wtv.pl
Kraków

Remizapl/Twitter

Było krok od tragedii, ale pojawili się strażacy. Ocalili mężczyznę przed samobójstwem

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Kraków. Próba samobójcza, strażacy schodzący z dachu po lince, sąsiedzi bijący brawo, to zaledwie część zamieszania, z jakim musieli zmierzyć się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Zaskakujące nagranie.

Kraków na stałe zapisał się do polskiego krajobrazu jako niezwykle spokojna miejscowość. Wszystko wskazuje na to, że podjęto próbę przełamania stereotypu. Media społecznościowe właśnie okrążają nagrania rodem z Hollywood. Brawurowa akcja strażaków mogę przyczynić się do odmienienia wizerunku stolicy małopolski.

Jeden ze świadków zdarzenia przy krakowskiej ulicy poznańskiej wszystko nagrywał. Krótki filmik z platformy TikTok zawędrowały prosto na Twittera. Wszystko za sprawą konta "Remizapl".

Kraków. Strażacy udaremnili próbę samobójczą

"Czasami na TikToku znajdą się ciekawe kwiatki, promujące ciężką pracę ratowników. Tym razem strażaków JRG-3 PSP Kraków przy ulicy Poznańskiej" - czytamy w komunikacie największego polskiego serwisu o tematyce pożarniczej.

Na udostępnionym materiale możemy dostrzec strażaków, którzy próbowali dostać się na balkon nagiego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Niemożliwe było wejście do jego mieszkania, a lokum było ulokowane zbyt wysoko, by przystawić do niego drabinę.

Białoruś

Alarm bombowy w samolocie Ryanair, natychmiast musiał lądować. Nagle zatrzymano białoruskiego opozycjonistę Romana Protasiewicza

CZYTAJ DALEJ

Służby mundurowe zadecydowały o spuszczeniu się linkami z dachu. Udało się przechwycić mężczyznę. Cała sytuacja była poważnie utrudniona, bowiem strażacy musieli spuścić się na wysoko ułożone pierwsze piętro.


Sąsiedzi obserwowali całe zajście z chodnika oraz z balkonów i okien. Po skutecznej akcji strażaków mogliśmy usłyszeć aplauz ze strony lokalnej społeczności.

Nagi mężczyzna już jest pod opieką lekarzy specjalistów. Na ten moment jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pamiętajmy, by na bieżąco reagować na objawy zaburzeń psychicznych. W kryzysie psychicznym lub emocjonalnym zawsze możemy zadzwonić na telefon zaufania dla osób dorosłych - 116 123 oraz na telefon zaufania dla dzieci i młodzież - 116 111.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Remiza.pl]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >