wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

GW: Grupa młodych pracowników odeszła z poznańskiej TVP

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Po raz kolejny głośno robi się o oddziale TVP w stolicy Wielkopolski, Poznaniu. Tym razem pojawia się on w dyskusjach w związku z decyzją podjęta przez czterech pracowników, zaliczanych do grona młodych dziennikarzy. Oficjalnie powodem zmian miejsc

Nie jest to dobry okres dla wizerunku TVP, kierowanej z dumą przez Jacka Kurskiego. Poznańska Gazeta Wyborcza informuje, że w tamtejszym oddziale Telewizji Polskiej doszło do sporych zmian personalnych.

czterech młodych dziennikarzy wielkopolskiego oddziału TVP postanowiło zmienić losy swojej ścieżki zawodowej. Nieoficjalne powody ich odejścia mają być ściśle związane ze sposobem kierowania stacją.

Z poznańskiego TVP odchodzą dziennikarze. Jakie są powody?

Nie milkną kontrowersje związane z regionalną filią TVP w Wielkopolsce. Poprzednio związane one były z faktem „ukarania” wieloletniej dziennikarki w związku z wystąpieniem przez nią na antenie z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Teraz Gazeta Wyborcza informuje, iż część młodych dziennikarzy zatrudnionych w stacji postanowiła zakończyć swoją współpracę z TVP. Aż czterech pracowników zrezygnowało z szansy na karierę w telewizji prowadzonej przez Jacka Kurskiego.

W gronie osób, które nie są już związane z TVP, znajdują się: prezenterka Agata Wojtkowiak, reporter Mateusz Wojciechowski, reporterka oraz wydawczyni Anna Molska, oraz reporter i prezenter Bryan Kasprzyk. Troje z nich pracuje obecnie dla Superstacji, będącej własnością telewizji Polsat. Reporterka Anna Molska natomiast nadal pozostanie w TVP, jednak przenosi się do odległego od Poznania Krakowa.

Co ciekawe w mediach pojawiają się tezy, iż pracownikom w rozpoczęciu nowej ścieżki kariery pomóc miała Adrianna Borowicz, która również kiedyś była zawodowo związana z Telewizją Polską. Pracownicy, którzy opuścili szeregi regionalnego oddziału TVP, skomentowali pojawiające się doniesienia.

Dziennikarze dementują krążące plotki?

Na łamach poznańskiej Gazety Wyborczej zamieszczona została wypowiedź Bryana Kasprzyka. - Nasze decyzje podyktowane były pojawieniem się interesującej oferty pracy, która dla całej naszej trójki oznaczała możliwość dalszego rozwoju i zdobywania nowych zawodowych kompetencji.

Podkreślił on, iż wypowiada się w imieniu swoim oraz Agaty Wojtkowiak i Mateusza Wojciechowskiego. Dyrektor TVP3 nie spodziewała się zapewne takiego przebiegu wydarzeń. W kuluarach, zdaniem „GW”, reszta zatrudnionych w stacji wskazuje, iż grupa osób, która odeszła z Telewizji Polskiej, miała od dawna „mieć dość swojego miejsca pracy”.

Obecnie TVP w Poznaniu kieruje Agata Ławniczak. Znana jest ze swojego prawicowego podejścia do rzeczywistości oraz ze współpracy z wojewodą wielkopolskim, reprezentującym PiS. Gazeta Wyborcza relacjonuje, iż miała ona aspiracje do tego, by ochronić Poznań przed „lewicowym eksperymentem społecznym”.

Po pojawieniu się informacji o odejściu młodych dziennikarzy Agata Ławniczak, zdaniem „GW”, ma być nie tylko zaskoczona, ale również rozgoryczona. Nieoficjalnie mówi się bowiem o tym, że wymieniane powyżej osoby miały „mieć dość” obecnej linii prezentowanej przez TVP. Według nieoficjalnych informacji panowało przeświadczenie, iż młodzi pracownicy powinni być wdzięczni za szansę na zdobycie rozpoznawalności.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Gazeta Wyborcza / Onet

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Czy Donald Tusk jest gorliwym katolikiem? Pracownicy "Wiadomości" TVP zrobili o tym materiał

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

TV

Krzysztof Skórzyński zawieszony przez TVN24. Niespodziewane konsekwencje afery mailowej

Czytaj więcej >

TV

"Fakty" TVN. Jasny komunikat dla widzów na zakończenie wydania

Czytaj więcej >

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >