wtv.pl > Polska > Wiemy już kiedy odbędzie się Marsz Równości w Polsce w 2021 roku. Został właśnie ogłoszony
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:43

Wiemy już kiedy odbędzie się Marsz Równości w Polsce w 2021 roku. Został właśnie ogłoszony

Ogłoszono pierwszą datę Marszu Równości 2021 w Polsce
PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS
  • Grupa Stonewall ogłosiła pierwszy termin Marszu Równości 2021

  • Parada równości ma przejść ulicami Poznania 3 lipca 2021 r.

  • Wydarzenie to poprzedzać będzie Poznań Pride Week, który rozpocznie się 26 czerwca 2021 r.

Oficjalnie potwierdzono pierwszą datę i miejsce Marszu Równości 2021. Poznańska Grupa Stonewall postanowiła rozpocząć luty od podzielenia się pierwszymi wiadomościami na temat planowanych w bieżącym roku działań.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny Marsz Równości 2021 może cieszyć się sporym zainteresowaniem. W 2020 roku w związku z obostrzeniami wiele wydarzeń zostało odwołanych, a społeczeństwo coraz chętniej jasno wyraża swoje poparcie dla społeczności LGBT.

Wiadomo już kiedy i gdzie odbędzie się jeden z Marszy Równości 2021

30 stycznia na profilu Grupy Stonewall pojawiło się ogłoszenie wskazujące pierwszą znaną lokalizacje Marszu Równości 2021. Podano bardzo okrojone informacje na temat planowanego przedsięwzięcia.

Krótki wpis poznańskiego stowarzyszenia przekazał, że Marsz Równości 2021 odbędzie się w Poznaniu. Jest to pierwsza oficjalnie podana data i miejsce tego typu wydarzenia.

Wiadomo, iż od 26 czerwca 2021 r. w Poznaniu będzie miał miejsce Pride Week. 3 lipca zaś zostanie on zwieńczony właśnie Marszem Równości. Ulicami stolicy Wielkopolski przetoczy się prawdziwa rzeka kolorowych ludzi walczących o to, by każdy mógł kochać, tak jak chce i kogo chce.

Nie jest wiadome w jakiej formie przebiegać będzie wydarzenie

Na ten moment trudno komentować to, czego oczekiwać można po wydarzeniach w nadchodzących miesiącach. Obecnie sytuacja epidemiologiczna oraz przepisy nie pozwalają na organizacje tak wielkich przedsięwzięć.

Możliwe, że Marsz Równości 2021 będzie zorganizowany na zupełnie nowych niż dotychczas zasadach, a uczestnicy będą musieli dostosować się do ogłoszonych przed organizatorów przepisów.

Na ten moment brak większych konkretów mówiących o samej formule Poznań Pride Week oraz Marszu Równości 2021 mającego odbyć się w Poznaniu 3 lipca. Szczegóły będą zapewne uzgadnianie przez organizatorów na bieżąco po tym, jak rządzący ogłaszać będą swoje kolejne decyzje w sprawie pandemii koronawirusa w Polsce.

Wiele osób nie kryje swojej radości pod postem Grupy Stonewall

Na Facebooku opublikowano kilka komentarzy odnoszących się do ogłoszenia poznańskiej Grupy Stonewall. W odniesieniu do terminu Marszu Równości 2021 w stolicy Wielkopolski wiele osób wyraża swoje zadowolenie, jednak często używa trybu przypuszczającego, który podkreśla, iż nadal masowe wydarzenia znajdują się w sferze, do której obecnie nie mamy dostępu.

Pozostaje mieć nadzieję, że szczepienia oraz odpowiedzialne zachowanie społeczeństwa sprawią, że już niedługo ponownie będziemy mogli spędzać razem czas, a wydarzenia, które ominęły nas w 2020 r., będą mogły powrócić do naszych kalendarzy.

Źródło: queer.pl 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane