wtv.pl > Polska > 28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2023 14:31

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie

Z jeziora w Boszkowie wyłowiono ciało mężczyzny
(zdjęcie ilustracyjne) East News

W piątek późnym wieczorem zgłoszono, że w jeziorze w Boszkowie (woj. wielkopolskie) mógł utonąć mężczyzna. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny.

W piątek wieczorem trzy osoby postanowiły wykąpać się w jeziorze dominickim. Niestety jeden z nich, 28-letni mężczyzna, nigdy nie wyszedł na brzeg.

Przez ponad godzinę trwały poszukiwania młodego mężczyzny. Na miejsce zgłoszenia wysłano specjalistyczną grupę nurkową.

Poszukiwania nad jeziorem w Boszkowie

Portal „Kościan na sygnale” podaje, że do tragicznego zdarzenia doszło na plaży w Pudełkowie. Służby zaalarmowane zostały tuż po godzinie 22.

Na miejscu zdarzenia nad jeziorem w Boszkowie pojawiła się Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z PSP w Kościanie.

Oprócz tego w akcję poszukiwawcza młodego mężczyzny zaangażowano również strażaków z Włoszakowic oraz Leszna.

W związku z przedłużającą się akcją zdecydowano o zadysponowaniu druhów z OSP Mosina. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny.

Utopił się 28-letni mężczyzna

Po ponad godzinie od rozpoczęcia poszukiwania 28-letniego mieszkańca gminy Czempina służby wydobyły jego ciało. Przeprowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa nie przyniosła efektów.

Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Teraz prace prowadzą policjanci mający wyjaśnić okoliczności tragicznego zdarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Co roku służby apelują o rozwagę podczas wypoczywania nad wodą

W okresie letnim straż pożarna oraz policja podejmują wiele akcji nad zbiornikami wodnymi. Urlopowicze zapominają, że zaledwie chwila nieuwagi może przynieść ze sobą prawdziwą tragedię.

18 czerwca Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało, że tylko w czwartek utonęły dwie osoby. Biorąc pod uwagę, iż sezon nie rozpoczął się jeszcze w pełni, to informacje te nie zwiastują poprawy bezpieczeństwa nad wodą.

RCB przypomina, by nie kąpać się po spożyciu alkoholu. Ważne jest również, by korzystać ze strzeżonych kąpielisk, gdzie wartę pełni ratownik.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: epoznan.pl, kosciannasygnale.pl, kosian112.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News