wtv.pl
W Poznaniu doszło do oberwania chmury

(zdjęcie ilustracyjne) PIOTR PIWOWARSKI/East News

Gigantyczna ulewa w Poznaniu. Woda płynie po ulicach

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Kolejnym punktem na mapie, gdzie doszło do silnych opadów i burzy jest Poznań. W stolicy Wielkopolski w kilka chwil pojawiło się mnóstwo wody. - Mamy blisko 100 interwencji, nie wiemy, w co ręce włożyć. Całe miasto jeździ, cały Poznań jeździ, likwiduje skutki ulewnego deszczu - przekazuje wtv.pl rzecznik poznańskiej straży st. kpt. Michał Kucierski.

Poznań znalazł się w zasięgu silnych burz. Straż ma w związku z gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi oraz silnymi opadami deszczu mnóstwo pracy.

Rzecznik KM PSP st. kpt. Michał Kucierski wprost przyznaje, że zdarzeń jest wyjątkowo dużo. - Mamy blisko 100 interwencji, nie wiemy, w co ręce włożyć. Całe miasto jeździ, cały Poznań jeździ - mówi dla wtv.pl strażak.

Poznań: ulewa nad stolicą Wielkopolski

Podejmowane przez poznańksich strażaków działania obejmują wszystkie rodzaje akcji. Na pytanie, czy pojawiły się akcje, w których istniało zagrożenie dla mieszkańców miasta rzecznik potwierdził, że „takowe interwencje również są”.

Jest jednak jeszcze zbyt wcześnie by przekazywać dokładne liczby i dane na temat działań prowadzonych przez straż pożarną.

Poniedziałek był bardzo pracowity dla straży pożarnej

Zalane ulice, zniszczone budynki, powalone drzewa. Bilans nawałnic

CZYTAJ DALEJ

- W tym momencie wszyscy się skupiają, żeby obsłużyć jak największą ilość zdarzeń w jak najkrótszym czasie, żeby ta pomoc jak najszybciej dotarła - informuje st. kpt. Michał Kucierski.

Zalany został plac Archidiecezji Poznańskiej

Komunikat w związku z burzą w Poznaniu wydała również Archidiecezja Poznańska. Plac przed katedrą poznańską został całkowicie zalany.

Nie przekazano jeszcze informacji, czy w wyniku tego zdarzenia ucierpiało również wnętrze świątyni. W czasie gwałtownych opadów deszczu bardzo często dochodzi do podtopień i podlań budynków, gdyż studzienki nie są w stanie nadążyć odbierać wodę, która spada w czasie burzy.

IMGW na bieżąco przekazuje informacje na temat niebezpiecznych zdarzeń

Jeszcze o godzinie 11:50 eksperci z IMGW przekazali, że na wschodzie woj. wielkopolskiego aż do Pomorza przez woj. kujawsko-pomorskie rozbudowuje się mezoskalowy system konwekcyjny.

Meteorolodzy wskazują, że zjawisko to może przynieść ze sobą ulewy do nawet 10 mm wody na każde 10 minut. Z deszczem pojawić może się również grad.

Seria burz i ulew w całym kraju

Wczoraj relacjonowaliśmy wyjątkowo gwałtowne burze w Jeleniej Górze oraz na Dolnym Śląsku. Wtorek przyniósł ze sobą kolejne niebezpieczne zjawiska.

Oberwanie chmury w Toruniu spodowodowało zalanie garażu podziemnego Atrium Copernicus. Kpt. Przemysław Baniecki KM PSP w Toruniu w rozmowie z wtv.pl poinformował, że w chwili przybycia służb na miejsce zaparkowanych było tam około 100 pojazdów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Pogoda

IMGW wydało ostrzeżenie dla czterech województw. Chodzi o poziom wody

Czytaj więcej >
JAKUB ORZECHOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Pogoda

Niebezpieczna pogoda w weekend. W wielu miejscach zagrzmi, mogą pojawić się też trąby powietrzne

Czytaj więcej >

Pogoda

Kraśnik. Ulewy i burze w powiecie, mamy najnowsze informacje

Czytaj więcej >

Pogoda

Burze na Mazurach i na Podkarpaciu. Wydano ostrzeżenia

Czytaj więcej >
Burze w nocy z piątku na sobotę zaowocowały dużymi zniszczeniami

Pogoda

Straż interweniowała ponad 5 tys. razy. Niespokojna noc z piątku na sobotę

Czytaj więcej >
Skutki burz nad Polską: podtopienia, powalone drzewa i nieustanne akcje strażaków

Pogoda

Niedziela przyniosła ze sobą kolejne burze. Powstały osuwiska, podtopione są domy, a część dróg była zupełnie nieprzejezdna

Czytaj więcej >