wtv.pl > Polityka > W Lesznie za plecami Elżbiety Witek rozwinięto flagę Unii Europejskiej. Marszałek zaprosiła mężczyzn do przodu
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:57

W Lesznie za plecami Elżbiety Witek rozwinięto flagę Unii Europejskiej. Marszałek zaprosiła mężczyzn do przodu

Podczas wizyty w Wielkopolsce za plecami Elżbiety Witek pojawiła się flaga Unii Europejskiej
Piotr Molecki/East News

Objeżdżająca kraj i reklamująca Polski Ład Elżbieta Witek nie ma łatwego zadania. Za jej plecami po raz kolejny pokazano coś, czego nie było w planie. Wcześniej przeciwnicy PiS wystawili za marszałek Sejmu transparent "TVP ŁŻE".

W sobotę miał miejsce kolejny incydent w czasie wystąpienia Elżbiety Witek w terenie. Polityczka PiS tym razem odwiedziała mieszkańców Leszna (woj. wielkopolskie).

Wszystko wskazuje na to, że wcześniejsze wydarzenia zostały dokładnie przeanalizowane nie tylko przez Elżbietę Witek, ale również speców od wizerunku. Tym razem bowiem marszałek Sejmu zareagowała zdecydowanie inaczej niż poprzednio. Co pojawiło się za plecami polityczki w sobotę?

Za Elżbietą Witek rozwinięto flagę Unii Europejskiej

Mieszkańcy Leszna usłyszeli od Elżbiety Witek wiele słów. Marszałek Sejmu dość mocno skupiała się na samej instytucji władzy oraz zamiarów osób tę władzę sprawujących.

W pewnym momencie za plecami polityczki PiS pojawiło się dwóch mężczyzn. Nie przeprowadzili oni jednak zaplanowanej wcześniej przez organizatorów akcji. Była to kolejny happening mający pokazać sprzeciw wobec działań Prawa i Sprawiedliwości.

W kadrze za plecami marszałek Sejmu rozwinięto flagę Unii Europejskiej. Tym razem Elżbieta Witek zareagowała jednak nieco inaczej niż ostatnio. Nie zdecydowała się na deprecjonowanie wartości wspólnoty i rozgraniczenia jej od Polski.

Marszałek Sejmu zaprosiła dwóch mężczyzn z flagą do siebie. Ku zaskoczeniu dodała, że "przecież to jest oczywiste, że Polska należy do Unii Europejskiej. Cóż w tym dziwnego".

Mężczyźni zaproszeni do stanięcia z przodu byli ewidentnie zmieszani. Zdecydowanie nie spodziewali się takiego obrotu sprawy.

W kierunku zgromadzonych w wielkopolskim Lesznie osób Elżbieta Witek skierowała stwierdzenie mówiące, że gdyby obok flagi UE znajdowała się również flaga Polski, to sytuacja byłaby idealna.

Wizyta w Lesznie przebiegła spokojniej niż ta w Otyniu

Tydzień temu informowaliśmy o niespokojnej wizycie marszałek Sejmu w Otyniu. Tam Elżbieta Witek była zdecydowanie mniej opanowana w związku z obecnością swoich przeciwników.

Wtedy nie tylko nerwy marszałek Sejmu były bardziej zszargane, ale również sama reakcja Elżbiety Witek bardziej energiczna. W rytm okrzyków "Konstytucja" zaczęła ona machać rękoma i skanować "wyższość polskiej Konstytucji nad prawem unijnym. Konstytucja. Konstytucja".

To również właśnie wtedy w Otyniu za plecami Elżbiety Witek pojawił się napis "TVP ŁŻE". W Lesznie marszałek Sejmu starała się jednak zachowywać inaczej. Nie zabrakło jednak stwierdzeń, które z ust polityków PiS padają w ostatnim czasie masowo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Odpowiedzialny sposób rządzenia władzy

Sobotnie słowa polityczki PiS w województwie wielkopolskim mogą być dla wielu osób zastanawiające. Elżbieta Witek podkreślała, że każda władza podchodząca do rządzenia w sposób odpowiedzialny"myśli przede wszystkim o tym, żeby coś dobrego po sobie pozostawić".

Dodawała jednocześnie, że nie każda władza pochwalić może się sukcesami i każdemu czasem coś nie wychodzi. Zaskoczyła stwierdzeniem, że w przypadku błędów i problemów odpowiedzialna władza "nie zamiata tego pod dywan, nie udaje, że problemu nie ma, tylko szuka nowych rozwiązań".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, wp.pl Źródło zdjęcia głównego: Piotr Molecki/East News