wtv.pl > Polska > Chłopiec wjechał rowerem pod koła ciężarówki. Cudem nie odniósł poważnych obrażeń
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:55

Chłopiec wjechał rowerem pod koła ciężarówki. Cudem nie odniósł poważnych obrażeń

11-letni chłopiec wjechał wprost pod koła ciężarówki
OSP Szydłowo

Dramatyczny wypadek w Wielkopolsce. Przejście dla pieszych mogło zamienić się w miejsce zgonu. Jedynie przypadek sprawił, że 11-letni chłopiec nie zmarł pod kołami ciężarówki.

W piątek po południu życie w tragiczny sposób mogło się zakończyć życie 11-latka z Wielkopolski. Chłopiec jechał na rowerze.

Około godziny 17:30 służby otrzymały zgłoszenie na temat wypadku na pasach dla pieszych. Do zdarzenia doszło we wsi Szydłowo w powiecie pilskim w woj. wielkopolskim.

Wielkopolska: 11-latek pod kołami ciężarówki

Trzy zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie wysłane zostały na pomoc 11-letniemu chłopcu. Znalazł się pod kołami wielotonowego pojazdu.

- Młody rowerzysta w wieku około 11 lat, wjechał rowerem na przejście dla pieszych wprost pod koła samochodu ciężarowego - przekazało OSP Szydłowiec biorące udział w piątkowej akcji ratowniczej.

Dokładnie okoliczności będą jeszcze wyjaśniane. Należy jednak zaznaczyć, że rowerzyści nie mogą przejeżdżać przez przejścia dla pieszych.

W przypadku, gdy brakuje drogi rowerowej, konieczne jest zejście z pojazdu i przeprowadzenie go. Opis zdarzenia zamieszczony przez OSP Szydłowiec wskazuje, że 11-latek tak nie zrobił.

Zniszczeniu uległ rower, ale chłopiec przeżył

Jedynie przypadek sprawił, że chłopiec jadący rowerem nie zginął. W czasie zderzenia z samochodem ciężarowym bardzo często szans nie mają samochody osobowe, a co dopiero rowerzysta.

Sierż. Wojciech Zeszot z policji w Pile w rozmowie z lokalnym portalem pilanaszemiasto.pl potwierdził, że 11-letnie dziecko nie odniosło w tym przypadku obrażeń zagrażającym życiu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Najprawdopodobniej zabrakło rozwagi

W życie weszły nowe przepisy dające pieszym pierwszeństwo na pasach, jednak regulacje prawne nie zagwarantują nam bezpieczeństwa w przypadku zdarzenia. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

Zapewne, gdyby nie refleks kierowcy ciężarówki oraz prędkość pojazdu sprawa mogła nie zakończyć się szczęśliwie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, pilanaszemiasto.pl Zdjęcie główne: OSP Szydłowo

Powiązane