wtv.pl
Prezenterka wyrzucona z TVP

TVP Poznań, youtube.com/Tygrys Syberyjski

Gwiazda lokalnej TVP zwolniona z pracy po wielu latach. GW: Wszystko przez serduszko WOŚP

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Widzowie TVP Poznań nie będą mogli cieszyć się dłużej antenową obecnością Patrycji Kasperczak, która zapowiadała pogodę na kanale od 20 lat. Prezenterka została zwolniona z powodu serduszka WOŚP, które nakleiła na ubranie podczas prowadzenia

  • Prezenterka pogody w TVP Poznań została zwolniona z pracy

  • Powodem miało być serduszko WOŚP-u, jakie pogodynka miała na sobie podczas emisji programu

  • Konsekwencje ponieśli również inni pracownicy TVP

Dyrektorka poznańskiej TVP uznała zachowanie prezenterki za... promowanie konkurencyjnej stacji telewizyjnej. 

TVP Poznań bez cenionej prezenterki

Patrycja Kasperczak rolę prezenterki w stacji TVP Poznań pełniła od 20 lat. Mimo zmieniającej się władzy i zawirowań politycznych, wciąż cieszyła widzów swoją obecnością na antenie, prezentując pogodę dla mieszkańców Wielkopolski. Niestety, nie będzie robiła tego dłużej. 

Wszystko za sprawą serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na które TVP wydaje się być bardzo wyczulone, odkąd władzę w kraju przejęło Prawo i Sprawiedliwość. Pogodynka pojawiła się w prowadzonym przezeń programie z naklejką promującą akcję Jurka Owsiaka, przyczepioną do odzieży. 

To wyjątkowo nie spodobało się obecnej dyrektorce TVP Poznań, Agacie Ławniczak, która zaprosiła Patrycję Kasperczak na rozmowę. W jej wyniku okazało się, że serduszko WOŚP uznawane jest przez kierowniczkę lokalnej telewizji za symbol promocji konkurencyjnej stacji TVN, która od kilku lat emituje na swojej antenie finał akcji charytatywnej. 

Według informacji podawanych przez "Gazetę Wyborczą", Agata Ławniczak miała "wpaść w szał". Konsekwencje czynu pogodynki okazały się jednak wyjątkowo dotkliwe. Mimo próśb koleżanek i kolegów oraz samej zainteresowanej, prezenterka została zwolniona z pracy

Surowe konsekwencje

Zwolnienie Patrycji Kasperczak to nie jedyny incydent w TVP Poznań, związany z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę na atenie został wyemitowany również program "Teleskop", którego twórcy wspomnieli o akcji charytatywnej Jerzego Owsiaka

Okazało się jednak, że beznamiętne i suche informacje nie zaspokoiły wymagań dyrektor Agaty Ławniczak, która sugerowała, by w materiale koniecznie zamieścić informacje o współpracy WOŚP-u ze Strajkiem Kobiet, organizacją zrzeszającą kobiety walczące o prawo do legalnej aborcji. 

Twórcy "Teleskopu" zdecydowali się jednak przedstawić materiał zgodnie ze swoim sumieniem, co jak podaje "Gazeta Wyborcza", ponownie doprowadziło do gniewu kierowniczki TVP Poznań. 

Dyrektorka zapowiedziała wyciągnięcie finansowych konsekwencji i obniżenie twórcom materiału z "Teleskopu" pensji za niedzielny dyżur. 

Agata Ławniczak pełni swoją funkcję w TVP Poznań od marca 2016 r. Wcześniej również współpracowała z państwową telewizją - za poprzednich rządów PiS pełniła funkcję kierownika redakcji programów regionalnych w lokalnym oddziale medium. 

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem nagrania z TVP3 Poznań, zamieszczonego w serwisie YouTube na kanale "Tygrys Syberyjski" - youtube.com/Tygrys Syberyjski)

Źródło: wyborcza.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >
TVP w obronie Lewicy

TV

TVP pokazuje pozytywne wobec Lewicy materiały

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP

TV

"Wiadomości" TVP znowu atakują TVN. Tym razem poszło o Obajtka

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Kamerzysta upokorzył osobę niepełnosprawną. Kazali mu m. in. wejść do kontenera na śmieci

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Fala krytyki po "Pytanie na śniadanie". Prowadzący nie mieli maseczek

Czytaj więcej >