wtv.pl > Polska > Kraków. Próbował zabić policjanta, teraz usłyszał zarzuty
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:57

Kraków. Próbował zabić policjanta, teraz usłyszał zarzuty

Kraków
Piotr Molecki/East News

Kraków. 47-latek wylewał odchody za okno. Na miejsce ruszyła policja. Mężczyzna nagle rzucił się na funkcjonariusze. Ranił go nożem w brzuch i okolice klatki piersiowej. Teraz wraz z mamą usłyszeli zarzuty.

Jak podaje małopolska policja, do zdarzenia doszło 22 lipca w okolicach godziny 13:00. Służby zostały wezwane do mężczyzny, który wylewał nieczystości przez okno jednego z bloków w rejonie Mistrzejowic.

Kraków. Zadał policjantowi kilkanaście ciosów nożem. Usłyszał zarzuty

Krakowscy funkcjonariusze ruszyli na miejsce zdarzenia. Chwilę po wejściu do mieszkania zostali zaatakowani przez 47-latka. Mężczyzna wyjął nóż.

- 47-latek kilkanaście razy ugodził w brzuch oraz okolice klatki piersiowej jednego z interweniujących policjantów - relacjonują przedstawiciele służb.

W czynnym ataku udział brała także matka mężczyzny. Tuż po obezwładnieniu napastników pomocy rannemu udzielili medycy. Konieczne było przeprowadzenie skomplikowanej operacji.

28 lipca funkcjonariusz opuścił szpital, co umożliwiła postawienie zarzutów 47-latkowi z Krakowa.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta postawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Kobieta zaś trafi do więzienia za czynną napaść na funkcjonariusza oraz wywieranie wpływu na czynności urzędowe.

Mieszkaniec Krakowa może trafić do zakładu karnego nawet na dożywocie. Matce zatrzymanego grozi kara aż 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Tagi: Kraków
Powiązane