wtv.pl > Polska > Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:19

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy
(zdjęcie ilustracyjne) MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

W sobotę 12 czerwca w Czaczu w Wielkopolsce doszło do tragedii. Służby wezwane zostały do samobójcy. 27-letniego mężczyznę znalazła rodzina.

Wielkopolska: około godziny 22 we wsi Czacz w gminie Śmigiel doszło do próby samobójczej. Akcja była trudna, gdyż mężczyzna postanowił powiesić się na drzewie rosnącym nad rzeką.

Po zaalarmowaniu przez rodzinę 27-letniego mężczyzny wielkopolskie służby natychmiast zjawiły się na miejscu. Ciało zwisało na linie nad rzeką Samicą.

Dalsza częśc artykułu pod materiałem wideo.

Sobotnia tragedia w Czaczu

Według pierwszych ustaleń śledczych mieszkaniec powiatu kościańskiego targnął się na swoje życie. Policja oraz straż pożarna zaalarmowana została przez jego rodzinę.

Samobójca znaleziony został wiszący na gałęzi jednego z drzew nad rzeką. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przecięto linę wisielca.

Ciało 27-latka wpadło do rzeki Samicy. W tym momencie swoje działania podjęła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z PSP w Kościanie. Strażacy wyciągnęli mężczyznę z wody.

27-letniego mężczyzny nie udało się uratować

Po tym, jak ciało mężczyzny zostało wyłowione na brzeg Samicy, ratownicy zaczęli akcję reanimacyjną. Niestety nie przyniosła ona efektów.

Lekarz, który również przebywał na miejscu zdarzenia, stwierdził zgon 27-latka. Okoliczności zdarzenia będą teraz wyjaśniane przez śledczych.

Nie jest wiadome, co pchnęło mężczyznę do samobójstwa

Służby przekazały, iż obecnie „policja prowadzi czynności pod nadzorem prokuratury”. Konieczne jest wyjaśnienie, dlaczego 27-latek zdecydował się na tak dramatyczny krok.

Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz pomocy, możesz zgłosić się do specjalistów. Pomoc znajdziesz w Antydepresyjnym Telefonie Zaufania (22 484 88 01). Osoby młodsze wsparcia mogą szukać również Telefonie Zaufania Młodych (22 484 88 04). Osoby, które nie chcą lub nie są w stanie rozmawiać o swoich problemach, mogą napisać na adres [email protected], lub skorzystać z czatu Telefony Zaufania Młodych.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: koscian.naszemiasto.pl, WTV

Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News