wtv.pl > Polska > 33-letnia kobieta porażona prądem w czasie gotowania obiadu. Do przebicia doszło w kuchence indukcyjnej
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:18

33-letnia kobieta porażona prądem w czasie gotowania obiadu. Do przebicia doszło w kuchence indukcyjnej

33-letnia kobieta została porażona prądem z płyty indukcyjnej
(zdjęcie ilustracyjne) AGENCJA SE/East News

Codzienne zajęcie, jakim jest gotowanie posiłku, okazało się dla kobiety śmiertelnym zagrożeniem. 33-latka z Domachowa (woj. wielkopolskie) została porażona prądem z płyty indukcyjnej.

Urządzenie, które znajduje się w dużej ilości polskich domów, realnie zagroziło życiu 33-letniej mieszkanki Domachowa w gminie Krobia. Kobieta chciała ugotować jedzenie, jednak na miejsce konieczne było wezwanie służb.

Opis sytuacji jest wstrząsający. Nieprzytomną kobietę znalazła rodzina. To właśnie najbliżsi zaalarmowali straż pożarną.

Wielkopolska: 33-latka porażona prądem z płyty indukcyjnej

O sprawie jako pierwsi poinformowali dziennikarze z lokalnego portalu elka.pl. Przekazali, że na miejsce zadysponowano straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe.

W momencie zgłoszenia kobieta pozostawała nieprzytomna. - Otrzymaliśmy informacje, że doszło do nagłego zatrzymania krążenia u kobiety - przekazał asp. Bartłomiej Gościniak KP PSP w Gostyniu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia szybko ustalono, że 33-latkę prądem poraziła płyta indukcyjna zamontowana w domu. Potwierdza to asp. Bartłomiej Gościniak.

Kobieta przetransportowana została do szpitala

Zanim służby dotarły na miejsce 33-latka z Domachowa, odzyskała świadomość. Wydawało się, że sytuacja nie zagroziła jej życiu.

Porażenie prądem potrafi być jednak groźne głównie dla organów wewnętrznych, więc załoga karetki pogotowia zadecydowała o przewiezieniu kobiety do szpitala. Kobieta samodzielnie weszła do karetki.

W placówce przeprowadzona zostanie obserwacja oraz badania wykluczające komplikacje po porażeniu prądem z płyty indukcyjnej.

Urządzenie nie może być dalej użytkowane

Wiadomo, że urządzenie zostało określone przez obecnych na miejscu strażaków jako niezdatne do użycia.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: elka.pl, epoznan.pl Zdjęcie główe: (zdjęcie ilustracyjne) AGENCJA SE/East News