wtv.pl > Wielkopolska

Wielkopolska

Województwo utworzone w 1999 w środkowo-zachodniej Polsce. Dzieli się na 4 miasta na prawach powiatu, 31 powiatów i 226 gmin, które zamieszkuje około 3,5 mln osób (30 czerwca 2020). Siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Poznań. Województwo wielkopolskie zajmuje drugie miejsce w kraju pod względem powierzchni i trzecie pod względem liczby ludności.

Z jeziora w Boszkowie wyłowiono ciało mężczyzny
27.02.2023 14:31 28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie

W piątek późnym wieczorem zgłoszono, że w jeziorze w Boszkowie (woj. wielkopolskie) mógł utonąć mężczyzna. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny.W piątek wieczorem trzy osoby postanowiły wykąpać się w jeziorze dominickim. Niestety jeden z nich, 28-letni mężczyzna, nigdy nie wyszedł na brzeg.Przez ponad godzinę trwały poszukiwania młodego mężczyzny. Na miejsce zgłoszenia wysłano specjalistyczną grupę nurkową.

Straż Miejska w Pleszewie karze za podlewanie ogródków w godzinach wieczornych
27.02.2023 14:31 Awaria wodociągów w Pleszewie. Zakaz podlewania ogródków kontroluje straż miejska

Mieszkańcy Pleszewa (woj. wielkopolskie) zostali poinformowani, że za wieczorne podlewanie ogródków grożą kary. Straż miejska sprawdza, czy wszyscy stosują się do komunikatu wydanego przez burmistrza. Powodem tego stanu rzeczy jest awaria sieci wodociągowej w niedalekim Kowalewie i drastyczne zmniejszenie się rezerwy wody.Niecodzienne zarządzenie w Pleszewie w woj. wielkopolskim. Lokalni mieszkańcy mogą zostać ukarani w związku z podlewaniem swoich ogródków.Na zachodzie kraju temperatury w cieniu od kilku dni nie spadają poniżej 31 stopni w cieniu. To również ma wpływ na problemy z wodą w Pleszewie.W piątek wieczorem jedna z firm przeprowadzających prace ziemne w Kowalewie uszkodziła sieć wodociągową. - Awaria nie została zgłoszona do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - przekazał w komunikacie Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa.

Wybuch gazu w woj. wielkopolskim
27.02.2023 14:30 Wielkopolska: wybuch gazu w budynku wielorodzinnym. Poszkodowane są dwie osoby

Wybuchu gazu w Trębaczowie w Wielkopolsce. Dwie osoby są ranne. Łącznie ewakuowano 15 osób. Przednia ściana budynku uległa całkowitemu zniszczeniu.Niedzielny poranek w Trębaczowie w woj. wielkopolskim okazał się tragiczny. Straż pożarna wezwana została do wybuchu gazu w domu wielorodzinnym.

Turkowy
15.06.2022 02:02 Autobus zderzył się z pociągiem. Wśród poszkodowanych są dzieci

W miejscowości Turkowy w woj. wielkopolskim doszło do zderzenia autobusu z pociągiem. W wyniku zdarzenia 4 osoby zostały niegroźnie poszkodowane, w tym dwoje dzieci. Wstępne ustalenia wskazują, że autobus nie zatrzymał się, mimo nakazującego to znaku, przed przejazdem kolejowym. Sprawę badają policja i prokuratura w Kępnie.

Nie żyje Leszek Faliński
14.06.2022 02:02 Zmarł Michał Wojciechowski. Ceniony działacz PSL, członek Rady Naczelnej ugrupowania i sołtys

Michał Wojciechowski nie żyje. Działacz był członkiem Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz sołtysem wsi Budy Liskowskie II. Ceniony przez lokalną społeczność, został pożegnany przez wicemarszałka województwa wielkopolskiego. Odszedł ważny działacz PSL-uW mediach społecznościowych wielkopolskiego PSL-u pojawiła się informacja o śmierci jednej z cenionych postaci należących do ugrupowania, Michała Wojciechowskiego. Działacz pełnił funkcję dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu. Oprócz tego był prezesem Zarządu Gminnego PSL w Liskowie, a także członkiem Rady Naczelnej PSL. Dodatkowo zajmował również posadę sołtysa wsi Budy Liskowskie II. Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski we wpisie na Facebooku pożegnał Wojciechowskiego, którego nazwał "przyjacielem" i "wybitną postacią". Nikt nie jest w stanie zapełnić pustki po nim! - stwierdził polityk - Dziękuję za wszystko i spoczywaj w pokoju przyjacielu! - dodał. Wbrew przeciwnościom losuZa swoją działalność Michał Wojciechowski otrzymywał liczne wyróżnienia, został uznany Zasłużonym dla Powiatu Kaliskiego oraz uhonorowany odznaką za zasługi dla województwa wielkopolskiego. Trudności natury zdrowotnej (od dziecka cierpiał na zapalenie stawów) nie przeszkodziły mu w aktywności i działaniach na rzecz społeczności i regionu. Odszedł w wieku 36 lat. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Nowa siła w Sejmie, sondaż mówi wprost. Partia rolników z dwukrotnie większym poparciem niż PSLRząd zatwierdził projekt ustawy o rekompensatach dla przedsiębiorców objętych stanem wyjątkowym. Na jakie wsparcie mogą liczyć?Jarosław Gowin o zaufaniu wobec rządu. Lider Porozumienia zabrał głos w sprawie głosowania nad stanem wyjątkowym na granicy z BiałorusiąŹródło: interia.pl, facebook.com, wtv.pl

Zderzenie dwóch tramwajów w Poznaniu
13.06.2022 02:02 Poznań: na rondzie zderzyły się tramwaje. Są poszkodowani i ciężko ranni

Na rondzie Starołęka w Poznaniu doszło do zderzenia tramwajów. W wyniku wypadku ucierpniało 14 osób. W najgorszej sytuacji jest jeden z motorniczych.W czwartek niemal w centrum Poznania doszło do wypadku tramwajowego. Niezbędna jest pomoc strażaków i pogotowia ratunkowego.- Na chwilę obecną działania polegają na uwolnieniu motorniczego, który prowadził pojazd - powiedział dla wtv.pl st. kpt. Michał Kucierski, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu. Mężczyzna ma być zakleszczony w pojeździe i niezbędne jest użycie narzędzi hydraulicznych. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży.

W Poznaniu doszło do oberwania chmury
13.06.2022 02:02 Gigantyczna ulewa w Poznaniu. Woda płynie po ulicach

Kolejnym punktem na mapie, gdzie doszło do silnych opadów i burzy jest Poznań. W stolicy Wielkopolski w kilka chwil pojawiło się mnóstwo wody. - Mamy blisko 100 interwencji, nie wiemy, w co ręce włożyć. Całe miasto jeździ, cały Poznań jeździ, likwiduje skutki ulewnego deszczu - przekazuje wtv.pl rzecznik poznańskiej straży st. kpt. Michał Kucierski.Poznań znalazł się w zasięgu silnych burz. Straż ma w związku z gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi oraz silnymi opadami deszczu mnóstwo pracy.Rzecznik KM PSP st. kpt. Michał Kucierski wprost przyznaje, że zdarzeń jest wyjątkowo dużo. - Mamy blisko 100 interwencji, nie wiemy, w co ręce włożyć. Całe miasto jeździ, cały Poznań jeździ - mówi dla wtv.pl strażak.Poznań. pic.twitter.com/hRH59DaVGO— Jan Józefowski (@jan_jozefowski) June 22, 2021

W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy
19.03.2022 09:19 Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

W sobotę 12 czerwca w Czaczu w Wielkopolsce doszło do tragedii. Służby wezwane zostały do samobójcy. 27-letniego mężczyznę znalazła rodzina.Wielkopolska: około godziny 22 we wsi Czacz w gminie Śmigiel doszło do próby samobójczej. Akcja była trudna, gdyż mężczyzna postanowił powiesić się na drzewie rosnącym nad rzeką.Po zaalarmowaniu przez rodzinę 27-letniego mężczyzny wielkopolskie służby natychmiast zjawiły się na miejscu. Ciało zwisało na linie nad rzeką Samicą.Dalsza częśc artykułu pod materiałem wideo.

33-letnia kobieta została porażona prądem z płyty indukcyjnej
19.03.2022 09:18 33-letnia kobieta porażona prądem w czasie gotowania obiadu. Do przebicia doszło w kuchence indukcyjnej

Codzienne zajęcie, jakim jest gotowanie posiłku, okazało się dla kobiety śmiertelnym zagrożeniem. 33-latka z Domachowa (woj. wielkopolskie) została porażona prądem z płyty indukcyjnej.Urządzenie, które znajduje się w dużej ilości polskich domów, realnie zagroziło życiu 33-letniej mieszkanki Domachowa w gminie Krobia. Kobieta chciała ugotować jedzenie, jednak na miejsce konieczne było wezwanie służb.Opis sytuacji jest wstrząsający. Nieprzytomną kobietę znalazła rodzina. To właśnie najbliżsi zaalarmowali straż pożarną.

wypadek w dąbrówce leśnej
19.03.2022 09:18 Wypadek w Dąbrówce Leśnej. Dwoje dzieci w szpitalu

Dąbrówka Leśna: wypadek na trasie. Zderzyły się ze sobą dwa samochody - czterosobowa rodzina, która jechała jednym z nich została przewieziona do szpitala. Kierowca, który spowodował wypadek, wyszedł z niego cało. Sprawę bada policja.

Jezioro Szperek
19.03.2022 09:18 Jezioro Szperek: na wodzie unosiło się ciało dziecka. Trwa reanimacja

Jak poinformowało RMF FM, na wodach jeziora Szperek w woj. wielkopolskim unosiło się ciało małego dziecka. Na miejscu są już służby - trwa reanimacja. Według informacji przekazanych przez ostrowską straż, dziecko miało ok. 2,5 roku.

Maciej Bieniek
19.03.2022 09:17 Wicewojewoda wielkopolski podał się do dymisji

Prezes Porozumienia w Poznaniu, Maciej Bieniek podał się do dymisji. Nie będzie pełnił funkcji wicewojewody wielkopolskiego. Wydano oficjalny komunikat.30 lipca Maciej Bieniek wydał komunikat za pośrednictwem Facebooka. Poinformował o złożeniu rezygnacji z pełnienia funkcji wicewojewody wielkopolskiego. Wciąż nie są znane przyczyny nagłej decyzji.

Luboń
19.03.2022 09:17 Luboń. Ojczym, który znęcał się nad chłopcem, pozostanie w areszcie. Dramatyczna historia 10-latka

Luboń: ojczym przez lata bił i znęcał się nad 10-letnim pasierbem. Dziecko przyszło samo na komisariat i zeznało w swoim imieniu, prosiło o pomoc. Mężczyznę aresztowano, a teraz jego pobyt za kratami przedłużono do 25 października. Do zgłoszenia sprawy doszło w maju tego roku. Przypadek dokładnie opisała "Gazeta Wyborcza".

Kamionki
19.03.2022 09:16 Kamionki. Wysadzono bankomat i ściany centrum handlowego. Policja szuka sprawców

Kamionki (woj. wielkopolskie). Nieznani sprawcy wysadzili bankomat w centrum handlowym. Ucierpiała również ściana budynku. Policja szuka sprawców zdarzenia. To nie pierwsze teo typu zdarzenie w wielkopolsce. "Łówców bankomatów" jest coraz więcej.

Powstanie Wielkopolskie
19.03.2022 09:12 Sejm zadecydował o ustanowieniu kolejnego święta państwowego. Polacy celebrować będą dzień zwycięskiego powstania

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego - tak nazywać będzie się święto państwowe obchodzone przez Polaków 27 grudnia. Sejm jednomyślnie uchwalił ustawę, o którą wnioskował Andrzej Duda. Polacy świętować będą dzień wybuchu jedynego wygranego przez naszą ojczyznę powstania. Sejm zadecydował Nie było żadnego sprzeciwu ani wstrzymywania się od głosu. Zarówno Lewica, jak i Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Porozumienie Jarosława Gowina, Zjednoczona Prawica i Konfederacja jednym chórem wyraziła zgodę na uchwalenie ustawy. Chodzi o ustanowienie nowego święta państwowego, poświęconego wybuchowi Powstania Wielkopolskiego, które obchodzić będziemy corocznie 27 grudnia. Z inicjatywą ku uhonorowaniu jedynego w historii Polski zwycięskiego powstania wyszedł prezydent Andrzej Duda. Ustawa trafi do Senatu, a następnie skierowana będzie do podpisu głowy państwa. Wyjątkowe wydarzenie Powstanie rozgrywało się w latach 1918-1919 i miało na celu przyłączenie do Polski ziem Prowincji Poznańskiej, które pozostawały pod pruskim zaborem. Walki zakończyły się 16 lutego 1919, a ich wynik okazał się zbawienny dla narodu polskiego - większość ziem Prowincji zostało odzyskanych. Jak napisano w uzasadnieniu wniosku - II Rzeczpospolita prawdopodobnie "nie zdołałaby przetrwać", gdyby nie poświęcenie powstańców. Choć wielu zastanawiać się może, czy z uwagi na fakt, że święto państwowe występuje tuż po świętach Bożego Narodzenia, 27 grudnia zostanie uznany dniem wolnym od pracy. Wszystko wskazuje jednak na to, że Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego nie będzie miał takiego charakteru. Warto zaznaczyć, że to już 13. święto państwowe obchodzone w naszym kraju. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Sejm podjął decyzję ws. przedłużenia stanu wyjątkowego przy granicy z BiałorusiąWrocław: Przemówienie Mateusza Morawieckiego przerwały okrzyki. Protest przed i w budynku uczelniBłażej Spychalski nie będzie już dłużej prezydenckim ministrem. Pozostanie jednak u boku DudyŹródło: rmf24.pl, wtv.pl

Policja w lesie
19.03.2022 09:09 Wielkopolskie: Zwłoki odnalezione w środku lasu przez grzybiarzy. Prokuratura prowadzi działania

Osoby zbierające grzyby w jednym z lasów w województwie wielkopolskim natknęły się na zwłoki mężczyzny. Na miejscu pojawiła się policja i prokuratura. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji.Wciąż nie wiadomo, kim był zmarły. Przerażające odkrycie To miało być zwykłe wyjście na grzyby. Osoby, które udały się 11 września na relaksujący spacer po lesie, z pewnością zapamiętają go jednak na długo. Podczas grzybobrania w jednym z podkaliskich lasów w gminie Mycielin natknęli się bowiem na martwe ciało człowieka leżące w krzakach. O sprawie powiadomiono policję. Jak przekazała w rozmowie z WTV asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, były to zwłoki mężczyzny. Wkrótce sekcja - Decyzją prokuratora, to ciało zostało zabezpieczone do sekcji, ustalamy tożsamość tego mężczyzny, jest prowadzone postępowanie w tej sprawie - przekazała oficer prasowa KMP w Kaliszu. Kwestią identyfikacji zmarłego zająć ma się Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. Na ten moment policja nie podaje żadnych informacji na temat potencjalnej tożsamości denata. Sprawa ma się wykrystalizować po dokonaniu sekcji zwłok. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Mandat na grzybobraniu. Niektórzy narażają się na karę rzędu 5 tys. złPożar budynku mieszkalnego w Piasecznie. Choć mieszkańcy przekonywali strażaków, że wszyscy opuścili budynek, w pogorzelisku odnaleziono zwęglone zwłokiNa Kaszubach odbywał się odstrzał dzików. Jeden z myśliwych postrzelił 14-latkaźródło: wtv.pl

Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą działania zwierząt w służbach mundurowych
19.03.2022 09:09 27 grudnia może stać się świętem państwowym. Prezydent skierował projekt ustawy do Sejmu

Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy w sprawie ustanowienia 27 grudnia świętem państwowym. O upamiętnienie powstania wielkopolskiego zabiegały lokalne władze i instytucje. Jednak ewentualne przyjęcie inicjatywy nie oznacza, że Polacy zyskają kolejny dzień wolny od pracy.

Wypadek w drodze na ślub
19.03.2022 09:05 Para z Wielkopolski zginęła w drodze do sali weselnej. W środę mieli wziąć ślub

Narzeczeństwo, które miało wziąć ślub w środę 1 września zginęło w drodze do sali weselnej. W Świecy w województwie wielkopolskim, ich samochód zderzył się z ciężarówką. Niedoszli małżonkowie nie żyją. Wyjątkowa tragedia na jednej z wielkopolskich dróg.

Piła
19.03.2022 09:02 Piła. Nastolatka została potrącona przez pociąg towarowy. Walczy o życie

Piła. Dziewczyna została potrącona na przejeździe kolejowym przez pociąg. 14-latka została przewieziona do szpitala i walczy o życie. Sprawę bada policja. Do zdarzenia doszło wieczorem 18 sierpnia.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 08:59 Powstanie wielkopolskie będzie miało swoje święto? Poparcie jest ogromne

Powstanie wielkopolskie ma zostać upamiętnione w szczególny sposób. Lokalne instytucje wystąpiły z inicjatywą, aby zwycięski zryw niepodległościowy stał się świętem państwowym. Z każdym dniem poparcie dla tego pomysłu rośnie.

Pixabay/AndrzejRembowski
19.03.2022 08:57 25-latek zmarł po imprezie. Rodzina ma wątpliwości co do okoliczności śmierci

Raper Damian Krzymieniewski zmarł po imprezie, na której bawił się w gronie przyjaciół. Prokuratura oceniła, że był to nieszczęśliwy wypadek. Jednak rodzina twierdzi, że 25-latek zmarł po zadaniu śmiertelnych ciosów. Poszkodowany nie mógł liczyć na żadną pomoc.

Podczas wizyty w Wielkopolsce za plecami Elżbiety Witek pojawiła się flaga Unii Europejskiej
19.03.2022 08:57 W Lesznie za plecami Elżbiety Witek rozwinięto flagę Unii Europejskiej. Marszałek zaprosiła mężczyzn do przodu

Objeżdżająca kraj i reklamująca Polski Ład Elżbieta Witek nie ma łatwego zadania. Za jej plecami po raz kolejny pokazano coś, czego nie było w planie. Wcześniej przeciwnicy PiS wystawili za marszałek Sejmu transparent "TVP ŁŻE".W sobotę miał miejsce kolejny incydent w czasie wystąpienia Elżbiety Witek w terenie. Polityczka PiS tym razem odwiedziała mieszkańców Leszna (woj. wielkopolskie).Wszystko wskazuje na to, że wcześniejsze wydarzenia zostały dokładnie przeanalizowane nie tylko przez Elżbietę Witek, ale również speców od wizerunku. Tym razem bowiem marszałek Sejmu zareagowała zdecydowanie inaczej niż poprzednio. Co pojawiło się za plecami polityczki w sobotę?

Jezioro Szperek
19.03.2022 08:55 Tragedia nad jeziorem Szperek. Dziecko utonęło, a matka wcześniej piła alkohol

Tragedia nad jeziorem Szperek. Rano próbowano reanimować 2,5 letniego chłopca, który bezwładnie dryfował w jeziorze. Policjanci dotarli do rodziców dziecka. Okazało się, że o ile ojciec był trzeźwy, u matki wykryto promil alkoholu we krwi.Rodzina przyjechała na miejsce, żeby wypocząć. Wyjazd zakończył się śmiercią.

słupia - potrącenie
19.03.2022 08:55 Wielkopolska. Potrącona przez babcię 5-latka przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR

Wypadek w miejscowości Słupia pod Bralinem. Starsza kobieta potrąciła 5-latkę, parkując na posesji luksusowe auto. Babca dziecka najprawdopodobniej pomyliła pedał gazu z hamulcem. Dziewczynkę z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR.Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Słupia wpłynęła do dyżurnego straży pożarnej w Kępnie w okolicy godziny 16:00 w sobotę 10 lipca.Na miejsce wysłano zastępy z JRG Kępno, JRG Syców oraz OSP Perzów.

11-letni chłopiec wjechał wprost pod koła ciężarówki
19.03.2022 08:55 Chłopiec wjechał rowerem pod koła ciężarówki. Cudem nie odniósł poważnych obrażeń

Dramatyczny wypadek w Wielkopolsce. Przejście dla pieszych mogło zamienić się w miejsce zgonu. Jedynie przypadek sprawił, że 11-letni chłopiec nie zmarł pod kołami ciężarówki. W piątek po południu życie w tragiczny sposób mogło się zakończyć życie 11-latka z Wielkopolski. Chłopiec jechał na rowerze.Około godziny 17:30 służby otrzymały zgłoszenie na temat wypadku na pasach dla pieszych. Do zdarzenia doszło we wsi Szydłowo w powiecie pilskim w woj. wielkopolskim.

ewakuowanie obozu harcerskiego
19.03.2022 08:55 Wielkopolska. Z obozu ewakuowano blisko 70 harcerzy

Z obozu harcerskiego nad jeziorem Powidzkim w Wielkopolsce ewakuowano blisko 70 uczestników. Akcję strażaków wymusiła gwałtowna burza, która zagrażała harcerzom i ich opiekunom.Mundurowi ze straży pożarnej w wielkopolskiej Słupcy ewakuowali uczestników obozu harcerskiego w miejscowości Kierz nad jeziorem Powidzkim.Powodem interwencji strażaków była wichura, która tuż przed północą zaczęła przechodzić przez region.

nieudany żart
19.03.2022 08:55 Wielkopolskie: Kobieta napisała SMS, że popełni samobójstwo. Po przybyciu na miejsce służb, okazało się, że nie ma jej w domu

Policja z Sierakowa (woj. wielkopolskie) otrzymała zgłoszenie o planowanym samobójstwie 21-latki. Po przybyciu na miejsce okazało się, że kobieta jedynie żartowała, ale po przeszukaniu mieszkania funkcjonariusze natrafili na ciekawe znalezisko... "Żart" zakończył się nieoczekiwanym finałem. SMS o próbie samobójczej Do sytuacji doszło pierwszego lipca w okolicach Sierakowa. Policja z Międzychodu została poinformowana o niepokojącej wiadomości SMS. Znajomy 21-letniej kobiety przekazał, że jego przyjaciółka napisała mu, że planuje samobójstwo. W tych okolicznościach, natychmiastowo zawiadomieni zostali funkcjonariusze z Sierakowa, którzy niezwłocznie wybrali się do miejsca zamieszkania potencjalnej desperatki. Nikt nie odpowiadał na pukanie i prośbę o otwarcie, służby zadecydowały więc o wejściu przez jedne z otwartych drzwi budynku i przeszukanie mieszkania. Okazało się, że 21-latki... nie ma w domu. Podczas działań mających na celu odnalezienie kobiety w mieszkaniu policjanci natrafili jednak na ciekawe znalezisko - 80 g marihuany i 12 g amfetaminy. Samobójczy żart Po jakimś czasie przed budynkiem domu 21-latki pojawiło się kilka osób, z samą zainteresowaną na czele. Kobieta tłumaczyła policji, że sms o samobójstwie był tylko żartem. Za swoje poczucie humoru została jednak przez policję ukarana. Jeszcze większe kłopoty będą mieli jednak jej brat oraz kolega, którzy przyznali się do posiadania narkotyków znalezionych przez policję. Obaj usłyszeli już zarzuty. Grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Kraków: Policjanci uwolnili psa z nagrzanego samochodu. Wściekły właściciel twierdził, że wyszedł tylko na chwilę17-latka z Lęborka zginęła w wannie z powodu porażenia prądem. Przyczyną okazał się być telefon komórkowyPolicja zatrzymała 15-latka podejrzanego o napad na 100-letniego mężczyznę w Wiźnie. Ukrywał się w szafieŹródło: miedzychod.policja.gov.pl, wtv.plZdjęcie główne: nastya_gepp/pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Przysieka Polska
19.03.2022 08:54 Pożar na składowisku odpadów w Przysiece Polskiej. To już piąty w tym roku

Przysieka Polska: znów płonie składowisko odpadów. 1 lipca udało się ugasić poprzedni, trwający kilka dni pożar, a strażacy otrzymali już następnego dnia wezwanie do kolejnego. To piąty pożar hałd w Przysiece Polskiej w tym roku.Gaszenie podobnych pożarów trwa wiele dni - nie wystarczy polewać hałdy wodą, trzeba ją jeszcze rozebrać. przysie

  • 1
  • 2