Ksiądz. Pixabay/István KisŹródło: Pixabay/István Kis
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 22 Stycznia 2021

Ksiądz z Poznania wyspowiadał się, po czym odebrał sobie życie. Spowiednik opowiedział o ich ostatniej rozmowie

Tuż po spowiedzi 60-letni ksiądz targnął się na swoje życie. Przykre informacje już wczoraj obiegły największe media. W sprawie pojawiły się nowe doniesienia - przekazano, jak duchowny zachowywał się podczas ostatniej rozmowy ze spowiednikiem.

  • Do zdarzenia doszło w parafii przy ulicy Stolarskiej w Poznaniu. 60-letni ksiądz popełnił samobójstwo chwilę po spowiedzi
  • Ciało duchownego odkryła jedna z parafianek
  • Spowiednik miał nie odnotować niepokojących incydentów

Do spowiedzi księdza Mariana doszło 20 stycznia. W godzinach popołudniowych Eugeniusz Guździoł otrzymał telefon z prośbą o wysłuchanie duchownego w konfesjonale. Hierarcha w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział o atmosferze, jak panowała między kapłanami. 

60-letni ksiądz popełni samobójstwo chwilę po spowiedzi. Nowe, nieoficjalne fakty w sprawie

Spowiedź przebiegała normalnie - podawał ksiądz dla "Super Expressu". Guździoł wprost zdeklarował, że nie odnotował żadnych niepokojących zachowań, sugerujących występowanie myśli samobójczych u Mariana K. - Cały czas się teraz zastanawiam, czy mogłem zrobić coś, żeby temu zapobiec - dodał.

Zgodnie z procedurą spowiadającemu się zalecono pokutę. To właśnie wtedy, w przedsionku parafii przy ulicy Stolarskiej w Poznaniu, 60-letni ksiądz popełnił samobójstwo. Ciało kapłana zostało odnalezione przez jedną z parafianek.

Wierna natychmiastowo zawiadomiła służby ratunkowe. Pilna interwencja medyków, niestety, nie przyniosła skutku.

Nagonka na Donalda Tuska w programie TVP. Nagonka na Donalda Tuska w programie TVP. "Czy on jest zdrowy na umyśle?"Czytaj dalej

Niezbędne było wezwanie lekarza, którzy potwierdził i sporządził akt zgonu.

Bliscy księdza mieli zadeklarować w rozmowie z "Super Expressem", iż zmagał się on z poważnymi problemami. Nie wiadomo, o jakie problemy konkretnie chodzi. 

Dziennikarze wskazują na także, że pogrzeb zmarłego odbędzie się 26 stycznia w Kostrzynie.

Przez wzgląd na obostrzenia sanitarno-epidemiczne cała uroczystość zostanie przeprowadzona w niezwykle skromnym charakterze.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Super Express]