wtv.pl > Polska > Wielkopolskie: Kobieta napisała SMS, że popełni samobójstwo. Po przybyciu na miejsce służb, okazało się, że nie ma jej w domu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:55

Wielkopolskie: Kobieta napisała SMS, że popełni samobójstwo. Po przybyciu na miejsce służb, okazało się, że nie ma jej w domu

nieudany żart
marcino/pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Policja z Sierakowa (woj. wielkopolskie) otrzymała zgłoszenie o planowanym samobójstwie 21-latki. Po przybyciu na miejsce okazało się, że kobieta jedynie żartowała, ale po przeszukaniu mieszkania funkcjonariusze natrafili na ciekawe znalezisko...

"Żart" zakończył się nieoczekiwanym finałem.

SMS o próbie samobójczej

Do sytuacji doszło pierwszego lipca w okolicach Sierakowa. Policja z Międzychodu została poinformowana o niepokojącej wiadomości SMS. Znajomy 21-letniej kobiety przekazał, że jego przyjaciółka napisała mu, że planuje samobójstwo.

W tych okolicznościach, natychmiastowo zawiadomieni zostali funkcjonariusze z Sierakowa, którzy niezwłocznie wybrali się do miejsca zamieszkania potencjalnej desperatki.

Nikt nie odpowiadał na pukanie i prośbę o otwarcie, służby zadecydowały więc o wejściu przez jedne z otwartych drzwi budynku i przeszukanie mieszkania. Okazało się, że 21-latki... nie ma w domu.

Podczas działań mających na celu odnalezienie kobiety w mieszkaniu policjanci natrafili jednak na ciekawe znalezisko - 80 g marihuany i 12 g amfetaminy.

Samobójczy żart

Po jakimś czasie przed budynkiem domu 21-latki pojawiło się kilka osób, z samą zainteresowaną na czele. Kobieta tłumaczyła policji, że sms o samobójstwie był tylko żartem.

Za swoje poczucie humoru została jednak przez policję ukarana. Jeszcze większe kłopoty będą mieli jednak jej brat oraz kolega, którzy przyznali się do posiadania narkotyków znalezionych przez policję.

Obaj usłyszeli już zarzuty. Grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: miedzychod.policja.gov.pl, wtv.pl

Zdjęcie główne: nastya_gepp/pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne