wtv.pl
Poznań

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EastNews

Prokuratura ujawniła motywy zabicia córeczki przez Magdalenę C.

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Poznań. Przy ulicy Winklera doszło do tragedii. 3-letnia Zuzia została zamordowana przy użyciu noża kuchennego. Dziennikarze Onetu ustalili, dlaczego kobieta zdecydowała się na tak dramatyczny krok.

Poznań jeszcze wczoraj stał się miejscem tragedii. W ostatni wtorek w okolicach godziny 11 rano 3-latka została trzykrotnie ugodzona nożem kuchennym w serce.

O sprawie pisaliśmy jeszcze kilka godzin temu, jednak dopiero teraz udało się poznać przyczyny, dla których Magdalena C. zabiła swoje dziecko.

Artykuł o tytule "Nie żyje 3-letnia dziewczynka. 26-latka przyznała, że sięgnęła po nóż. Później rozegrał się koszmar" można znaleźć <<TUTAJ>>.

Poznań. Nowe fakty w sprawie Magdaleny C. Dlaczego zabiła małą Zuzię?

Przypomnijmy, że tuż po zdarzeniu Zuzia trafiła pod opiekę medyków. Natychmiastowo udzielono jej pomocy przedmedycznej, a także przetransportowano do najbliższej jednostki ochrony zdrowia.

Niestety, pomimo starań ratowników oraz specjalistów, nie udało się uratować życia dziewczynki. Zgon odnotowano podczas skomplikowanej operacji.

Sprawa równolegle znalazła się w rękach funkcjonariuszy, którzy zatrzymali Magdalenę C. Nadzór nad postępowaniem w ciągu chwili przejęła prokuratura, stawiając kobiecie zarzut zamordowania dziecka.

Mowa o artykule 148 Kodeksu karnego.

Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.


Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Łukasz Wawrzyniak przekazał Wirtualnej Polsce, iż podczas zatrzymania kobieta przyznała się do winy. Deklaracja znacznie ułatwia postępowanie.

Poznań. Magdalena C. planowała samobójstwo. W ostatniej chwili wykonała telefon

Dziennikarze Onetu dotarli do przedstawicieli prokuratury, którzy podali informacje o przebiegu tragedii. Magdalena C. miała wyjaśnić, że początkowo próbowała udusić 3-letnią Zuzię. Po nóż sięgnęła, gdy nie była w stanie dopiąć swego.

Po zabiciu dziecka kobieta planowała popełnić samobójstwo. Onet deklaruje, że oskarżona popełniła przestępstwo z powodu lęku o przyszłość Zuzi, pogłębiające się problemy finansowe, a także utrzymującą się zależność w stosunku do swojej matki.

Tymczasem po zadaniu trzeciego ciosu zatrzymana nie była w stanie targnąć się na życie. Wykonała telefon do znajomego, by wyznać, do czego się posunęła.

Prokuratura wniesie o obserwacje psychiatryczną

Łukasz Wawrzyniak w rozmowie z Onetem przekazał wiadomości o złożeniu wniosku dotyczącego tymczasowego aresztowania Magdaleny C. Równolegle padła prośba o skierowanie matki na obserwację psychiatryczną.

Opinia biegłych w zakresie stanu zdrowia psychicznego, a także poczytalności oskarżonej będzie niezwykle ważnym faktem, decydującym o wysokości wyroku.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Onet/Wirtualna Polska

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >