wtv.pl > Niemcy

Niemcy

Niemcy, a właściwie, Republika Federacyjna Niemiec, jest położonym w zachodniej i środkowej Europie państwem federacyjnym, na które składa się 16 państw związkowych. Stolicą niemiec jest Berlin, w którym znajduje się siedziba rządu federalnego. Część pozostałych, centralnych urzędów rozrzucona jest po całym kraju. Część ministerstw znajduje się w Bonn. Choć system polityczny Niemiec oparty jest o ustawę zasadniczą, poszczególne landy posiadają własne konstytucje.

Swietłana Aleksijewicz
14.06.2022 02:02 Swietłana Aleksijewicz zatrzymana na lotnisku w Berlinie pod pretekstem wniesienia bomby. Kuriozalna sytuacja

Kuriozalna sytuacja na lotnisku w Berlinie. Białoruska noblistka, Swietłana Aleksijewicz, która miała polecieć z Berlina do Wrocławia, by uczestniczyć w spotkaniu autorskim, została zatrzymania pod pretekstem wniesienia na pokład samolotu bomby. Pisarka nie miała przy sobie nic, co mogłoby na to wskazywać. Przez dłuższy czas nikt nie powiedział jej nawet, co się dzieje.

Niemcy
13.06.2022 02:02 Niemcy. Koniec poszukiwań 26-letniej Bianki, ciało znaleziono w starym bunkrze

Niemcy. 21 lipca odnaleziono ciało 26-letniej Bianki S. Zmarła była poszukiwana przez 6 dni. Ciało odnaleziono w starym bunkrze w Oranienburgu. Osierociła 5-letniego synka. W godzinach popołudniowych portal bz-berlin.de podał informacje o tragicznym finale poszukiwań 26-letniej Bianki S. Kobieta po raz ostatni była widziana na dworcu kolejowym w Oranienburgu.

Nie żyje Józef Pawliczek
19.03.2022 09:20 Organizował pomoc dla Polaków w stanie wojennym. Biskup poinformował o jego śmierci. Nie żyje Józef Pawliczek

Biskup płocki Piotr Libera poinformował w mediach społecznościowych o śmierci byłego dyrektora Caritas Niemcy Józefa Pawliczka. Działacz zajmował się m.in. dostarczaniem pomocy materialnej do Polski podczas stanu wojennego. Józef Pawliczek pracował w niemieckim Caritasie przez 28 lat. Nie żyje Józef Pawliczek Józef Pawliczek zmarł 3 czerwca w godzinach porannych.Przez wiele lat był dyrektorem Caritas Niemcy. Z organizacją charytatywną związany był od 1967 r. Podczas pracy w fundacji przyczynił się do przesyłania pomocy materialnej dla potrzebujących Polaków w czasie trwania stanu wojennego. 28 lat później zaangażował się w swoje własne dzieło - Wspólnotę Pomocy dla Chorych i Niepełnosprawnych w Polsce. Zajmowała się ona organizacją sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Ściśle współpracowała z Caritas Polska. Od 2011 r. Józef Pawliczek piastował funkcję prezesa założonej przez siebie fundacji. Mieszkał w Fryburgu Bryzgowijskim (Badenia-Wirtembergia). "Człowiek głębokiej wiary"O śmierci działacza charytatywnego powiadomił na Twitterze biskup płocki Piotr Libera. Odszedł człowiek głębokiej wiary, kochający Boga i bliźniego - napisał w mediach społecznościowych hierarcha - Jezu, przyjmij go do grona zbawionych - dodał. Dziś rano zmarł Józef Pawliczek z Freiburga. Były dyrektor Caritas Niemcy.Organizator pomocy materialnej w stanie wojennym do Polski i pomocy osobom niepełnosprawnym w diecezjach.Odszedł człowiek głębokiej wiary, kochający Boga i bliźniego.Jezu, przyjmij go do grona zbawionych🙏 pic.twitter.com/Q5ASLrUfCI— Bp Piotr Libera (@PiotrLibera) June 3, 2021 Duchowny zamieścił również pamiątkową fotografię, na której zobaczyć możemy Józefa Pawliczka podczas audiencji u papieża Jana Pawła II. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Ksiądz Isakowicz-Zaleski dla WTV: Kościół niszczy system oblężonej twierdzy, wyniesiony jeszcze z komunyJaś Kapela o hipokryzji polskiego Kościoła. Czy Chrystus mógł być wegetarianinem?Boże Ciało. Procesje odbyły się mimo pandemiiŹródło: twitter.com, interia.pl, radio.opole.pl

ambasador niemiec - powstanie warszawskie
19.03.2022 09:17 Niemieckie ambasady opuszczają flagi do połowy. "Znak głębokiego bólu i wstydu"

Z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego ambasador Niemiec w Polsce zdecydował o opuszczeniu do połowy masztów flag niemieckich przedstawicielstw w naszym kraju. – To znak głębokiego bólu i wstydu – przekazał Arndt Freytag von Loringhoven.Wobec przypadającej dziś 77. rocznicy wydarzeń z 1 sierpnia 1944 roku na ważny gest zdecydowała się ambasada Niemiec w Polsce.– Dziś flagi niemieckich przedstawicielstw w Polsce opuszczone są do połowy masztów – poinformował na Twitterze ambasador Arndt Freytag von Loringhoven.

Igrzyska
19.03.2022 09:17 Niemiecka trenerka uderzyła konia pięścią w trakcie zawodów. Została wykluczona z igrzysk

Skandal podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Wierzchowiec Annicki Schleu w trakcie skoków przez przeszkody wystraszył się i nie chciał współpracować. Zdyscyplinować go postanowiła trenerka Schleu, Kim Raisner, która uderzyła konia pięścią. Została za swoje karygodne zachowanie wykluczona z igrzysk. Wylosowany dla Schleu koń sprawiał problemy już w czasie rozgrzewki.

21-letni Paweł Czapla poszukiwany przez niemiecką policję w związku z wypadkiem w Trewirze
19.03.2022 09:15 Europejski nakaz aresztowania za 21-letnim Polakiem. Paweł Czapla podejrzewany jest o potrącenie pieszego w Niemczech

Niemiecka policja wydała europejski nakaz aresztowania za 21-letnim Pawłem Czaplą. Polak 31 lipca ścigał się swoim audi a6 w Trewirze. Podejrzewany jest o potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna uderzony przez auto znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym.Potrącenie i ucieczka z miejsca wypadku. To podejrzenia, jakie w kierunku do 21-letniego Polaka kieruje niemiecka policja. W sobotę 31 lipca Paweł Czapla miał brać udział w nielegalnym wyścigu ulicznym. Funkcjonariusze podają, że około godziny 21:25 audi a6 potrąciło pieszego przechodzącego przez jezdnię. Za kierownicą siedzieć miał właśnie 21-latek z Polski.

Niemcy
19.03.2022 09:13 Niemcy. Mężczyzna wziął troje zakładników w autobusie. Zamknięto autostradę

Niemcy. Niespodziewane i straszliwe sceny w autokarze jadącym po autostradzie A9 w Niemczech. Jak donoszą media, napastnik wziął trzech zakładników. Policja zamknęła przejazd autostradą, ale nie tłumaczy powodu swoich działań. Do zdarzenia doszło w południowych Niemczech, między Hilpoltstein a Greding, jak podał "Bild". TVP Info poinformowało, że pasażerowie mieli zostać wypuszczeni.

Koniec wyborów w Niemczech
19.03.2022 09:11 Zamknięto lokale wyborcze w Niemczech. Exit poll: nie ma jednoznacznego zwycięzcy

Właśnie zamknięto lokale wyborcze w Niemczech. Wyniki exit poll nie wskazują, kto wygrał wybory i będzie mógł wyznaczyć następcę Angeli Merkel.Kto wygrał wybory do niemieckiego Bundestagu? Na ten moment nie jest to wiadome. Wyniki exit poll nie wskazały zwycięzcy i konieczne jest czekanie na zliczenie głosów.

Andrzej Duda przypomniał zbrodnię Nazistów na siostrach zakonnych
19.03.2022 09:07 Andrzej Duda niespodziewanie wspomina zbrodnię nazistów na siostrach szarytkach

W poniedziałek rano prezydent Andrzej Duda opublikował wpis w języku angielskim. - Nie chcemy wiele, tylko prawdę... - napisał na koniec wpisu. Polityk mówi o cierpieniach Polaków i przypomniał tragiczne wydarzenie z sierpnia 1944 roku.Zastanawiający wpis Andrzeja Dudy pojawił się tuż po godzinie 9 rano w poniedziałek 6 września.- Nie ma drugiego narodu, który tak bardzo cierpiał za pomoc Żydom - napisał prezydent.

angela merkel - andrzej duda
19.03.2022 09:06 Kanclerz Angela Merkel odwiedzi Warszawę. Spotka się z Dudą

Angela Merkel przybędzie do Polski w sobotę 11 września. Kanclerz Niemiec ma spotkać się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą. Informację potwierdziła zastępczyni rzecznika rządu RFN Ulrike Demmer.Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, oprócz spotkania z Andrzejem Dudą szefowa niemieckiego rządu ma ponadto przeprowadzić rozmowę z premierem Mateuszem Morawieckim.

Niemcy
19.03.2022 09:04 Nowy sondaż przed wyborami w Niemczech. Nieoczekiwany zwycięzca

Niemcy. Najnowszy sondaż na niedługo przed wyborami dla niektórych może być szokujący. Po silnej ofensywie Zielonych na wiosnę, spadli oni na trzecie miejsce. Walka toczy się jednak między partiami rządzącymi, CDU i SPD. Ta druga po raz pierwszy od dawna objęła w sondażach prowadzenie. Czy to czas na przerwanie hegemonii Angeli Merkel?

Niemiecka pielęgniarka zamiast szczepionki przeciwko COVID-19 wstrzykiwała pacjentom sól fizjologiczną
19.03.2022 08:59 Antyszczepionkowa pielęgniarka z Niemiec wstrzykiwała pacjentom sól fizjologiczną

Zamiast szczepionki pielęgniarka wstrzykiwała sól fizjologiczną. Szczepienia przeciwko koronawirusowi w jednym z punktów w Dolnej Saksonii nie poszły zgodnie z planem. Nawet 8 tys. osób mogło zostać oszukanych przez antyszczepionkową pielęgniarkę.Nowe informacje w sprawie antyszczepionkowej pielęgniarki z Dolnej Saksonii. W kwietniu kobieta postanowiła sabotować program szczepień przeciwko koronawirusowi.Skandaliczne zachowanie pielęgniarki, która ślubowała pomagać i nieść pomoc. Jej osobiste poglądy sprawiły, że osoby chcące zaszczepić się przeciwko COVID-19 nie otrzymały właściwego preparatu.

Poniemiecki bunkier
19.03.2022 08:58 Niemcy. Podejrzany o zabójstwo 26-letniej kobiety zatrzymany. Ciało znaleziono w nazistowskim bunkrze

Podejrzany o zabójstwo 26-letniej Niemki, której porzucone ciało znaleziono na terenie dawnego nazistowskiego bunkra nieopodal Berlina, został aresztowany. Mężczyzna to były chłopak zmarłej. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Ciało w hitlerowskim bunkrze Zaginięciem 26-letniej kobiety żyły w ostatnim czasie całe Niemcy. Ostatni raz Bianca S. widziana była 15 lipca na dworcu w Oranienburgu. To właśnie tam jej obecność zarejestrowały kamery monitoringu. Później ślad po kobiecie zaginął. Rodzina oraz przyjaciele Niemki na własną rękę rozpoczęli poszukiwania. Gdy po dwóch dniach nie udało jej się znaleźć, zgłosili sprawę na policję. Trwała wzmożona akcja poszukiwawcza, która ostatecznie zakończyła się 20 lipca, gdy robotnicy natrafili na porzucone ciało zaginionej, w nazistowskim bunkrze z czasów II wojny światowej w lesie pod Oranienburgiem. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok, która wyraźnie wskazała na udział w śmierci osoby trzeciej, rozpoczęto poszukiwania mordercy. Niespodziewany oprawca?W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że za zabójstwo 26-letniej Bianki odpowiada jej były chłopak. We wtorek sąd wydał nakaz zatrzymania 29-letniego podejrzanego, który niezwłocznie został doprowadzony do aresztu. Śledczy nie podejrzewają, by w zbrodni miał pomóc mu ktoś jeszcze. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny. Kobieta osierociła 5-letniego chłopca. Przed bunkrem pod Oranienburgiem Niemcy składają kwiaty oraz zapalają znicze. Obecnie śledczy poszukują świadków, którzy mogliby udzielić dodatkowych informacji na temat okoliczności morderstwa. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Podejrzani o zabójstwo w ogródku działkowym w Pleszewie usłyszeli zarzuty. Dwóm z nich grozi dożywocieNiemcy będą wymagali testów od niezaszczepionych podróżnych. Nowe zasady od 1 sierpniaCo dzieje się z 13-latkiem, który uciekł przed Jackiem Jaworkiem? Najnowsze informacje w sprawieŹródło: interia.pl, wtv.pl Zdjęcie: Morten Jensen/flickr.com - zdjęcie ilustracyjne

Kierownik budowy
19.03.2022 08:58 Kierownik budowy nie dostał wypłaty. Zniszczył świeżo wybudowany apartamentowiec

Internet obiegł materiał, na którym uchwycono, jak koparka niszczy nowopowstały apartamentowiec. Zniszczeń dokonał kierownik budowy, który od dawna upominał się o wypłatę. Straty sięgają pół miliona euro.Do osobliwego zdarzenia na terenie luksusowego osiedla z apartamentowcami doszło w Niemczech, na terenie Badenii-Wirtembergii – ustalił portal o2.pl.Nagranie, na którym operator koparki niszczy świeżo postawiony budynek, burzy balkony, okna i fasadę, natychmiast obiegło media społecznościowe.Blumberg Schwarzwald-Baar KreisArbeiter geht Riot und zerlegt Neubau mit Bagger pic.twitter.com/aElQwBA7tb— LONE! (@LONE81) July 28, 2021

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 08:57 Wygrała w Lotto 33 mln euro. Dowiedziała się po 6 tygodniach

Lotto może odmienić życie gracza, pod warunkiem że jest świadomy wygranej. Mieszkanka Bawarii wygrała w loterii równowartość 150 mln zł. Jednak przez sześć tygodni zupełnie nie wiedziała, że los się do niej uśmiechnął.

JAKUB ORZECHOWSKI / SE /East News
19.03.2022 08:57 Niemcy będą wymagali testów od niezaszczepionych podróżnych. Nowe zasady od 1 sierpnia

Niemcy chcą uchronić się przed dotkliwą czwartą falą pandemii i rozważają zaostrzenie zasad na granicach. Niezaszczepieni podróżni będą musieli okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Tymczasem Wielka Brytania planuje złagodzić graniczne restrykcje.

ROBERTO PFEIL/AFP/East News
19.03.2022 08:57 Wielki wybuch w niemieckich zakładach przemysłowych. Służby mówią o ekstremalnym zagrożeniu

Niemcy. Tuż przed południem na terenach przemysłowych w Leverkusen doszło do eksplozji. Kłęby czarnego dymu unoszą się nad miastem. Służby mówią “ekstremalnym niebezpieczeństwie”.

A4
19.03.2022 08:53 Atak nożownika w Niemczech. Sprawca poszukiwany przy użyciu śmigłowca

W niemieckim mieście Erfurt w centralnej części kraju doszło do ataku nożownika. Ranne zostały przynajmniej dwie osoby. Trwa obława, a do poszukiwań napastnika wykorzystywany jest śmigłowiec.Do zdarzenia doszło w okolicy godziny 6 w południowo-wschodniej części miasta. Według wstępnych ustaleń nieznany napastnik zaatakował nożem przechodniów.Mężczyzna ranił przynajmniej dwie osoby, a następnie uciekł. W wyniku poniesionych obrażeń do szpitala trafili 45- i 68-latek.

Niemcy
19.03.2022 08:53 Niemcy. Silne ulewy, zalało centrum szczepień. Grad wielkości piłek

Gigantyczna burza z gradem zalała nie tylko Małopolskę, ale także południowo-zachodnie rejony Niemiec. W mediach społecznościowych udostępniono porażające materiały. Aż 5 osób odniosło obrażenia. Jeszcze w czwartek, po południu pisaliśmy o trąbach powietrznych, które uszkodziły aż 15 budynków na terenie powiatu nowosądeckiego.Równolegle żywioł doświadczył mieszkańców południowo-zachodnich terenów Niemiec. Jak podaje PAP, w Tybindze doszło do zalania jednego z centrów szczepień.

niemcy autobus
19.03.2022 08:49 Kontrowersyjna reklama w Niemczech, naigrywają się z Polaków. Internauci żądają reakcji polskiego MSZ

Zdjęcie autobusu komunikacji miejskiej w jednym z miast w Niemczech wywołało burzę w sieci. Umieszczono na nim bowiem reklamę firmy zajmującej się zatrudnianiem opiekunów dla seniorów. Całość okraszono hasłem "Nowa Polka babci".Fotografię przedstawiającą polską opiekunkę w towarzystwie niemieckiej seniorki opublikował dziennikarz portalu wpolityce.pl Piotr Cywiński. Tak aryjska, wyższa rasa reklamuje opiekunki dla starszych z Polski: "Nowa Polka babci"... pic.twitter.com/woNolvCnhj— Piotr Cywiński (@Piotr__Cywinski) May 30, 2021 Wpis natychmiast wywołał ogromne zainteresowanie użytkowników Twittera. Nieznaczna część komentujących wskazywała, że jest to wyraz docenienia profesjonalizmu Polek za granicą. Inni oceniali jednak, że reklamę należy uznać za przykład rasizmu.To jest typowy przykład niemieckiego rasizmu.— Pan Raz Putin (@Pit64100077) May 30, 2021

samolot ryanair
19.03.2022 08:49 Alarm bombowy na pokładzie samolotu Ryanaira, leciał do Polski. Znane są już szczegóły sprawy

Samolot linii Ryanair, lecący z Dublina do Krakowa, wylądował awaryjnie na lotnisku w Berlinie. Powodem decyzji była anonimowa informacja o podłożonej bombie.Maszyna lecąca z Irlandii do Polski, na pokładzie której znajdowało się 160 pasażerów, niespodziewanie wylądowała na lotnisku Berlin-Brandenburg, podaje internetowy serwis radia RMF FM.Po zgłoszeniu prośby o awaryjne lądowanie samolot spółki Ryanair błyskawicznie uzyskał pozwolenie na lądowanie na południu Niemiec, podaje cytowana przez portal rzeczniczka wspomnianego lotniska.

Monika Olejnik ofiarą hejtu
19.03.2022 08:48 Fatalnie potraktowano Monikę Olejnik i to niewybrednymi słowami

Monika Olejnik padła ofiarą hejtu, gdy zdecydowała się na złożenie gratulacji na Facebooku Robertowi Lewandowskiemu z okazji pobicia przez niego rekordu Gerarda Mullera. Internauci byli dla niej bezlitośni. Monika Olejnik była z pewnością zdziwiona reakcją internautów. Hejt na Monikę OlejnikMówi się, że sukcesy Polaków w sporcie skutecznie łączą nasz naród i sprawiają, że jednoczymy się, by wspólnie cieszyć się ze zwycięstw naszych rodaków. Okazuje się jednak, że bywa zupełnie inaczej. Przekonać mogła się o tym Monika Olejnik, która mając dobre intencje, postanowiła złożyć gratulacje jednemu z najlepszych polskich piłkarzy wszechczasów, Robertowi Lewandowskiemu. Pochodzący z Warszawy sportowiec przeszedł do historii pobijając rekord należący wcześniej do Gerda Mullera. W przeciągu jednego sezonu Bundesligi udało mu się strzelić aż 41 bramek. Od 50 lat nikt nie zbliżył się do tej liczby. Nic dziwnego, że na Facebooku Roberta Lewandowskiego wprost zaroiło się od pochwalnych komentarzy z gratulacjami płynącymi ze wszystkich stron świata. Dumni byli oczywiście przede wszystkim Polacy. Skandaliczne słowa pod adresem dziennikarki Znana przede wszystkim z prowadzenia popularnego programu publicystycznego "Kropka na i" w telewizji TVN Monika Olejnik, postanowiła dołożyć swoją cegiełkę do podziękowań i gratulacji wobec Roberta Lewandowskiego. #respect Brawo Robert Lewandowski - napisała krótko dziennikarka. Chęć wyrażenia swojego podziwu dla piłkarza Bayernu Monachium najwyraźniej wzbudziła wyjątkowo negatywne emocje wśród niektórych spośród internautów. W stronę gwiazdy TVN posypały się niewybredne komentarze. "Won!", "a kysz....", "Wypad" - to tylko niektóre z wpisów, które pojawiły się pod komentarzem Moniki Olejnik. Dziennikarka nie zdecydowała się na to, by wchodzić w polemikę z którymkolwiek z hejterów. Oprócz niej, na Facebooku Roberta Lewandowskiego wpisy z gratulacjami zamieścili m.in. Czesław Śpiewa, Kubańczyk, Gromee, czy C-Bool. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Nieoficjalne: NIK skieruje wnioski do prokuratury przeciwko Morawieckiemu, Sasinowi i DworczykowiPrezes AstraZeneki w końcu się wypowiedział. Ujawnił fakt, który wielu oburzySenator zdecydował się na odważne wyznanie. Miał dziecko z 14-latką, uważa to za historię jak z „Romea i Julii”Źródło: Se.pl, Facebook.com

Krystyna Pawłowicz - Lewandowski
19.03.2022 08:48 Krystyna Pawłowicz skomentowała w specyficzny sposób sukces Roberta Lewandowskiego

Po wczorajszym apelu do Roberta Lewandowskiego w kolejnych godzinach Krystyna Pawłowicz w osobliwy sposób skomentowała sukces polskiego napastnika, który w sobotę pobił rekord legendarnego Gerda Müllera. "Niemcy! I co?", pyta ironicznie sędzina.Po 33. kolejkach Bundesligi, na jedną rundę przed zakończeniem sezonu 2021/22, Robert Lewandowski potrzebował jednej bramki, by pobić trwający niemal 50 lat rekord Gerda Müllera. Na przełomie lat 1971/72 Niemiec strzelił 40 bramek w jednym sezonie niemieckiej ekstraklasy.Polski napastnik wyrównał osiągnięcie Müllera przed tygodniem, gdy z rzutu karnego pokonał bramkarza Freiburga. W minioną sobotę popularny Lewy stanął tym samym przed szansą pobicia legendarnego wyczynu Niemca.

wtv
19.03.2022 08:35 Dzieci w niebezpieczeństwie. Policja ostrzega przed "Strasznym Goofym", ma namawiać do odbierania sobie życia

Brandenburska policja wystosowała ostrzeżenie na swoim Facebooku. Możemy w nim przeczytać o zagrożeniu, związanym z niepokojącymi zachowaniami konta, o nazwie Jonathan Galido. Znaleźć je możemy na Twitterze, jednak funkcjonować ma przede wszystkich na WhattsAppie, Instagramie i TikToku. W przypadku dwóch ostatnich, wymienionych mediów społecznościowych, to właśnie dzieci i młodzież stanowią najszersze grono odbiorców.

wtv
19.03.2022 08:34 Rodzinna tragedia. Pradziadek upadł na niemowlę. Był pijany. Dziecko zmarło

Do sytuacji doszło w 2019 roku w Hanowerze w Niemczech. 76-letni Wolfgang T. tego dnia był całkowicie pijany. Jego niefortunny upadek spowodował śmierć prawnuka.

wtv
19.03.2022 08:33 Zatrważające doniesienia niemieckiej prokuratury. Madeline nie żyje, na co mają wskazywać dowody materialne

Szczegóły ustaleń niemieckiej prokuratury przytacza portal "Na temat". W trakcie wywiadu udzielonego portugalskiej telewizji prokurator ze zlokalizowanego w centrum kraju Brunszwiku przekazał, że śledczym udało się dotrzeć do dowodów, z których wynika, że Madeleine McCann nie żyje. W sprawie urodzonej w brytyjskim Leicester dziewczynki Scotland Yard do 2013 roku zidentyfikował niemal 200 niesprawdzonych scenariuszy jednej z najbardziej popularnych zagadek kryminalnych XXI wieku.

wtv
19.03.2022 08:29 Podpalono polskie auto w Niemczech i narysowano na nim najgorszy możliwy znak. Atak na tle narodowościowym?

Z doniesień niemieckiej policji wynika, że w Niemczech, tuż przy polskiej granicy, w nocy z poniedziałku na wtorek podpalono samochódAuto posiada polskie tablice rejestracyjneŚledczy nie wykluczają możliwości ataku na tle narodowościowymNa pojeździe wymalowano swastykęW nocy z poniedziałku na wtorek, z 7 na 8 grudnia, doszło do podpalenia szarego Audi A7. Pojazd spłonął w miejscowości Löcknitz, oddalonej zaledwie 25 kilometrów od Szczecina.Szczegóły zdarzenia za niemiecką policją przytacza internetowy serwis radia RMF FM.

wtv
19.03.2022 08:28 Pamiętacie Techno Vikinga? Okradziono go z wizerunku bez jego wiedzy. Najbardziej elektryzująca historia wszechczasów

Techno Viking to bohater jednego z najsłynniejszych memów w historiiW 2006 r. w serwisie YouTube pojawił się filmik, przedstawiający niemieckiego tancerzaKilka lat później mężczyzna postanowił pozwać autora nagrania za wykorzystanie jego wizerunkuHistoria Techno Vikinga może być przestrogą dla twórców internetowych memów.

  • 1
  • 2