wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zatrważające doniesienia niemieckiej prokuratury. Madeline nie żyje, na co mają wskazywać dowody materialne

22 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Wiadomości płynące z Niemiec mówią o stwierdzeniu śmierci Madeleine McCann. 4-letnia wówczas dziewczynka zaginęła w 2007 roku. O zabójstwo Maddie podejrzewany jest niemiecki pedofil. Miejscowa prokuratura powołuje się na dotarcie do &

Szczegóły ustaleń niemieckiej prokuratury przytacza portal "Na temat". W trakcie wywiadu udzielonego portugalskiej telewizji prokurator ze zlokalizowanego w centrum kraju Brunszwiku przekazał, że śledczym udało się dotrzeć do dowodów, z których wynika, że Madeleine McCann nie żyje. W sprawie urodzonej w brytyjskim Leicester dziewczynki Scotland Yard do 2013 roku zidentyfikował niemal 200 niesprawdzonych scenariuszy jednej z najbardziej popularnych zagadek kryminalnych XXI wieku.

Wiadomości z Niemiec. Nie żyje Madeleine McCann

– To, co uzyskaliśmy z wyników badań, nie pozwala nam sądzić inaczej. [...] Nie mamy dowodów na to, że Maddie wciąż żyje. A to, co wiemy, sugeruje, że nie żyje. Właściwie nie mamy innego pola manewru – wskazał podczas rozmowy z portugalską telewizją RTP cytowany przez Natemat.pl prokurator Hans Christian Wolter. Głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa dziewczynki pozostaje Christian Brueckner.

43-letni Niemiec jest doskonale znany miejscowym funkcjonariuszom. Mężczyznę skazywano już m.in. za pedofilię oraz napaści seksualne. Wspomniany portal zaznacza, że Brueckner odsiaduje obecnie wyrok za napaść, której dopuścił się wobec 72-letniej Amerykanki. Pedofil przebywa w więzieniu w Kolonii. W okolicach końca lipca bieżącego roku śledczy przeszukali leżącą niedaleko mieszkania Niemca działkę ogrodową w Hanowerze. Niewykluczone, że przytaczana akcja dostarczyła dowodów na śmierć Madeleine.

Niespełna 4-letnia Maddie, córka brytyjskich lekarzy, zaginęła 3 maja 2007 roku. Dziewczynka zniknęła w trakcie wakacji, na które rodzina udała się do portugalskiej miejscowości Praia da Luz, leżącej w regionie Algarve. Według zeznań rodziców Madeleine została sama w hotelowym pokoju, gdy para udała się na kolację z przyjaciółmi. Małżeństwo na zmianę miało jednak doglądać dziecka. Około godziny 22 Kate McCann miała zastać puste łóżeczko córki oraz otwarte okno prowadzące do jej pokoju. Sprawą głośnego zaginięcia Madeleine w ubiegłym roku zainteresował się m.in. Netflix, publikując serial opisujący historię.

Źrodło: Natemat.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >