wtv.pl
21-letni Paweł Czapla poszukiwany przez niemiecką policję w związku z wypadkiem w Trewirze

polizei.rlp.de

Europejski nakaz aresztowania za 21-letnim Polakiem. Paweł Czapla podejrzewany jest o potrącenie pieszego w Niemczech

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Niemiecka policja wydała europejski nakaz aresztowania za 21-letnim Pawłem Czaplą. Polak 31 lipca ścigał się swoim audi a6 w Trewirze. Podejrzewany jest o potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna uderzony przez auto znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym.

Potrącenie i ucieczka z miejsca wypadku. To podejrzenia, jakie w kierunku do 21-letniego Polaka kieruje niemiecka policja.

W sobotę 31 lipca Paweł Czapla miał brać udział w nielegalnym wyścigu ulicznym. Funkcjonariusze podają, że około godziny 21:25 audi a6 potrąciło pieszego przechodzącego przez jezdnię. Za kierownicą siedzieć miał właśnie 21-latek z Polski.

Niemcy: wypadek w Trewierze, podejrzanym Paweł Czapla

Poważnie ranny pieszy trafił do szpitala. Lekarze przekazali, że mężczyzna jest w stanie krytycznym i od końca lipca nieustannie przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Niemiecka policja wydała europejski nakaz aresztowania za Pawłem Czaplą. Dodatkowo Sąd Okręgowy w Trewirze postawił 21-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa.

Służby znalazły porzucony samochód 21-latka. Pojazd znajdował się w Trewirze w zachodnich Niemczech, jednak ktoś postarał się o jego ukrycie. Auto znalezione zostało 1 sierpnia, czyli dzień po potrąceniu pieszego.

Za 21-letnim Polakiem wydano ENA

Poszukiwany Paweł Czapla urodził się w 1999 roku w Nowej Soli w Polsce. Mierzy 189 cm i ma blond włosy oraz brązowe włosy. Jest smukłej budowy ciała. Mówi po polsku oraz po niemiecku.

Źródło: polizei.rlp.de

Prowadzący śledztwo nie wykluczają, że Pawła Czapli nie ma już na terenie Niemiec. Jeden z przyjętych scenariuszy wskazuje, że 21-latek wyjechał z kraju. - Być może do Polski, gdyż ma tam kontakty rodzinne - informuje policja z Nadrenii-Palatynatu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

W sprawie dokonano już pierwszych zatrzymań

W nielegalnym wyścigu miał brać udział nie tylko 21-letni Polak. Niemiecka policja zatrzymała 22-letniego kierowcę VW Golfa VII GT, który jechał obok audi Pawła Czapli.

Po ucieczce z miejsca zdarzenia mężczyzna wyjechał do Luksemburgu. To właśnie tam dokonano jego zatrzymania. Po ekstradycji trafił do aresztu.

Wszystkie osoby mające informacje na temat przebywania poszukiwanego Pawła Czapli proszone są o kontakt z policją kryminalną. Zgłoszeń dokonywać można telefonicznie (nr tel. 0651 9779-2480) lub poprzez e-mail (KDTrier.Hinweisaufnahme@Polizei.rlp.de). Osoby, które chcą pozostać całkowicie anonimowe, mogą korzystać ze specjalnego telefonu zaufania: 0152 2885-4968.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

  • Plan dla Chorób Rzadkich. "NFZ zacznie finansować nowe, genetyczne metody diagnostyczne"

  • Andrzej Duda podpisał ustawę. Kwestia zwierząt w służbach mundurowych została uregulowane prawnie

  • "Oficjalna informacja dzisiaj albo jutro zostanie przedstawiona". Waldemar Kraska ujawnia plany rządu dot. 3. dawki szczepionki

Źródło: polizei.rlp.de, wtv.pl, moto.pl
Zdjęcie główne: polizei.rlp.de

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Prezes AstraZeneki w końcu się wypowiedział. Ujawnił fakt, który wielu oburzy

Czytaj więcej >
Prezydent Haiti nie żyje

Nie żyje prezydent Haiti Jovenel Moise. Został zamordowany we własnym domu

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Najnowsze badania wykazały, że ozdrowieńcy i zaszczepieni powinni w tym roku odpuścić opalanie

Czytaj więcej >

Nie żyje szanowany artysta, Tom Hall. Miał 85 lat

Czytaj więcej >