wtv.pl > Poznań

Poznań

wypadek s5 poznań
19.03.2022 08:50 Jedna osoba nie żyje, ekspresówka jest zablokowana. Poważny wypadek na S5

Na trasie S5 w okolicach Konarzewa pod Poznaniem doszło do tragicznego wypadku. Nie żyje jedna osoba. W związku ze zdarzeniem kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Droga została zablokowana w obu kierunkach.Do śmiertelnego wypadku doszło w okolicy godziny 4:00 na trasie S5 w kierunku Wrocławia.Według relacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zginęła jedna osoba.

Poznań
19.03.2022 08:48 Prezydent Poznania odpowiedział na protesty antyszczepionkowców

Trwają wojny samorządowców przeciwko antyszczepionkowcom - tym razem swoje oburzenie postanowił pokazać prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. W porozumieniu z innymi samorządowcami prosił rząd o wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19. Oburzyło to środowiska przeciwne temu rozwiązaniu - ci postanowili zaprotestować pod jego domem. Jacek Jaśkowiak w ostry sposób odpowiedział jednej z organizatorek protestu.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak nie chce spotykać się z niezaszczepionymi ludźmi
19.03.2022 08:47 Prezydent Poznania skomentował niezaszczepionych

Nie wszystkim może przypaść do gustu najnowsze stanowisko Jacka Jaśkowiaka. Prezydent Poznania postanowił jasno wskazać, iż osoby, które nie zaszczepią się przeciwko koronawirusowi, nie będą mogły się z nim spotykać. Wielkopolski polityk chce, by szczepienia na COVID-19 były obowiązkowe.Wtorkowa deklaracja Jacka Jaśkowiaka jasno wskazuje, po której stronie konfliktu dotyczącego szczepień znajduje się prezydent Poznania. Włodarz stolicy Wielkopolski zwrócił się do wszystkich osób, które w przyszłości będą chciały się z nim spotkać.Okazuje się, że tylko osoby, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19 będą mogły cieszyć się z osobistego spotkania z Jackiem Jaśkowiakiem. Mocne słowa padły również w stosunku do antyszczepionkowców.

W Poznaniu sędzia kazał zamilknąć kontrowersyjnemu byłemu ks. Woźnickiemu
19.03.2022 08:47 Ks. Woźnicki chciał wyproszenia homoseksualnego dziennikarza z sali rozpraw

Kolejne kontrowersje związane z ks. Woźnickim. W piątek w Poznaniu odbyła się rozprawa, gdzie stawić miał się jako świadek w sprawie. Duchowny wydalony jakiś czas temu z zakonu salezjanów i tym razem udowodnił, iż jest osobą uprzedzoną. Sędzia zdecydował o sformułowanie względem niego wyjątkowo ostrego komunikatu.Kolejne tezy oraz sformułowania głoszone przez byłego ks. Woźnickiego nie przestają szokować. W czasie wizyty w poznańskim sądzie zwrócił się on do sędziego Sławomira Szymańskiego prowadzącego sprawę z prośbą o wyproszenie z sali jednego z dziennikarzy. Powodem będącym usprawiedliwieniem takiego działania wskazanym przez ks. Woźnickiego miała być orientacja seksualna reportera. To jednak nie koniec kontrowersji wokół tej sprawy.

Potwierdzono, że nie żyje poszukiwana 19-letnia Natalia Lick
19.03.2022 08:46 Nie żyje poszukiwana 19-letnia Natalia Lick

Niestety informacje na temat poszukiwanej Natalii Lick są tragiczne. Akcja została zakończona, gdyż potwierdzono, że 19-letnia dziewczyna nie żyje. Służby działały od końca lutego, jednak nie można było ustalić, gdzie znajduje się dziewczyna. Kiedy 10 kwietnia z Warty w Poznaniu wyłowiono ciało, podejrzewano najgorsze. Badania potwierdziły przypuszczenia.Nie żyje poszukiwana od 25 lutego Natalia LickZaginięcie 19-latki zgłosił jej ojciecMłoda kobieta wyszła z mieszkania, nie zamykając go i nie zabierając ze sobą telefonu czy portfelaPotwierdzono, że wyłowione 10 kwietnia z Warty zwłoki należą do zaginionej Natalii Przez ponad miesiąc 19-letnia Natalia Lick była poszukiwana. Młoda kobieta wyszła z mieszkania, nie zabierając ze sobą dosłownie niczego.O tym, że mogło stać się coś złego, policja poinformowana została przez ojca zaginionej 19-latki. Niestety potwierdzono, że Natalia Lick nie jest już dłużej poszukiwana.

W Poznaniu przy parku Wilsona znaleziono zwłoki mężczyzny
19.03.2022 08:46 W centrum Poznania znaleziono zwłoki mężczyzny

Poprzednia noc w Poznaniu nie należała do spokojnych. Wielkopolska policja podjęła interwencję, która wymagać będzie dokładniejszego śledztwa. Przy wejściu do parku Wilsona znaleziono zwłoki mężczyzny. Przy nim leżał inny, który nie może zostać jeszcze przesłuchany. Kwestia tego, co dokładnie zaszło w Poznaniu w nocy z soboty na niedzielę, będzie teraz badane przez śledczych. Konieczne jest stwierdzenie, co było przyczyną zgonu znalezionego przez policjantów mężczyzny.Osobnym zagadnieniem jest to, czy drugi mężczyzna, leżący obok zwłok przy parku Wilsona w Poznaniu jest w jakikolwiek sposób odpowiedzialny na śmierć. Nie jest jeszcze wiadome, czy mężczyźni się znali. Na ten moment informacji w sprawie jest wyjątkowo mało. Niemniej nie umniejsza to faktu, że cała sprawa jest wyjątkowo tajemnicza.

Tragedia w Poznaniu
19.03.2022 08:43 Ksiądz odebrał sobie życie, chwilę wcześniej się wyspowiadał. Znalazła go parafianka

W jednej z poznańskich parafii doszło do samobójstwa popełnionego przez księdzaKapłan powiesił się tuż po spowiedziWciąż nieznane są przyczyny tak radykalnego kroku duchownegoNiezwykle tragiczne sceny rozegrały się w parafii św. Michała Archanioła w Poznaniu.

Sąd uznał zatrzymanie Romana Giertycha za nielegalne.
19.03.2022 08:43 Sąd podjął decyzję ws. zeszłorocznego zatrzymania Romana Giertycha. Jego prawnik ujawnia

W październiku 2020 roku doszło do zatrzymania Romana Giertycha Miano mu przedstawić zarzuty przywłaszczenia pieniędzy ze spółki PolnordSąd w Poznaniu uwzględnił zażalenie na zatrzymanie mec. Romana GiertychaCzynności podjęte wobec mecenasa uznane zostały za niezasadne i nielegalneProkuratura Regionalna w Lublinie krytycznie ustosunkowała się do decyzji sąduW połowie października ubiegłego roku doszło do zatrzymania byłego ministra edukacji, mecenasa Romana Giertycha oraz 11 innych osób pod zarzutem wyprowadzenia i przywłaszczenia około 92 mln zł ze spółki deweloperskiej Polnord. Do aresztowania doszło w przeddzień rozprawy, na której Giertych miał wystąpić jako obrońca Leszka Czarneckiego.Podczas przeszukania jego domu przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) Roman Giertych zasłabł, w związku z czym został przewieziony do szpitala. Tam usiłowano przedstawić mu zarzuty, co według prokuratury miało być "skuteczne", czemu zaprzeczają jednak obrońcy Giertycha, twierdząc, że jego stan zdrowia nie pozwalał na porozumienie się z nim.Następnie prokuratura zastosowała wobec Romana Giertycha środki zapobiegawcze, takie jak 5 mln zł poręczenia majątkowego, zawieszenie w czynnościach zawodowych, zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny i zakaz kontaktowania się z resztą podejrzanych.Jednak już w grudniu ubiegłego roku poznański sąd rejonowy uchylił te środki zapobiegawcze, wskazując na - podnoszone wcześniej przez obrońców Giertycha - nieskuteczne ogłoszenie mu zarzutów. Jednak w środę, 20 stycznia, Prokuratura Krajowa wystosowała oświadczenie w odpowiedzi na sugestie Gazety Wyborczej, że Giertych przestał być podejrzanym."Roman G. ma i nigdy nie utracił statusu podejrzanego w śledztwie dotyczącym przywłaszczenia kilkudziesięciu milionów złotych z deweloperskiej spółki giełdowej Polnord. (...) Prokurator Krajowy w publicznej wypowiedzi na podstawie art. 12 ustawy Prawo o prokuraturze, informował o ustaleniach śledztwa przeciwko Romanowi G., stwierdzając, że zgromadzony przeciwko niemu materiał dowodowy jednoznacznie wskazuje na jego winę" - czytamy w oświadczeniu.

Ogłoszono pierwszą datę Marszu Równości 2021 w Polsce
19.03.2022 08:43 Wiemy już kiedy odbędzie się Marsz Równości w Polsce w 2021 roku. Został właśnie ogłoszony

Grupa Stonewall ogłosiła pierwszy termin Marszu Równości 2021Parada równości ma przejść ulicami Poznania 3 lipca 2021 r.Wydarzenie to poprzedzać będzie Poznań Pride Week, który rozpocznie się 26 czerwca 2021 r.Oficjalnie potwierdzono pierwszą datę i miejsce Marszu Równości 2021. Poznańska Grupa Stonewall postanowiła rozpocząć luty od podzielenia się pierwszymi wiadomościami na temat planowanych w bieżącym roku działań.Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny Marsz Równości 2021 może cieszyć się sporym zainteresowaniem. W 2020 roku w związku z obostrzeniami wiele wydarzeń zostało odwołanych, a społeczeństwo coraz chętniej jasno wyraża swoje poparcie dla społeczności LGBT.

Prezenterka wyrzucona z TVP
19.03.2022 08:43 Gwiazda lokalnej TVP zwolniona z pracy po wielu latach. GW: Wszystko przez serduszko WOŚP

Prezenterka pogody w TVP Poznań została zwolniona z pracyPowodem miało być serduszko WOŚP-u, jakie pogodynka miała na sobie podczas emisji programuKonsekwencje ponieśli również inni pracownicy TVPDyrektorka poznańskiej TVP uznała zachowanie prezenterki za... promowanie konkurencyjnej stacji telewizyjnej.

Poznań
19.03.2022 08:41 Prokuratura ujawniła motywy zabicia córeczki przez Magdalenę C.

Poznań. Przy ulicy Winklera doszło do tragedii. 3-letnia Zuzia została zamordowana przy użyciu noża kuchennego. Dziennikarze Onetu ustalili, dlaczego kobieta zdecydowała się na tak dramatyczny krok.Poznań jeszcze wczoraj stał się miejscem tragedii. W ostatni wtorek w okolicach godziny 11 rano 3-latka została trzykrotnie ugodzona nożem kuchennym w serce. O sprawie pisaliśmy jeszcze kilka godzin temu, jednak dopiero teraz udało się poznać przyczyny, dla których Magdalena C. zabiła swoje dziecko. Artykuł o tytule "Nie żyje 3-letnia dziewczynka. 26-latka przyznała, że sięgnęła po nóż. Później rozegrał się koszmar" można znaleźć <<TUTAJ>>.

Poznań
19.03.2022 08:41 Nie żyje 3-letnia dziewczynka. 26-latka przyznała, że sięgnęła po nóż. Później rozegrał się koszmar

Na jaw wychodzą nowe fakty związane ze śmiercią 3-letniej dziewczynki z Poznania. Jej matka przyznała się do winy.Jak podaje Wirtualna Polska, około godziny 11 rano we wtorek 3 -letnia dziewczynka została zaatakowana nożem kuchennym przez swoją matkę.Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie próbowano udzielić jej pomocy, jednak zmarła w trakcie operacji. Według Wirtualnej Polski jeden z ciosów nożem ugodził w jej serce.26-letnia matka dziewczynki - Magdalena C. - została zatrzymana przez policję. Postawiono jej zarzut zabójstwa dziecka.- Kobieta przyznała się do winy - przekazał przywoływany przez Wirtualną Polskę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prokurator Łukasz Wawrzyniak.

Policja na zlocie w Poznaniu
19.03.2022 08:41 Policja interweniowała na nielegalnym zlocie tysięcy fanów samochodów

Policja podjęła interwencję na nielegalnym zlocie miłośników motoryzacji, jaki odbył się w podpoznańskim Swadzimiu. Oprócz radiowozów do akcji użyto także śmigłowca. Policja wystawiała mandaty i odbierała dowody rejestracyjne. Doszło również do zatrzymania osoby prowadzącej pojazd pod wpływem narkotyków.

wtv
19.03.2022 08:26 Ksiądz z Poznania wyspowiadał się, po czym odebrał sobie życie. Spowiednik opowiedział o ich ostatniej rozmowie

Do zdarzenia doszło w parafii przy ulicy Stolarskiej w Poznaniu. 60-letni ksiądz popełnił samobójstwo chwilę po spowiedziCiało duchownego odkryła jedna z parafianekSpowiednik miał nie odnotować niepokojących incydentówDo spowiedzi księdza Mariana doszło 20 stycznia. W godzinach popołudniowych Eugeniusz Guździoł otrzymał telefon z prośbą o wysłuchanie duchownego w konfesjonale. Hierarcha w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział o atmosferze, jak panowała między kapłanami.

wtv
19.03.2022 08:24 Na budynku poznańskiego ZUS-u pojawiła się podobizna Jarosława Kaczyńskiego

Jako pierwszy o zdarzeniu poinformował portal epoznan.pl.

wtv
19.03.2022 08:24 Policja szuka kierowcy, który potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia

Informacji o sprawie udzielił komisarz Maciej Święcichowski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. W rozmowie z Polsat News funkcjonariusz potwierdził, że dziecko przeżyło wypadek.

wtv
19.03.2022 08:24 "Partyjny bełkot to nie informacja". Po 30 latach powrócił na poznański mur napis ze stanu wojennego

Jak podaje TVN, poza hasłem "partyjny bełkot to nie informacja", przy ulicy Pułaskiego pojawił się napis. "Nie dla partyjnego monopolu w środkach przekazu". Slogan umieszczono w okolicy lokalnego dworca kolejowego w Poznaniu. Grudzień '81 vs luty '21Opublikowany przez Rozbrat Czwartek, 11 lutego 2021Zdjęcia z Poznania zostały udostępnione przez anarchistyczną grupę "Rozbrat".

wtv
19.03.2022 08:23 W Poznaniu powstało miejsce z darmowym wsparciem dla osób po przemocy seksualnej

Mocna – Centrum Siły i Wsparcia to projekt, dzięki któremu mieszkanki aglomeracji poznańskiej otrzymają dostęp do bezpłatnych usług psychologicznych, prawnych oraz informacyjnych, a także pierwszego kontaktu po przemocy seksualnej. Odbędą się warsztaty samoobrony, zgody w relacjach intymnych oraz asertywności WENDO, a także szkolenia dla specjalistów i specjalistek w ramach działań edukacyjnych. Niedługo powstanie także również kieszonkowa ulotka z informacjami o instytucjach pomocowych.Projekt prowadzi Fundacja Preludium, która ma doświadczenie w niesieniu pomocy psychologicznej osobom z doświadczeniem przemocy seksualnej. Instytucja pomaga szczególnie tym kobietom i ich dzieciom, które mają utrudniony dostęp do pomocy instytucjonalnej, na przykład przez bariery transportowe, językowe czy związane z niepełnosprawnościami, oraz mają trudności w samodzielnym zgłoszeniu doświadczenia przemocy seksualnej. Fundacja upowszechnia również wiedzę dotyczącą dyskryminacji ze względu na płeć, a także edukuje o tym, czym jest przemoc seksualna i jak jej przeciwdziałać. Ponadto, szkoli specjalistów i specjalistki, które pracują z osobami doświadczającymi przemocy seksualnej lub zajmują się profilaktyką antyprzemocową wśród dzieci/młodzieży. Wspiera również pracownice seksualne, które doświadczyły przemocy w trakcie wykonywania swojej pracy.Projekt jest realizowany z dotacji Programu "Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy" finansowanego z Funduszy EOG. Kolejne spotkanie - spotkanie założycielskie “Sieci na Rzecz Bezpieczniejszej Przestrzeni Publicznej” - odbędzie się 3 marca o godz. 12:00. Zapisać się na nie można w formularzu TUTAJ. Zgłoszenia do 28 lutego.

wtv
19.03.2022 08:23 Policja prosi o pomoc w znalezieniu 19-letniej dziewczyny. Natalia zostawiła otwarte mieszkanie

Jak podają funkcjonariusze policji, do zaginięcia Natalii Lick doszło 3 dni temu. Po złożeniu oficjalnego zawiadomienia w sprawie służby mundurowe rozpoczęły poszukiwania na terenie Poznania. Regionalny oddział "Gazety Wyborczej" wskazuje, że nastolatka opuściła mieszkanie w środku nocy. Policjanci z Nowego Miasta poszukują zaginionej Natalii Lick. 19-latka ostatni raz widziana była 25 lutego br....Opublikowany przez Wielkopolska Policja Niedziela, 28 lutego 2021

wtv
19.03.2022 08:23 Policjanci nie stosują się do nakazu noszenia maseczek? Sypią się kary

Policjanci ochraniający KPRM zostali przyłapani na braku maseczek, których noszenie jest od niedawna obowiązkoweDo podobnych incydentów dochodziło również w Poznaniu i Wałczu - funkcjonariusze zostali ukarani ostrzeżeniami lub grzywnąKara za brak maseczki w przestrzeni publicznej może wynieść nawet 1000 zł - mandat został nałożony już na przeszło 280 000 Polek i PolakówCzy policjanci łamiący obostrzenia narzucone przez rząd są bezkarni? Okazuje się, że coraz częściej wyciągane są wobec nich konsekwencje.

wtv
19.03.2022 08:21 Pilne zawiadomienie do prokuratury. W poznańskim szpitalu zabrakło tlenu

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, szpital sprawował opiekę nad 258 osobami, które otrzymały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. 17 z nich wymagało wsparcia w postaci respiratora. W ostatecznym rozrachunku jednostka ma zostać poszerzona do 500 miejsc. Jak początkowo twierdzono, w Poznaniu miało dojść jednak do problemu z instalacją tlenową, co wywołało ewakuację 12 pacjentów do szpitala imienia Józefa Strusia. Nikomu nie stała się krzywda.

wtv
19.03.2022 08:20 GW: Grupa młodych pracowników odeszła z poznańskiej TVP

Nie jest to dobry okres dla wizerunku TVP, kierowanej z dumą przez Jacka Kurskiego. Poznańska Gazeta Wyborcza informuje, że w tamtejszym oddziale Telewizji Polskiej doszło do sporych zmian personalnych.Aż czterech młodych dziennikarzy wielkopolskiego oddziału TVP postanowiło zmienić losy swojej ścieżki zawodowej. Nieoficjalne powody ich odejścia mają być ściśle związane ze sposobem kierowania stacją.

wtv
19.03.2022 08:19 W Poznaniu wyłowiono ciało 19-letniej kobiety. Czy to zaginiona Natalia?

Z Warty wyłowiono zwłoki należące najprawdopodobniej do kobiety - nie udało się ich jeszcze zidentyfikowaćIstnieje możliwość, że to ciało 19-letniej Natalii, która zaginęła pod koniec lutego w PoznaniuDziś odbyć ma się identyfikacja odzieży, którą miała na sobie wyłowiona osobaPolicja wciąż zbiera informacje na temat zaginionej Natalii z Poznania.

Ksiądz Woźnicki po raz kolejny wszczął awanturę w poznańskim sądzie.
19.03.2022 08:18 Ksiądz Woźnicki wdał się w awanturę w budynku sądu

W czwartkowy poranek ksiądz Woźnicki, wyrzucony ze zgromadzenia salezjanów za niesubordynację, który swą działalność przeniósł do internetu i prywatnej kaplicy, gdzie nielegalnie odprawia nabożeństwa, po raz kolejny pojawił się w poznańskim sądzie w związku ze sprawą sprzed kilku miesięcy.Przypomnijmy, że w trakcie pierwszej fali epidemii do jego mieszkania, które przekształcił w kaplicę, weszli zawiadomieni o nielegalnym zgromadzeniu policjanci. Duchowny odmówił założenia maseczki oraz pokazania dokumentów. Mundurowi siłą doprowadzili go do radiowozu.

Wielkopolska policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny
19.03.2022 08:17 Policja apeluje o pomoc w znalezieniu agresora, który pobił kobietę

Zazwyczaj policja decyduje się na skierowanie prośby do społeczeństwa w przypadku osób zaginionych. Tym razem sprawa jest jednak zupełnie inna.Poznańska policja pracuje nad rozwiązaniem sprawy brutalnego pobicia nad jeziorem Strzeszyńskim. Nieznany do tej pory mężczyzna zaatakował kobietę.

  • 1
  • 2