wtv.pl
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak nie chce spotykać się z niezaszczepionymi ludźmi

Jan BIELECKI/East News

Prezydent Poznania skomentował niezaszczepionych

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nie wszystkim może przypaść do gustu najnowsze stanowisko Jacka Jaśkowiaka. Prezydent Poznania postanowił jasno wskazać, iż osoby, które nie zaszczepią się przeciwko koronawirusowi, nie będą mogły się z nim spotykać. Wielkopolski polityk chce, by szczepienia na COVID-19 były obowiązkowe.

Wtorkowa deklaracja Jacka Jaśkowiaka jasno wskazuje, po której stronie konfliktu dotyczącego szczepień znajduje się prezydent Poznania. Włodarz stolicy Wielkopolski zwrócił się do wszystkich osób, które w przyszłości będą chciały się z nim spotkać.

Okazuje się, że tylko osoby, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19 będą mogły cieszyć się z osobistego spotkania z Jackiem Jaśkowiakiem. Mocne słowa padły również w stosunku do antyszczepionkowców.

Nie spotkasz się z Jackiem Jaśkowiakiem, jeśli nie jesteś zaszczepiony

Temat szczepionek oraz ich przyjmowania to obecnie trudny temat, jednak Jacek Jaśkowiak nie ma zamiaru ukrywać swojego zdania w tej sprawie. Jego opinia oraz deklaracja może nie przypaść do gustu części poznaniaków.

We wtorek Jacek Jaśkowiak odwiedził Radio Poznań. To właśnie tam powiedział, że od lipca dojedzie do sporych zmian w kontekście spotkań z nim.

Tomasz Wiater nie żyje

Nie żyje rysownik Tomasz Wiater. Współpracował z Tygodnikiem NIE

CZYTAJ DALEJ

Nie spotkam się z kimś, kto mi nie zadeklaruje, że jest zaszczepiony — przekazał Jacek Jaśkowiak. Nie znaczy to jednak, że osoby niezaszczepione zostaną pozbawione możliwości kontaktu z prezydentem Poznania.

Praca zdalna nadal zostanie opcją?

Dziennikarz prowadzący rozmowę z prezydentem dopytywał o to, co stanie się w momencie, gdy do Jacka Jaśkowiaka zgłosi się na przykład biznesmen antyszczepionkowiec chcący wejść we współpracę. Kwestia ta również została przez polityka przemyślana.

Okazuje się, że w przypadku, gdy osoba niezaszczepiona będzie chciała spotkać się z Jackiem Jaśkowiakiem, może liczyć jedynie na rozmowę poprzez Zooma. Wszystko wskazuje zatem na to, że praca zdalna nie opuści poznańskiego ratusza nawet po przygaśnięciu pandemii.

Jacek Jaśkowiak chce, by szczepienia były obowiązkowe

W czasie wywiadu dla Radia Poznań Jacek Jaśkowiak wprost mówił o tym, że jego relacje z antyszczepionkowcami nie będą najlepsze. Polityk wprost mówi o tym, że ulegną one zawieszeniu na miesiące, a nawet lata.

Prezydent Poznania jest jednym z samorządowców, którzy zdecydowali się na podpisanie listu zaadresowanego do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. W apelu do rządzących przeczytać można o konieczności ustanowienia szczepienia przeciwko koronawirusowi obowiązkowym.

Wśród sygnatariuszy listu znajduje się również prezydent Wałbrzycha. Prezydent Roman Szełemej postanowił zachęcić swoich mieszkańców do tego, by tłumnie pojawiali się w punktach szczepień. Wałbrzyszanie za szczepienie otrzymują m.in. szereg zniżek do miejsc kultury i sportowych, czy nagrody fundowane przez urząd.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródlo: Interia / Gazeta Wyborcza Wałbrzych

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >