wtv.pl > Polska > Poznań: na rondzie zderzyły się tramwaje. Są poszkodowani i ciężko ranni
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.06.2022 02:02

Poznań: na rondzie zderzyły się tramwaje. Są poszkodowani i ciężko ranni

Zderzenie dwóch tramwajów w Poznaniu
Twitter.com/Beata @AlertPoznan

Na rondzie Starołęka w Poznaniu doszło do zderzenia tramwajów. W wyniku wypadku ucierpniało 14 osób. W najgorszej sytuacji jest jeden z motorniczych.

W czwartek niemal w centrum Poznania doszło do wypadku tramwajowego. Niezbędna jest pomoc strażaków i pogotowia ratunkowego.

- Na chwilę obecną działania polegają na uwolnieniu motorniczego, który prowadził pojazd - powiedział dla wtv.pl st. kpt. Michał Kucierski, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu. Mężczyzna ma być zakleszczony w pojeździe i niezbędne jest użycie narzędzi hydraulicznych. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży.

Początkowo była mowa o 14 poszkodowanych, liczba urosła do 30

Poznański strażak dodaje, że ratownicy nie skupiają się już na pasażerach tramwaju - Wszystkie osoby mamy wyprowadzone. Mamy 14 poszkodowanych osób - relacjonuje dla wtv.pl st. kpt. Michał Kucierski.

Policja przekazuje jednak inne dane. Pierwsze ustalenia straży pożarnej okazały się niedoszacowane. Poszkodowanych w wyniku zderzenia tramwajów w Poznaniu jest już 30. Obrażenia odniesione przez rannych są lekkie, w niektórych przypadkach mowa o ciężko rannych.

- Na miejscu jest śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - dodał rzecznik KM PSP w Poznaniu. Ciężko rannych w wyniku wypadku jest 6 osób. Wszystkie transportowane są do szpitala.

Na razie nie jest wiadome, dlaczego doszło do tak poważnego wypadku. Okoliczności zdarzenia będą badane, dopiero gdy wszyscy poszkodowani otrzymają niezbędną pomoc.

Poznańskie MPK informuje o utrudnieniach

Wypadek na popularnej tramwajowej trasie niesie ze sobą utrudnienia dla sporej części miasta. MPK Poznań już teraz informuje o objazdach.

Osoby kursujące liniami 1, 7, 12 oraz 11 muszą na bieżąco śledzić komunikaty. To właśnie te linie zmieniają trasy swoich kursów.

Do zderzenia doszło jeszcze przed godziną 12

Jak informuje poznańska straż pożarna, do wypadku na rondzie Starołęka doszło około godziny 11:45. Nadal trwa jednak praca służb.

Nie wiadomo, jak długo potrwać mogą utrudnienia. Nie jest wiadome również, w jakim stanie znajduje się motorniczy, którego trzeba wycinać z tramwaju.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: Twitter.com/Beata @AlertPoznan