wtv.pl > Polityka > Zmarł Michał Wojciechowski. Ceniony działacz PSL, członek Rady Naczelnej ugrupowania i sołtys
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 14.06.2022 02:02

Zmarł Michał Wojciechowski. Ceniony działacz PSL, członek Rady Naczelnej ugrupowania i sołtys

Nie żyje Leszek Faliński
JackPease Photography/flickr.com

Michał Wojciechowski nie żyje. Działacz był członkiem Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz sołtysem wsi Budy Liskowskie II. Ceniony przez lokalną społeczność, został pożegnany przez wicemarszałka województwa wielkopolskiego.

Odszedł ważny działacz PSL-u

W mediach społecznościowych wielkopolskiego PSL-u pojawiła się informacja o śmierci jednej z cenionych postaci należących do ugrupowania, Michała Wojciechowskiego.

Działacz pełnił funkcję dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu. Oprócz tego był prezesem Zarządu Gminnego PSL w Liskowie, a także członkiem Rady Naczelnej PSL.

Dodatkowo zajmował również posadę sołtysa wsi Budy Liskowskie II.

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski we wpisie na Facebooku pożegnał Wojciechowskiego, którego nazwał "przyjacielem" i "wybitną postacią".

Nikt nie jest w stanie zapełnić pustki po nim! - stwierdził polityk - Dziękuję za wszystko i spoczywaj w pokoju przyjacielu! - dodał.

Wbrew przeciwnościom losu

Za swoją działalność Michał Wojciechowski otrzymywał liczne wyróżnienia, został uznany Zasłużonym dla Powiatu Kaliskiego oraz uhonorowany odznaką za zasługi dla województwa wielkopolskiego.

Trudności natury zdrowotnej (od dziecka cierpiał na zapalenie stawów) nie przeszkodziły mu w aktywności i działaniach na rzecz społeczności i regionu.

Odszedł w wieku 36 lat.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: interia.pl, facebook.com, wtv.pl