wtv.pl
Podczas wizyty w Wielkopolsce za plecami Elżbiety Witek pojawiła się flaga Unii Europejskiej

Piotr Molecki/East News

W Lesznie za plecami Elżbiety Witek rozwinięto flagę Unii Europejskiej. Marszałek zaprosiła mężczyzn do przodu

25 Lipca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Objeżdżająca kraj i reklamująca Polski Ład Elżbieta Witek nie ma łatwego zadania. Za jej plecami po raz kolejny pokazano coś, czego nie było w planie. Wcześniej przeciwnicy PiS wystawili za marszałek Sejmu transparent "TVP ŁŻE".

W sobotę miał miejsce kolejny incydent w czasie wystąpienia Elżbiety Witek w terenie. Polityczka PiS tym razem odwiedziała mieszkańców Leszna (woj. wielkopolskie).

Wszystko wskazuje na to, że wcześniejsze wydarzenia zostały dokładnie przeanalizowane nie tylko przez Elżbietę Witek, ale również speców od wizerunku. Tym razem bowiem marszałek Sejmu zareagowała zdecydowanie inaczej niż poprzednio. Co pojawiło się za plecami polityczki w sobotę?

Za Elżbietą Witek rozwinięto flagę Unii Europejskiej

Mieszkańcy Leszna usłyszeli od Elżbiety Witek wiele słów. Marszałek Sejmu dość mocno skupiała się na samej instytucji władzy oraz zamiarów osób tę władzę sprawujących.

W pewnym momencie za plecami polityczki PiS pojawiło się dwóch mężczyzn. Nie przeprowadzili oni jednak zaplanowanej wcześniej przez organizatorów akcji. Była to kolejny happening mający pokazać sprzeciw wobec działań Prawa i Sprawiedliwości.

Jedno ze zdjęć minionych Jarmarków Dominikańskich wywołało spore zainteresowanie ze względu na obecność na nim Donalda Tuska

Stare zdjęcie Donalda Tuska obiegło sieć. Jako 18-latek sprzedawał swoje rzeczy na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

CZYTAJ DALEJ

W kadrze za plecami marszałek Sejmu rozwinięto flagę Unii Europejskiej. Tym razem Elżbieta Witek zareagowała jednak nieco inaczej niż ostatnio. Nie zdecydowała się na deprecjonowanie wartości wspólnoty i rozgraniczenia jej od Polski.

Marszałek Sejmu zaprosiła dwóch mężczyzn z flagą do siebie. Ku zaskoczeniu dodała, że "przecież to jest oczywiste, że Polska należy do Unii Europejskiej. Cóż w tym dziwnego".

Mężczyźni zaproszeni do stanięcia z przodu byli ewidentnie zmieszani. Zdecydowanie nie spodziewali się takiego obrotu sprawy.

W kierunku zgromadzonych w wielkopolskim Lesznie osób Elżbieta Witek skierowała stwierdzenie mówiące, że gdyby obok flagi UE znajdowała się również flaga Polski, to sytuacja byłaby idealna.

Wizyta w Lesznie przebiegła spokojniej niż ta w Otyniu

Tydzień temu informowaliśmy o niespokojnej wizycie marszałek Sejmu w Otyniu. Tam Elżbieta Witek była zdecydowanie mniej opanowana w związku z obecnością swoich przeciwników.

Wtedy nie tylko nerwy marszałek Sejmu były bardziej zszargane, ale również sama reakcja Elżbiety Witek bardziej energiczna. W rytm okrzyków "Konstytucja" zaczęła ona machać rękoma i skanować "wyższość polskiej Konstytucji nad prawem unijnym. Konstytucja. Konstytucja".

To również właśnie wtedy w Otyniu za plecami Elżbiety Witek pojawił się napis "TVP ŁŻE". W Lesznie marszałek Sejmu starała się jednak zachowywać inaczej. Nie zabrakło jednak stwierdzeń, które z ust polityków PiS padają w ostatnim czasie masowo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Odpowiedzialny sposób rządzenia władzy

Sobotnie słowa polityczki PiS w województwie wielkopolskim mogą być dla wielu osób zastanawiające. Elżbieta Witek podkreślała, że każda władza podchodząca do rządzenia w sposób odpowiedzialny"myśli przede wszystkim o tym, żeby coś dobrego po sobie pozostawić".

Dodawała jednocześnie, że nie każda władza pochwalić może się sukcesami i każdemu czasem coś nie wychodzi. Zaskoczyła stwierdzeniem, że w przypadku błędów i problemów odpowiedzialna władza "nie zamiata tego pod dywan, nie udaje, że problemu nie ma, tylko szuka nowych rozwiązań".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, wp.pl
Źródło zdjęcia głównego: Piotr Molecki/East News

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >