław Świerzowski

Tagi: Kraków