wtv.pl
Poznań

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EastNews

Prokuratura ujawniła motywy zabicia córeczki przez Magdalenę C.

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Poznań. Przy ulicy Winklera doszło do tragedii. 3-letnia Zuzia została zamordowana przy użyciu noża kuchennego. Dziennikarze Onetu ustalili, dlaczego kobieta zdecydowała się na tak dramatyczny krok.

Poznań jeszcze wczoraj stał się miejscem tragedii. W ostatni wtorek w okolicach godziny 11 rano 3-latka została trzykrotnie ugodzona nożem kuchennym w serce.

O sprawie pisaliśmy jeszcze kilka godzin temu, jednak dopiero teraz udało się poznać przyczyny, dla których Magdalena C. zabiła swoje dziecko.

Artykuł o tytule "Nie żyje 3-letnia dziewczynka. 26-latka przyznała, że sięgnęła po nóż. Później rozegrał się koszmar" można znaleźć <<TUTAJ>>.

Poznań. Nowe fakty w sprawie Magdaleny C. Dlaczego zabiła małą Zuzię?

Przypomnijmy, że tuż po zdarzeniu Zuzia trafiła pod opiekę medyków. Natychmiastowo udzielono jej pomocy przedmedycznej, a także przetransportowano do najbliższej jednostki ochrony zdrowia.

Niestety, pomimo starań ratowników oraz specjalistów, nie udało się uratować życia dziewczynki. Zgon odnotowano podczas skomplikowanej operacji.

Książę Filip

Na co zmarł książę Filip? Opublikowano akt zgonu

CZYTAJ DALEJ

Sprawa równolegle znalazła się w rękach funkcjonariuszy, którzy zatrzymali Magdalenę C. Nadzór nad postępowaniem w ciągu chwili przejęła prokuratura, stawiając kobiecie zarzut zamordowania dziecka.

Mowa o artykule 148 Kodeksu karnego.

Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.


Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Łukasz Wawrzyniak przekazał Wirtualnej Polsce, iż podczas zatrzymania kobieta przyznała się do winy. Deklaracja znacznie ułatwia postępowanie.

Poznań. Magdalena C. planowała samobójstwo. W ostatniej chwili wykonała telefon

Dziennikarze Onetu dotarli do przedstawicieli prokuratury, którzy podali informacje o przebiegu tragedii. Magdalena C. miała wyjaśnić, że początkowo próbowała udusić 3-letnią Zuzię. Po nóż sięgnęła, gdy nie była w stanie dopiąć swego.

Po zabiciu dziecka kobieta planowała popełnić samobójstwo. Onet deklaruje, że oskarżona popełniła przestępstwo z powodu lęku o przyszłość Zuzi, pogłębiające się problemy finansowe, a także utrzymującą się zależność w stosunku do swojej matki.

Tymczasem po zadaniu trzeciego ciosu zatrzymana nie była w stanie targnąć się na życie. Wykonała telefon do znajomego, by wyznać, do czego się posunęła.

Prokuratura wniesie o obserwacje psychiatryczną

Łukasz Wawrzyniak w rozmowie z Onetem przekazał wiadomości o złożeniu wniosku dotyczącego tymczasowego aresztowania Magdaleny C. Równolegle padła prośba o skierowanie matki na obserwację psychiatryczną.

Opinia biegłych w zakresie stanu zdrowia psychicznego, a także poczytalności oskarżonej będzie niezwykle ważnym faktem, decydującym o wysokości wyroku.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Onet/Wirtualna Polska

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >