wtv.pl > Polityka > Zmarł przewodniczący małopolskiej Solidarności i radny Wojciech Grzeszek
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 14.06.2022 02:02

Zmarł przewodniczący małopolskiej Solidarności i radny Wojciech Grzeszek

Nie żyje
Legolasek/pixabay.com

W wieku 67 lat odszedł Wojciech Grzeszek, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący małopolskiej "Solidarności" oraz działacz antykomunistycznej opozycji z czasów PRL-u.

Wojciech Grzeszek nie żyje

Informacja o śmierci znaczącego polityka pojawiła się w mediach społecznościowych marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Z wielkim bólem i żalem przyjąłem informację o śmierci przewodniczącego klubu i wiceprzewodniczącego sejmiku, przewodniczącego zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” śp. Wojciecha Grzeszka - powiadomił samorządowiec - Składałam wyrazy najszczerszego współczucia dla najbliższych i przyjaciół Wojtka.

Grzeszek odszedł w wieku 67 lat po długiej walce z chorobą. Przez dziesiątki lat bardzo angażował się w życie społeczne i polityczne swojego regionu.

Urodził się w 1954 r. Od 1976 r. pełnił funkcję specjalisty ds. organizacji zarządzania w Drukarni Narodowej w Krakowie, by już cztery lata później zaangażować się w sprawę "Solidarności".

Diałacz i ceniony polityk

Po ogłoszeniu stanu wojennego w 1981 r. zajmował się kolportażem podziemnych wydawnictw. Z "Solidarnością" związany był również w wolnej Polsce - od 2001 r. pełnił funkcję przedstawiciela jej małopolskiego oddziału w Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego.

Wojciech Grzeszek był również radnym sejmiku wojewódzkiego, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Pełnił tam funkcje przewodniczącego Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej oraz wiceprzewodniczącego Komisji Ochrony Zdrowia W 2015 r. Instytut Pamięci Narodowej uhonorował go tytułem "świadka historii".

Śmierć śp. Wojciecha Grzeszka mocno mnie dotknęła i przeszyła bólem serca wielu Małopolan, którym od zawsze wiernie służył. Będzie nam bardzo brakować Jego życzliwości, silnego zaangażowania na rzecz potrzebujących i tak wielu cennych spostrzeżeń - napisał o zmarłym wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: twitter.com, krakowwpigulce.pl, gazetakrakowska.pl, malopolska.uw.gov.pl, wtv.pl Zdjęcie ilustracyjne: Legolasek/pixabay.com