wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Na budynku poznańskiego ZUS-u pojawiła się podobizna Jarosława Kaczyńskiego

11 Lutego 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński pojawił się w Poznaniu. Konkretnie zawieszono baner z jego twarzą na budynku jednej z poznańskich siedzib ZUS. Tuż obok niej znalazł się symbol ośmiu gwiazdek nawiązujący do popularnego hasła "je**ć PiS". Nie trwało to jedna

Jako pierwszy o zdarzeniu poinformował portal epoznan.pl. 

Jarosław Kaczyński na budynku poznańskiego ZUS. Obok - osiem gwiazdek

- Podsyłam zdjęcie zrobione o 6:54 na ulicy Dąbrowskiego. Niecodzienny widok na budynku ZUS-u. Po kilku minutach transparent został zerwany z okna. Po chwili zjawiła się policja - przekazał portalowi jego czytelnik.

Wielki baner z twarzą Jarosława Kaczyńskiego i ośmioma gwiazdkami pojawił się wczesnym rankiem na budynku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Dąbrowskiego w Poznaniu. Czarny transparent zasłaniał od góry dwa piętra. 

Choć na ulicy nie było jeszcze zbyt wielu przechodniów, jeden z nich zdołał zrobić zdjęcie i przesłać je redakcji. 

Niedługo później na miejscu pojawiła się policja, która dostała się na dach budynku i zdjęła baner. Jak odpowiedziała mediom, jego zawieszenie odbyło się bez konsultacji i zgody z administratorem budynku. 

Sprawa będzie wyjaśniana. Prawdopodobnie policja skorzysta z miejskiego i wewnętrznego monitoringu ZUS. Nie wiadomo, jak właściciel baneru dostał się na dach budynku, ale prawdopodobnie musiał dostać się do jego środka. Musiał też z niego jakoś wyjść. 

Autorem baneru jest Introwertyk Poznański, który, jak podkreślił, chciał zwrócić uwagę na swój stosunek do „chorego systemu” panującego w Polsce.

Poznań miastem przeciwnym PiS

Poznań, jak większość dużych polskich miast, od lat jest bastionem Platformy Obywatelskiej. Z tej partii wywodzi się obecny prezydent, Jacek Jaśkowiak, który wciąż cieszy się dużym poparciem społecznym.

Najlepiej te różnice pokazały wybory prezydenckie w 2020 roku - w drugiej turze Rafał Trzaskowski uzyskał w tym mieście ponad 70% głosów. Również w pierwszej turze można było dostrzec dużą przewagę - Trzaskowski otrzymał wówczas 44% głosów, a Duda - 22%. 

W Poznaniu bardzo silnie działa również Strajk Kobiet - od końca października nie ustają kolejne wydarzenia z nim związane. Trwają również protesty przedsiębiorców - ostatnio głośno było w tym kontekście o branży weselnej. 

Niechęć do Jarosława Kaczyńskiego i rządów PiS jest więc w wielkomiejskiej części Wielkopolski bardzo duża. Widać to również w komentarzach pod artykułem, gdzie użytkownicy epoznan.pl i „Głosu Wielkopolskiego” gratulują odwagi twórcy baneru i zachęcają do ponownych prób jego zawieszenia. 

źródło: [epoznan.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Podobne artykuły

Polityka

Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiego

Czytaj więcej >

Polityka

Znamienne słowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. "Nie wolno ci zwątpić w wolność"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Początek końca Zjednoczonej Prawicy? Gowin nic nie wiedział o lex TVN

Czytaj więcej >

Polityka

Babcia Kasia spotkała się na światłach z Antonim Macierewiczem. Do sieci trafiło zdjęcie

Czytaj więcej >

Polityka

"Wiadomości" TVP odpowiedziały na materiał "Faktów". Padły poważne zarzuty

Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda złożył gratulacje polskim medalistom

Czytaj więcej >