wtv.pl > Polityka > Wicewojewoda wielkopolski podał się do dymisji
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:17

Wicewojewoda wielkopolski podał się do dymisji

Maciej Bieniek
Facebok/Maciej Bieniek

Prezes Porozumienia w Poznaniu, Maciej Bieniek podał się do dymisji. Nie będzie pełnił funkcji wicewojewody wielkopolskiego. Wydano oficjalny komunikat.

30 lipca Maciej Bieniek wydał komunikat za pośrednictwem Facebooka. Poinformował o złożeniu rezygnacji z pełnienia funkcji wicewojewody wielkopolskiego. Wciąż nie są znane przyczyny nagłej decyzji.

Maciej Bieniek podał się do dymisji

- Serdecznie dziękuję za wspólne ponad półtora roku pracy dla Wielkopolski. Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, ministrom rządu i parlamentarzystom - deklarował lider Porozumienia w Poznaniu.

Samorządowiec złożył podziękowania także na ręce pozostałych wojewodów, pracowników urzędu wojewódzkiego oraz działaczy lokalnych.

- Szczególnie dziękuję swoim najbliższym współpracownikom, którzy udzielali mi ogromnego wsparcia podczas pełnienia urzędu. Do zobaczenia - wskazał.

Kim jest Maciej Bieniek?

Były wicewojewoda wielkopolski jest absolwentem Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie. Po zakończeniu studiów w 2006 roku pracował w Stanach Zjednoczonych.

Maciej Bieniek pracował także jako wychowawca w Zakładzie Karnym we Wronkach.

W działalność samorządową zaangażował się już w 2010 roku. Wówczas objął funkcję burmistrza Obrzycka. Uzyskał reelekcję w 2014 i 2018 roku.

Już po 2018 roku zaangażował się w budowanie struktur Porozumienia Jarosława Gowina. Objął stery w poznańskim oddziale partii. Tytuł wicewojewody uzyskał 24 stycznia 2020 roku.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: Facebok/Maciej Bieniek