wtv.pl > Polska > Prognoza pogody dla Małopolski. Gdzie spadnie grad?
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 08:58

Prognoza pogody dla Małopolski. Gdzie spadnie grad?

Pixabay/krzysztofniewolny - zdjęcie ilustracyjne
Pixabay/krzysztofniewolny - zdjęcie ilustracyjne

Z prognozy IMGW dla Krakowa wynika, że w najbliższych dniach mogą pojawić się burze z gradem. Równie niekorzystne są przewidywania dla innych powiatów województwa małopolskiego. Lepiej dobrze się przygotować.

Kraków z burzami i gradem

Kraków musi przygotować się na ulewny tydzień. Prognoza zagrożeń meteo, opracowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), wskazuje, że kolejne dni upłyną pod znakiem intensywnych opadów.

Na wtorek i środę (3-4 sierpnia) IMGW przewiduje burze z gradem w Krakowie (ostrzeżenie pierwszego stopnia). W środę (5 sierpnia) nie powinny pojawić się żadne niebezpieczne zjawiska. 

Już w czwartek (6 sierpnia) do miasta powrócą silne deszcze z burzami. Jednak według IMGW weekend upłynie dość spokojnie.

Nie tylko Kraków. Całą Małopolskę zasypie grad

IMGW prognozuje groźne zjawiska pogodowe nie tylko dla Krakowa. We wtorek burze z gradem nawiedzą wszystkie powiaty województwa małopolskiego.

Na ponurą aurę w środę muszą przygotować się mieszkańcy powiatu brzeskiego, tarnowskiego, Tarnów, gorlickiego, jędrzejowskiego, dąbrowskiego, bocheńskiego, miechowskiego i proszowickiego. IMGW prognozuje, że tego dnia pojawią się burze z gradem.

Każdy, kto planuje wakacyjną wyprawę w góry powinien uważnie śledzić ostrzeżenia wydawane przez IMGW. We wtorek i czwartek mogą pojawić silne deszcze, a nawet burze. Choć na weekend IMGW nie przewiduje żadnych niebezpiecznych zjawisk, to turyści powinni zachować ostrożność.

Prognoza pogody dla pozostałych województw

Małopolska to nie jedyny region, w którym mogą pojawić się niekorzystne warunki. Z mapy ostrzeżeń IMGW wynika, że przed burzami z gradem uchroni się tylko fragment środkowo-zachodniej Polski.

Źródła: WTV.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane