wtv.pl
W Poznaniu sędzia kazał zamilknąć kontrowersyjnemu byłemu ks. Woźnickiemu

screen Twitter.com/PiotrZytnicki

Ks. Woźnicki chciał wyproszenia homoseksualnego dziennikarza z sali rozpraw

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Kolejne kontrowersje związane z ks. Woźnickim. W piątek w Poznaniu odbyła się rozprawa, gdzie stawić miał się jako świadek w sprawie. Duchowny wydalony jakiś czas temu z zakonu salezjanów i tym razem udowodnił, iż jest osobą uprzedzoną. Sędzia zdecydował o sformułowanie względem niego wyjątkowo ostrego komunikatu.

Kolejne tezy oraz sformułowania głoszone przez byłego ks. Woźnickiego nie przestają szokować. W czasie wizyty w poznańskim sądzie zwrócił się on do sędziego Sławomira Szymańskiego prowadzącego sprawę z prośbą o wyproszenie z sali jednego z dziennikarzy.

Powodem będącym usprawiedliwieniem takiego działania wskazanym przez ks. Woźnickiego miała być orientacja seksualna reportera. To jednak nie koniec kontrowersji wokół tej sprawy.

Absurd w sądzie w Poznaniu, ks. Woźnicki zmienia słowa przysięgi

Sędzia zapytał ks. Woźnickiego, czy ten złoży przysięgę. Obliguje ona do tego, by w trakcie składania zeznań mówić prawdę. Wydalony z zakonu salezjanów ekscentryczny duchowny potwierdził taką gotowość.

Jednak zwrócił się do sędziego ze stwierdzeniem, że skoro ma to robić pod „masońskim okiem” (ozdoby umieszczonej na suficie sali rozpraw), to on prosi o to, by mógł wyjąć krzyż. Sędzia na to zezwolił.

Rafał Brzozowski

Koronawirus w polskiej delegacji na Eurowizję. Co z występem Rafała Brzozowskiego?

CZYTAJ DALEJ

Współpraca nadal nie układała się jednak pomyślnie. Ks. Woźnicki zdecydował bowiem o tym, że konieczne jest zmienienie słów oficjalnej przysięgi składanej przed nim przez niezliczoną ilość świadków.

Świadek nie zdecydował się na powtarzanie słów za sędzią. — Świadomy znaczenia moich słów i odpowiedzialności przed prawem, przyrzekam uroczyście wobec Boga w trójcy jedynego i pana Jezusa obecnego na krzyżu, że będę mówił tylko szczerą prawdę — powiedział zamiast tego ks. Woźnicki w sądzie Poznaniu.

Chciał usunąć z sali dziennikarza Gazety Wyborczej

Na Twitterze pojawiło się krótkie nagranie z piątkowej rozprawy w Poznaniu. Zamieścił je dziennikarz Gazety Wyborczej Piotr Żytnicki.

To właśnie względem niego ks. Woźnicki formułował prośby do sędziego o usunięcie go z sali. Wskazywał, że powodem do podjęcia takiej decyzji jest fakt, iż jest on homoseksualistą.

Wydalony z zakonu duchowny stwierdził, iż nie ma pewności, czy Piotr Żytnicki nie ma względem niego „niecnych zamiarów”. Sędzia zareagował na to stwierdzenie wyjątkowo ostro.

Sędzia uciszył ks. Woźnickiego i zagroził mu karą

Na żądanie usunięcia dziennikarza Piotra Żytnickiego z sali z powodu jego orientacji seksualnej sędzia mający wysłuchać zeznań ks. Woźnickiego zareagował jednoznacznie. — Proszę zamilknąć! Czy ksiądz chce się narazić na karę porządkową dolegliwszą niż kara grzywny? Proszę zamilknąć! — powiedział sędzia Sławomir Szymański.

Wcześniej, w marcu, ks. Woźnicki otrzymał mandat w wysokości 100 złotych. Związane jest to z tym, iż przy wejściu do budynku sądu w Poznaniu odmówił zakrycia ust oraz nosa.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter.com @PiotrZytnicki / o2

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >