wtv.pl > Polska > Było krok od tragedii, ale pojawili się strażacy. Ocalili mężczyznę przed samobójstwem
Alan Wysocki
Alan Wysocki 14.06.2022 02:02

Było krok od tragedii, ale pojawili się strażacy. Ocalili mężczyznę przed samobójstwem

Kraków
Remizapl/Twitter

Kraków. Próba samobójcza, strażacy schodzący z dachu po lince, sąsiedzi bijący brawo, to zaledwie część zamieszania, z jakim musieli zmierzyć się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Zaskakujące nagranie.

Kraków na stałe zapisał się do polskiego krajobrazu jako niezwykle spokojna miejscowość. Wszystko wskazuje na to, że podjęto próbę przełamania stereotypu. Media społecznościowe właśnie okrążają nagrania rodem z Hollywood. Brawurowa akcja strażaków mogę przyczynić się do odmienienia wizerunku stolicy małopolski.

Jeden ze świadków zdarzenia przy krakowskiej ulicy poznańskiej wszystko nagrywał. Krótki filmik z platformy TikTok zawędrowały prosto na Twittera. Wszystko za sprawą konta "Remizapl".

Kraków. Strażacy udaremnili próbę samobójczą

"Czasami na TikToku znajdą się ciekawe kwiatki, promujące ciężką pracę ratowników. Tym razem strażaków JRG-3 PSP Kraków przy ulicy Poznańskiej" - czytamy w komunikacie największego polskiego serwisu o tematyce pożarniczej.

Na udostępnionym materiale możemy dostrzec strażaków, którzy próbowali dostać się na balkon nagiego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Niemożliwe było wejście do jego mieszkania, a lokum było ulokowane zbyt wysoko, by przystawić do niego drabinę.

Służby mundurowe zadecydowały o spuszczeniu się linkami z dachu. Udało się przechwycić mężczyznę. Cała sytuacja była poważnie utrudniona, bowiem strażacy musieli spuścić się na wysoko ułożone pierwsze piętro.

Sąsiedzi obserwowali całe zajście z chodnika oraz z balkonów i okien. Po skutecznej akcji strażaków mogliśmy usłyszeć aplauz ze strony lokalnej społeczności.

Nagi mężczyzna już jest pod opieką lekarzy specjalistów. Na ten moment jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pamiętajmy, by na bieżąco reagować na objawy zaburzeń psychicznych. W kryzysie psychicznym lub emocjonalnym zawsze możemy zadzwonić na telefon zaufania dla osób dorosłych - 116 123 oraz na telefon zaufania dla dzieci i młodzież - 116 111.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Remiza.pl]

Tagi: Kraków
Powiązane